Data publikacji:

Dom zakwitł na lato: kwiatowe dekoracje

Mogą prężyć się w wazonie, przykuwać wzrok do okien czy ścian lub ozdabiać meble i dodatki. Kwiatowe dekoracje w salonie to idealny pomysł na lato.

www.flordedecoracao.blogspot.com

Najpiękniejszą dekoracją są bez wątpienia naturalne kwiaty, które można eksponować na wiele sposobów. Bukiet można włożyć do klasycznego, niskiego i nieprzezroczystego wazonu lub umieścić gerbery czy irysy na długich łodygach w wysokim, szklanym naczyniu, by były widoczne na całej długości.

Na stole może stanąć również misa z wodą, na powierzchni której pływają kwiatowe główki. Jeśli między nimi znajdą się pływające świeczki, uzyskamy nastrojową, wieczorną dekorację.W sielskim, rustykalnym salonie za wazony mogą służyć udekorowane koronką słoiki lub cynowe wiaderka, a w minimalistycznym kilka pojedynczych kwiatów w niewielkich, podłużnych wazonikach przypominających fiolki.

www.furniturezz.com

Wykorzystując drut lub gałązki oraz oasis, czyli gąbkę do układania kwiatów nasączoną wodą, można stworzyć dekorację w wybranym kształcie, na przykład wieńca lub kuli. W przypadku żywych kwiatów taka okolicznościowa ozdoba przetrwa kilka dni, ale sztuczne mogą ozdabiać pokój przez długi czas.

Trwalszą dekoracją salonu będą kwiaty umieszczone na ścianach lub meblach w formie grafik, nadruków, tapet bądź naklejek. W salonie z romantycznym zacięciem najlepiej wykorzystać tapetę w drobny, kwiatowy deseń, na przykład stokrotek, niezapominajek lub pączków róż. W nowoczesnym można postawić na mocny akcent pod postacią tapety w duże kwiaty, ozdabiającej jedną ze ścian, która doda energii ascetycznemu wnętrzu.

www.femaleways.com

Śmiałym pomysłem na dekorację w nowoczesnym salonie może być również kwiecista fototapeta, choć takie rozwiązanie lepiej sprawdzi się w kuchni lub przedpokoju.

Pojedyncze, kwiatowe dekoracje w formie naklejek w barwie nawiązującej do koloru ścian można umieścić na przykład nad lub obok kanapy. Kwieciste poduszki nadadzą wnętrzu lekkości, a tapicerka ociepli jego charakter na stałe.

Autor: Kasia Szulik