Data publikacji:

Design na słodko: czekolada we wnętrzach

Gorąca czekolada w chłodny, ponury dzień to idealna recepta na poprawę humoru i samopoczucia. Wnętrze ze słodkim akcentem również jest bardzo przytulne, zwłaszcza, gdy towarzyszą mu inne deserowe barwy, takie jak wanilia czy mleczna biel.

Klasyczny salon sprawia wrażenie wyłożonego tabliczkami mlecznej czekolady dzięki drewnianym meblom i skórzanym kanapom. Wszystkie elementy wyposażenia oraz wykończenia są utrzymane w podobnej kolorystyce, urozmaiconej zastosowaniem różnych faktur – pikowaniem na sofach oraz rzeźbieniami i wyżłobieniami ozdabiającymi meblościankę.

Podłoga w minimalistycznym salonie wygląda jak rozlana na posadzce, ciemna czekolada, z którą współgrają kremowo-waniliowe meble i akcesoria. Wystrój w deserowych barwach w żadnym wypadku nie jest przesłodzony. Proste linie mebli, minimalistyczne dodatki oraz maksymalizacja przestrzeni dzięki oszczędnemu wyposażeniu wprowadzają do salonu ducha prostoty i elegancji.

Mleczna i gorzka czekolada spotkały się w salonie z akcentami etno. Fotel w barwie kakao sąsiaduje z oryginalną, wyłożoną drewnem ścianą, na której znajdują się kontrastowe, białe półeczki. Świece, ceramiczne butelki i rośliny wprowadzają do pokoju egzotyczny klimat, który tworzy kontrast z nieco futurystycznymi detalami – efektowną lampą oraz stolikiem koktajlowym ze stożkowymi stołkami barowymi.

W tym wnętrzu czekolada gra pierwsze skrzypce. Po wyłożonej białą cegłą ścianie spływają brązowe smugi, zapewne nawiązujące do menu kawiarni, którą w ten sposób urządzono. Kakaowa barwa znalazła się również na kanapach, kontuarze i antresoli, gdzie umieszczono kolejne stoliki. Lekkości aranżacji dodają krzesła z pleksi, a żartobliwym akcentem są lampy przypominające krople mleka.

Przytulny kąt służący odpoczynkowi ozdabia tapeta w kolorze mlecznej czekolady, dekorowana białym wzorem. Stolik kawowy przybrał barwę palonego kakao, a miękki fotel ma kolor czekoladowego proszku rozpuszczonego w mleku. Brązową monotonię przełamują chromowane wykończenia lampy i fotela, a także kremowy wazon wypełniony trawą.

Autor: Kasia Szulik