Data modyfikacji:

10 poradników, które pomogą upiększyć dom i ogród

Wiosna to czas zmian. Również wnętrza naszych mieszkań i ogrody potrzebują małego odświeżenia. Dużą dawkę inspiracji znajdziecie w poradnikach i książkach napisanych przez ekspertów od dekorowania wnętrz. Nie wiesz, co wybrać? Poznaj TOP10 pozycji, które warto poznać.

Rynek wydawniczy ma nam naprawdę wiele do zaoferowania. Szybki wypad do pobliskiej księgarni czy buszowanie po katalogach sklepów internetowych może przerodzić się w kilku-, a nawet kilkunastogodzinne poszukiwania. Przy takim bogactwie tytułów łatwo zabłądzić w labiryncie regałów, z których spoglądają na nas kolorowe okładki i zakrzykują chwytliwe tytuły. Jeśli jesteś bardzo wymagającym czytelnikiem i chciałbyś znaleźć pozycję, która pogodzi Twoje wnętrzarskie i czytelnicze ambicje, to mamy dla Ciebie małą podpowiedź.

W naszym TOP 10 zawarliśmy publikacje dedykowane wszystkim, którzy poszukują porad i inspiracji związanych z prowadzeniem domu, uprawą ogrodu/działki/balkonowych i domowych miniogródków oraz designem jako takim.

KSIĄŻKI OGRODNICZE

Maja Popielarska: Maja w ogrodzie. Wiosna/lato

Jakie prace wykonywać wiosną, by nasz ogród wyglądał imponująco? Maja Popielarska, znana z autorskiego programu TV, w książce Maja w ogrodzie. Wiosna/lato przybliża nam tajniki pielęgnacji roślin w okresie wiosenno-letnim. W przeciwieństwie do poprzednich książek (Maja w ogrodzie) tym razem skupia się nie na aranżacji ogrodu, ale na prawidłowym dbaniu o poszczególne rośliny. Pozycja warta umieszczenia w domowej biblioteczce.

Niezależnie od tego, czy projektujesz ogród od nowa, czy chcesz przearanżować stary - pomóc Ci może książka Jak zaprojektować ogród marzeń? Danuty Młoźniak, autorki portalu ogrodowisko.pl. Znajdują się w przykładowe projekty ogrodów i rady dotyczące dobierania zestawień roślinnych.

PORADNIKI DOMOWE

Małgorzata Rozenek: Perfekcyjna Pani Domu. Poradnik

Masz dość bałaganu w swoim mieszkaniu, ale nie wiesz od czego zacząć wiosenne porządki? Najlepiej może zaradzić temu Perfekcyjna Pani Domu - Małgorzata Rozenek. W swoim poradniku mówi, jak powinno wyglądać dobrze zorganizowane sprzątanie i jak urządzić swoje mieszkanie, by żyło się w nim przyjemniej. Publikacja zapoczątkowała serię książek dla tych, którzy chcą żyć w jeszcze większym porządku m.in. Perfekcyjny ogród.

Nowa, bardzo optymistyczna książka autorki bestsellerowych Lekcji madame Chic pokazuje, jak w natłoku stojących przed nami domowych wyzwań nie zgubić szczęścia. W domu Madame Chic. Jak urządzić przytulne mieszkanie i celebrować codzienność? przedstawia przepisy, wskazówki i pomysły na wypełnianie codziennych obowiązków uważnie i cierpliwie. I w paryskim stylu!

PORADNIKI WNĘTRZARSKIE I DIY

Anna Starmer: Jak dobierać kolory 

Najprostszym sposobem na zmianę wystroju wnętrza jest zmiana koloru, zarówno ścian jak i akcesoriów. Jak dobierać kolory  to kompendium wiedzy na temat barw. Autorka, Anna Starmer, podpowiada, jak je łączyć, by “nie gryzły się” ze sobą. W poradniku znajduje się ponad 150 koncepcji układów kolorystycznych wraz z opisami nastrojów, jakie wywołują dane barwy.

Laurence Llewelyn-Bowen: Dekorowanie wnętrz

Jeśli chcesz zmienić wystrój swojego mieszkania, a nie wiesz od czego zacząć, może Ci w tym pomóc poradnik Dekorowanie wnętrz. Słynny dekorator Laurance Llewelyn Bowden opisuje w jaki sposób dodać naszemu domowi charakteru. Doradza jak rozplanować pomieszczenia, wybrać farby i po jakie wzorce i faktury sięgnąć. W drugiej części książki znajdują się też zdjęcia 30 inspirujących aranżacji.

Maggie Pryce: Decoupage

Nie musisz wydawać fortuny, by wymienić akcesoria domowe. Dzięki książce Decoupage Maggie Pryce nauczysz się, jak zrobić to samemu. Autorka przedstawia podstawowe techniki tej sztuki na konkretnych projektach: pudełkach, ramkach na zdjęcie, kieliszkach czy doniczkach. W obszernej publikacji znajdziesz sporo inspiracji oraz instrukcje pozwalające na samodzielne wykonanie niebanalnych ozdób.

Bridget Vranckx: Lofty. 150 najlepszych pomysłów

Kto czasem nie marzy o lofcie rodem z amerykańskiej komedii romantycznej? Chociaż nie każdej z nas uda się zamieszkać w poprzemysłowym budynku i przerobić go na nowoczesne mieszkanie, inspiracje z książki Lofty. 150 najlepszych pomysłów możemy przenieść do naszych domów. Może zdecydujemy się na wyburzenie ściany i powiększenie przestrzeni salonu?

PUBLIKACJE DOT. DESIGNU, WZORNICTWA I ARCHITEKTURY

Lakshmi Bhaskaran: Design XX wieku. Główne nurty i style we współczesnym designie

Szukasz kreatywnych rozwiązań do swojego mieszkania? Chcesz, by stało się one bardziej nowoczesne? Grafika, sztuka, architektura i wzornictwo przemysłowe -  te cztery dziedziny designu można zgłębić podczas lektury pozycji Design XX wieku. Główne nurty i style we współczesnym designie. Kolorowe ilustracje pomogą zainspirować nas w odtwarzaniu unikatowych rozwiązań najsłynniejszych projektantów.

John Pile: Historia wnętrz

Historia może być inspirująca. Zwłaszcza, gdy w grę wchodzi Historia wnętrz. John Pile opisuje 6000 lat wnętrz mieszkalnych oraz budynków użyteczności publicznej. Zaczyna od jaskiń, a kończy na najnowocześniejszych, dizajnerskich wieżowcach.

Poznaj piękne pomysły na dekoracje z decoupage.


Chciałbyś dołączyć jedną z tych książek do swojej prywatnej biblioteczki? A może po prostu masz apetyt na dobrą lekturę? Teraz masz ku temu najlepszą okazję! Świętuj z Ceneo.pl Światowy Dzień Książki i skorzystaj z Dnia Darmowej Wysyłki Książek! 23 kwietnia zamów książki na Ceneo.pl i nie płać za przesyłkę. Księgarnie i książkowe oferty biorące udział w akcji będą oznaczone specjalnym znakiem.

Listę Księgarni oraz szczegóły Dnia Darmowej Dostawy Książki znajdziesz na stronie: http://www.ceneo.pl/lp/Swiatowy_dzien_ksiazki. Zaspokój głód literatury i oddaj się czytelniczej uczcie!

Autor: Cieplik