Data publikacji:

Choinkowe gwiazdki z masy plastycznej

Samodzielnie wykonane choinkowe ozdoby mają w sobie magię. Są wyjątkowe i niepowtarzalne. Świetnie nadają się również na prezent. Jeśli brakuje Wam pomysłów, jak ozdobić tegoroczne świąteczne drzewko, te choinkowe gwiazdki będą dla Was idealne!

Ewidentnie w tym roku jestem wielką fanką drzewek inspirowanych stylem skandynawskim. Ich piękno tkwi w prostocie i choć dla niektórych mogą wydawać się skromne i nieco surowe, nie uważam wcale, że jest to wada. Wręcz przeciwnie. Czasem wystarczy bardzo niewiele, by sprawić, że zwykłe drzewko zamienia się w magię. Warto również dodać, że białe, proste ozdoby stanowią idealną bazę pod choinkowe lampki. To właśnie one będą grały pierwsze skrzypce, a wiecie już, jak bardzo kocham światełka. Dla mnie to opcja idealna!

Dlatego właśnie wybrałam się na poszukiwania choinkowych ozdób, które pasowałyby do mojej wizji i choć znalazłam kilka pięknych ornamentów, najbardziej zachwyciły mnie te, które można wykonać samemu. Trudno było zdecydować się tylko na jedne – ale udało się! Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą Wam stworzyć piękne choinkowe gwiazdki. W dodatku są bardzo proste w wykonaniu. ;)

Zaczynamy!

Czego potrzebujecie?

 • Biała masa plastyczna
 • Czarny rzemyk/sznurek/wstążka
 • Wykrywacz do ciastek w kształcie gwiazdki
 • Wykałaczki
 • Przygotowanie:

  Krok 1:

  Najpierw za pomocą wałka rozwałkujcie masę plastyczną. Pod spód podłóżcie blaszkę przykrytą papierem do pieczenia.

  Krok 2:

  Następnie, używając wykrawacza, wytnijcie z masy gwiazdki.

  Wskazówka: Nim usuniecie wykrawacz, odczepcie najpierw resztki rozwałkowanej masy, to pomoże Wam zachować gwiazdki w idealnym kształcie.

  Krok 3:

  Na jednym wierzchołku każdej gwiazdki zróbcie dziurkę przy użyciu wykałaczki. Poszerzcie ją lekko, wykonując małe, okrężne ruchy.

  Krok 4:

  Teraz pora na wypieczenie naszych gwiazdek. ;) Włóżcie je do piekarnika i upieczcie je zgodnie z instrukcją, znajdującą się na opakowaniu od masy plastycznej.

  Krok 5:

  Sznurek/rzemyk/wstążkę potnijcie na równe kawałki, dostosowując ich ilość do ilości gwiazdek. Gdy Wasze choinkowe gwiazdki całkowicie wystygną, przeciągnijcie sznureczki przez dziurkę na jednym z wierzchołków.

  Gotowe. Piękne choinkowe gwiazdki są gotowe do powieszenia!

  A jeśli szukacie pięknych, białych ozdób choinkowych, poniżej zebrałam dla Was kilka moich ulubionych.

  Ubraliście już Waszą choinkę? Jeśli nie, to czy macie już pomysł, w jakim stylu ją przystroicie?

  Autor: Oliwia Górska