Data publikacji:

Fotel marzeń [wskazówki i inspiracje]

Fotel jest dekoracyjną perełką naszego salonu. Jego wizytówką i aranżacyjnym dopełnieniem. Jeśli marzycie o wyjątkowym salonie, który zachwyca wszystkich od pierwszego wejrzenia - postawcie na fotel marzeń, który uzupełni jego wystrój i pomoże Wam oczarować Waszych gości.

Fotel jest moim zdaniem najważniejszym elementem wystroju salonu. To w nim spędzam wolny czas, czytając moją ulubioną książkę czy oglądając kolejny odcinek Gro o Tron. To o niego walczą wszyscy moi przyjaciele, którzy przychodzą w odwiedziny. Dlaczego? Bo jest niesamowicie wygodny i cały w kolorowe, niebiesko-zielone kwiaty. Jest po prostu niesamowity. Taki właśnie powinien być fotel marzeń.

Nie bójcie się kształtów

Potraktujcie wybór odpowiedniego fotela, jak wybór dzieła sztuki. Rozluźnijcie konwenanse formy i zaszalejcie, wybierając fotel inny niż wszystkie. Czasem naprawdę popuścić możecie wodze wyobraźni i postawić na niestandardowy wybór. Będziecie zaskoczeni efektem. W dodatku, choć może Wam się to wydać nieprawdopodobne, takie pozornie „dziwaczne” fotele bardzo często są bardzo wygodne – ich dziwna forma powstała właśnie po to, by było nam jak najbardziej komfortowo. Wystarczy dać im szansę. Nie dajcie zwieść się pozorom ;)

Nie bójcie się kolorów

Żywe kolory nie gryzą! Wystarczy umiejętne połączenie ich z nieco bardziej neutralną bazą. Jeśli nie macie w swoim domu takiego elementu aranżacji, który się wyróżnia, zawraca na siebie uwagę od pierwszego spojrzenia taki kolorowy fotel sprawdzi się w tej roli idealnie. Jeśli czujecie się pewnie w niestandardowym łączeniu kolorów możecie wybrać kilka różnokolorowych foteli, najlepiej takich, które będą różniły się również kształtem. Taki kolorowy misz-masz jest obecnie bardzo modny, a fotel marzeń nie może być nudny!

Nie bójcie się wzorów

Im bardziej szalone i odważne, tym lepiej. Ciekawe jest, że takie kolorowe, wzorzyste fotele wielu ludziom wydają się dużo wygodniejsze i wprowadzają do wnętrza odrobinę potrzebnej swobody, sprawiając, że staje się przytulne i pełne ciepła. Jeśli szukacie foteli, na których wszyscy będą uwielbiali siedzieć, a które jednocześnie będą piękną ozdobą Waszego salonu wybierzcie tez kolorowymi, szalonymi wzorami. Na przykład takie, jak te poniżej.

Jaki jest Wasz fotel marzeń?

Autor: Oliwia Górska