Data modyfikacji:

10 trików, na designerski wygląd kuchni za niewielkie pieniądze

Designerski wystrój wnętrz zawsze wyróżnia się na tle innych aranżacji. Jest pomysłowy, stylowy, innowacyjny - po prostu dobrze urządzone pomieszczenie. Niestety jest też bardzo drogie. Podpowiadamy, jak uzyskać designerski wygląd kuchni za niewielkie pieniądze!

Designerskie meble, handmade, stylowe, artystyczne ozdoby i pomysłowe gadżety: tego możemy spodziewać się po autorskiej kuchni na miarę światowych projektantów i dekoratorów wnętrz. Gdy jednak podliczasz koszt urządzenia takiej kuchni i w rubryce "kwota całościowa" widzisz swój numer telefonu, masz ochotę zmiąć kartkę i wrzucić ją w czeluści piekieł. Funkcjonalność i dobry smak nie muszę Cię jednak aż tak dużo kosztować! Specjalnie dla Ciebie przejrzeliśmy całą galerię designerskich kuchni, by wyłowić kilka trików, dzięki którym możesz uzyskać designerski wygląd kuchni za niewielkie pieniądze!

1. Zacznij od porządku!

Czy widziałeś kiedykolwiek zdjęcie brudnej i zawalonej stosem brudnych garnków designerskiej kuchni? No właśnie - w pokazowych pomieszczeniach zawsze panuje nieskazitelny porządek. Dzięki niemu dostrzegasz kuchnię jako dobrą aranżację. Zrób porządek w swojej kuchni (tutaj znajdziesz kilka wskazówek, jak to zrobić).

2. Wieszak na garnki i naczynia

Jednym z często spotykanych w designerskich kuchniach elementem są wystawki z garnków, naczyń i sztućców, zawieszonych na specjalnie przygotowanych do tego wieszakach. Wybierz najatrakcyjniej prezentujące się naczynia i wyeksponuj je w swoim wnętrzu.

3. Więcej niż jedno źródło światła

Może i masz małą kuchnię, w której w zupełności wystarcza jedna lampka. Zauważ, że najlepsi dekoratorzy i architekci wnętrz zalecają umiejscawianie źródeł światła w różnych, rozproszonych po całym pomieszczeniu punktach. Zyskujesz dzięki temu lepsze doświetlenie kuchni, a także bardziej spektakularny efekt wizualny.

4. Nisko zawieszone żyrandole

Lampy nisko zawieszone nad wyspą kuchenną czy jadalnianym stołem są bardzo specyficzny motywem. Warto bawić się tym pomysłem: zamiast jednej lampy, zawieś trzy mniejsze w rzędzie, możesz również powiesić je na różnych wysokościach.

5. Wierność stylowi

Designerskie kuchnie, nawet te eklektyczne, nie są miszmaszem. Zawsze stanowią doskonale zgraną i przemyślaną kompozycję, w której zauważamy wierność jednemu, nadrzędnemu porządkowi. Ty również zadbaj o ciągłość aranżacji, stawiając na podstawowy styl, na bazie którego będziesz tworzyć własne wariacje.

6. Wystawki z właściwego wyposażenia i z produktów spożywczych

Ile razu zachwyciła nas zdjęcie pięknego kredensu? Mebel jak mebel, ale stylowe słoiczki uporządkowane według przyjętego schematu dekoracyjno-porządkowego. Różne makarony przesypane do kolorowych puszek, misa z owocami. Wszystko ustawione i uzgodnione ta, by cieszyło oko.

7. Kilka sprytnych gadżetów

Warto zainwestować w kilka dobrze prezentujących się gadżetów, które nie tylko mają praktyczne zastosowanie, ale również wyglądają ciekawie, są chwytliwe. Modna podstawka pod książki kucharskie, intrygująca solniczka i pieprzniczka, trendy plakat, nowocześnie wyglądająca waga kuchenne - opcji jest naprawdę wiele. Pamiętaj, że tego typu dodatki i gadżety muszą być spójne z podstawą aranżacji.

8. Modne kolory i faktury

W zależności od charakteru kuchni (kuchnia rodem z chatki, z mroźnej Skandynawii albo niezwykle drogiego loftu prosto z Manhattanu) profesjonalni dekoratorzy i architekci wnętrz lubują się w grach kolorystycznych. Ich projekty są zawsze bardzo zdecydowane w tek kwestii: czysta kuchnia jest pełna czystej bieli, elegancka - czerń i kryształ, retro - niebieski z połyskiem lakieru... Wariacje są różne. Jeżeli masz taką chęć, to możesz odświeżyć wygląd swoich mebli lub dodać więcej akcentów kolorystycznych. Zawsze możesz sięgnąć po jeden z 12 ponadczasowych kolorów.

9. Ekspozycja alkoholu

Spotkamy się z tym bardzo często - w niemalże każdej designerskiej kuchni znajdziemy rozwiązanie umożliwiające przechowywanie (eksponowanie) alkoholu. Stojak/wieszak na wino czy minibarek to jeden z elementów wystawek z wyposażenia, mających walor dekoracyjny.

10. Modne gadżety dekoracyjne w klimacie DIY

Moda na DIY trwa w najlepsze. Designerska kuchnia staje się jeszcze bardziej innowacyjna, gdy podkreślamy kreatywność i praktyczne podejście właściciela. Pomieszczenie zyskuje wówczas na charakterze, staje się niepowtarzalne. Dekoracje z naklejek, taśma washi, moodboardy, farba tablicowa oraz design recyklingu - warto sięgnąć po nie, urządzając swoją kuchnię.

Autor: Cieplik