Data publikacji:

Futro we wnętrzach: nasze propozycje

Kominek, wełniane koce i poduchy to jedne z wielu sposobów na zamianę pokoju przytulne gniazdko. Długie, jesienne wieczory umili również dekoracyjne futro we wnętrzach, które najczęściej zdobi meble i podłogę.

Drobny, futrzany akcent może przykuć wzrok nawet w tak bogato urządzonym wnętrzu. Na pierwszym planie widzimy dwa metalowe stołki zwieńczone białym, futrzanym siedziskiem. Jego kolor koresponduję z resztą wyposażenia oraz poduchami umieszczonymi na kanapie.

Przytulne skojarzenia są przede wszystkim domeną sypialni. Minimalistyczne wnętrze nabrało ciepła dzięki „zwierzęcej” narzutce umieszczonej na łóżku. Futro w barwie stali wpisuje się w estetykę skromnego pomieszczenia i nawiązuje do obitego aksamitną tkaniną łóżka w szarym kolorze.

Puszysty dywan wręcz zachęca do wtulenia się w jego miękką strukturę i zapadnięcia w błogi sen. Co ciekawe, w tej aranżacji futro znalazło się w bardzo nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzu, choć zazwyczaj ozdoby tego typu są kojarzone z wystrojem glamour. Jak widać, futrzane dodatki sprawdzają się również w mniej oczywistych zestawieniach.

Poduszka z futrzanym pokrowcem to uniwersalny dodatek do salonu, który potrzebuje wyrazistej dekoracji i odrobiny ciepła. Poduchy z krótkim włosiem ozdobiły prostą kanapę i przy okazji współgrają z dywanem o wyrazistej fakturze. Całość zachowano w neutralnych barwach, ale do wnętrza pasowałoby również futro farbowane.

Dzięki pufom z futra klasyczna i raczej zachowawcza sypialnia staje się wnętrzem z przymrużeniem oka. W takim pokoju spodziewalibyśmy się raczej klasycznego, tapicerowanego siedziska lub drewnianego kufra. Pastelowy ład wnętrza przełamuje także lampa z oryginalnym abażurem przypominającym chryzantemę lub kwiat czosnku.

Zachęcamy do zainspirowania się wnętrzami pamiętając, by do ozdoby używać wyłącznie futer syntetycznych lub z recyklingu starych płaszczy.

Autor: Kasia Szulik