Data publikacji:

Efektowne dekoracje DIY

Niesłabnące zainteresowanie meblami wykonanymi z euro-palet świadczy o tym, że chętnie tworzymy dekoracje własnoręcznie. Większość ciekawych i stylowych elementów jest bardzo prostych do wykonania, a efekt oraz satysfakcja nieporównywalne do żadnych pieniędzy. Prezentujemy kilka pomysłów na oryginalne dekoracje w domu.

Dzisiaj możemy samodzielnie wykonać prawie każdy element wyposażenia wnętrza. Stół, kanapę czy ozdobną galerię ścienną. Wszystkie potrzebne detale możemy zakupić, a często znaleźć we własnym domu – w garażu lub na strychu. Wystarczy odrobina chęci i kreatywności oraz garść pomysłów. Przychodzimy z pomocą!

Źródło: architecturendesign.net, blog.hgtv.com

Drewniany stolik

Drewno we wnętrzach odkrywa nieocenioną rolę – jest wytrzymałe i trwałe, można z niego wykonać prawie wszystko, ociepla pomieszczenie, a przede wszystkim jest bardzo efektowne. Nic więc dziwnego, że meble z naturalnego drewna nigdy nie wychodzą z mody, a wręcz co jakiś czas pojawiają się nowe sposoby na wykorzystanie go w domowej przestrzeni. My proponujemy bardzo łatwy w wykonaniu stolik do salonu, sypialni lub pokoju dziecięcego. Pierwsza wersja przedstawia duży pień, oczyszczony, zaimpregnowany oraz polakierowany, opcjonalnie pomalowany na biało. Druga wersja jest trochę bardziej pracochłonna, wymaga przycięcia kilkunastu równych kawałków drewna i sklejenia ich razem na drewnianej płycie. Stoliki mogą mieć kółka, aby łatwiej można było je przesuwać. Pamiętajcie, że surowe drewno należy dodatkowo zabezpieczyć specjalnym preparatem przeciw pleśni i szkodnikom.

Źródło: hometalk.com, kazezakka.com519 × 800

Wygodne siedzisko

Wbrew pozorom wygodne oraz ciekawe siedzisko dla dziecka lub do salonu możemy wykonać samodzielnie i nie potrzebujemy do tego skomplikowanych narzędzi. Prezentujemy dwie propozycje wraz z instrukcjami wykonania. Pierwsza to niezwykle oryginalne siedzisko zrobione z… opony samochodowej. W każdym garażu zapewne znajdzie się taka, dodatkowo potrzebujemy okrągłej, płyty, wiertarki ze śrubami i grubej liny. Do opony przykręcamy drewnianą płytę, a następnie zaczynając od jej środka obwijamy całość liną. Kiedy opona będzie pokryta liną malujemy ją bezbarwnym impregnatem do drewna, aby poszczególne linie skleiły się.

Druga opcja jest trochę bardziej wymagająca, gdyż musimy użyć maszyny do szycia. Przygotowujemy szablon dużego siedziska, materiał porządnie zszywamy, a następnie wypełniamy watą lub styropianowym groszkiem. Na gotowe siedzisko naciągamy kolorowy pokrowiec. Każe dziecko ucieszy się z takiego „fotela”!

Źródło: woohome.com, fabartdiy.com

Dekoracje ścienne

Ściany to nieograniczone pole do niezwykłych dekoracji wykonanych samodzielnie. Zamiast standardowych półek możemy użyć, np. starych walizek – efekt jest zachwycający, a wykonanie niezbyt skomplikowane. Musimy jedynie poprzecinać walizki na pół, a następnie przytwierdzić do ściany. To doskonały pomysł do przedpokoju czy pokoju nastolatka. Na „półkach” możemy ustawić zdjęcia, pamiątki z podróży czy przewodniki. Stara walizka może się także sprawdzić jako posłanie dla psa. Należy ją oczyścić, odciąć górną pokrywę lub pozostawić otwartą, a wnętrze wyłożyć miękkim kocem lub poduszkami.

Źródło: sadtohappyproject.com, paperblog.com

W kuchni natomiast możemy użyć tego, co mamy pod ręką, a mianowicie sztućców. Wystarczy pomalować je matową farbą na biało i umieścić w ramce. Najlepiej, aby tłem było szare lub czarne płótno, a rama również pokryta białą farbą. Możemy umieścić tylko łyżki lub po jednym z każdego rodzaju. Wybierzmy sztućce zdobione o ciekawym wykończeniu. Z pewnością nikt nie przejdzie obojętnie obok takiej dekoracji.

Źródło: iheartnaptime.net

Sypialnia to miejsce bardzo intymne oraz osobiste, dlaczego więc nie umieścić w niej zamiast ramek ze zdjęciami oryginalnego wyznania miłości. Możemy napisać je dekoracyjną czcionką na komputerze, wydrukować i umieścić w dekoracyjnych ramkach albo wykonać trochę więcej pracy, lecz z unikalnym efektem. Wystarczy połączyć ze sobą zwykłe deski, a na nich białą farbą napisać wyznanie. Możemy użyć do tego szablonów z literkami i farby w spray ‘u. Nasz ukochany będzie zachwycony.

Lakier w spray’u znajdziesz TUTAJ.

Autor: Kasia