Data publikacji:

Kalendarz adwentowy DIY

Adwent jednym kojarzy się ze składaniem postanowień, innym z wyciąganiem czekoladek z ponumerowanych okienek. To, jaką koncepcję przyjmiecie na swój adwentowy kalendarz, zależy jedynie od Was. Gdybyście jednak chcieli zrobić go samodzielnie, przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji DIY.

Okres adwentu rozpoczyna się w tym roku w niedzielę 29 listopada i trwa przez kolejne cztery tygodnie. Warto przygotować zatem sobie 24 okienek, które zagospodarujemy w dowolny dla siebie sposób. Robienie adwentowego kalendarza może być bardzo ciekawą rodzinną tradycją, w którą w łatwy sposób zaangażujemy swoje dzieci. Możemy nawet stworzyć kalendarz specjalnie dla nich z 24 zadaniami na każdy dzień adwentu; za ich wykonanie otrzymają (np. zamiast słodyczy) drobne upominki.

Przedstawiamy pomysły na kalendarz adwentowy DIY.

Tablica i spinacze

betweenyouandmeblog.com, thistlewoodfarms.com

Ciekawą propozycją na adwentowy kalendarz jest zrobienie go z tablicy kredowej i drewnianych spinaczy. Potrzebne będą nam także małe papierowe torebki lub materiałowe woreczki. Do tablicy za pomocą gwoździków przymocowujemy sznurek, na którym powiesimy torebki lub woreczki.  Na tablicy lub torebkach piszemy numerki i wieszamy je, z dowolną zawartością, na sznureczku (na materiałowe woreczki możemy naszyć gotowe numerki). Efektowny kalendarz gotowy.

Materiałowe sakiewki

lenkowomi.com

Jeśli masz zmysł krawiecki, możesz wybrać opcję z szyciem. Mamy tutaj dwie drogi:

 • materiałowe sakiewki przymocowane do sznurka – z materiału szyjemy dowolnej wielkości sakiewki (mogą być różne – w zależności od tego, co chcemy tam włożyć). Na nie przyszywamy lub za pomocą pisaka do materiału piszemy kolejny numery. Związujemy ozdobną tasiemką i przyczepiamy spinaczami do sznurka.
 • Na grafice: 1. Flamastry do tkanin Milan, 13,57 zł; 2. Pisaki do tkanin Fiorello, 8,17 zł; 3. Pisaki do tkanin Criomatex, 25,50 zł 

  Więcej pisaków i kredek do tkanin znajdziesz TUTAJ.

 • materiał, na który naszywamy kolejne kawałki, tworząc kieszonki – tę propozycję polecamy raczej dla posiadających maszynę do szycia.
 • playfullearning.net

  Na gałęzi

  loveletterstohome.com, la-petite-cuisine.blogspot.it

  Bardzo stylowy kalendarz adwentowy wykonamy z gałęzi, papierowych torebek, sznurka i ewentualnie drewnianych spinaczy. Do gałęzi przymocowujemy kilka sznurków - do nich przywiążemy torebki. Jeśli uznasz wiązanie za zbyt czasochłonne, możesz przyczepić je za pomocą spinaczy. Bardzo szybki i łatwy w wykonaniu adwentowy kalendarz, który wygląda naprawdę efektownie.

  Więcej przydatnych artykułów do wszelkiego rodzaju pomysłów DIY znajdziesz TUTAJ

  Autor: Natalia Malko