Data modyfikacji:

Niezwykłe oblicza recyklingu: domy wybudowane ze śmieci

Tak, to prawda, na świecie można już spotkać się z domami wybudowanymi ze śmieci. Recykling to już nie tylko ponowne wykorzystanie plastikowych butelek czy szkła, ale i w pełni użytkowe budowle. Zobaczcie sami, co może powstać z morskich kontenerów, drogowych znaków czy starego autobusu.

Źródło grafiki głównej: busyboo.com [projekt: Julio Garcia – PSP zdjęcia: Tessa Blumenberg]

Przedstawiamy domy z recyklingu.

Znaki

phoenixcommotion.com

Pomysł na nietuzinkową ścianę? Pokrycie jej starymi, drogowymi znakami. Jeśli bliski jest Wam duch recyklingu, możecie pomyśleć o takiej dekoracji. Z pewnością dobrze przyjmie się ona w modernistycznych wnętrzach.

Domek „na drzewie”

ethanhc.com

Domek na drzewie to marzenie wielu z nas. Niektórzy postanowili zrealizować je już jako dorośli. Artysta Ethan Hayes-Chute i projektant Jean Paul Lespagnard zbudowali dom na drzewie, który w całości powstał z materiałów takich, jak odzyskane drewno, staroci i innych znalezionych rzeczy.

Dom na autobusie

countryliving.com

Innym sposobem na dom w duchu recyklingu jest wykorzystanie starego pojazdu. Duży autobus z pewnością zapewni możliwości aranżacyjne. Jeśli chcielibyście na własne oczy zobaczyć, jak wygląda takie lokum, możecie udać się do niego w japońskim mieście Furano.

Butelkowy raj

countryliving.com

Co może dać 25 tysięcy połączonych ze sobą butelek? Jedną z części domu, jaki widzicie na zdjęciu. Podobnie jak dom na autobusie jest on otwarty dla turystów. Zbudowany w sumie z 75 tysięcy butelek dom znajdziecie na Wyspie Księcia Edwarda.

Kontenery morskie

busyboo.com [projekt: Julio Garcia – PSP zdjęcia: Tessa Blumenberg]

Domy z recyklingu to nie tylko te powstałe z odzyskanego drewna czy butelek. Zaaranżować na pomieszczenia mieszkalne można także morskie kontenery. Ich prostokątny kształt to prawdziwa gratka dla wszystkich pasjonatów niecodziennych mieszkań.

Szukasz ciekawych dodatków do swojego do domu? Modne dekoracje do domu znajdziesz TUTAJ.

Autor: Natalia Malko