Data publikacji:

Kuchnia z jadalnią w wersji mini

Niewielu z nas, zwłaszcza mieszkając w bloku, może sobie pozwolić na urządzenie jadalni z prawdziwego zdarzenia – problemem może być nawet wstawienie stołu i krzeseł do kuchni. Podpowiadamy, jak zaaranżować przestrzeń, by mała jadalnia stała się faktem.

Sposób aranżacji kąta jadalnego w kuchni zależy od jej rozkładu. Jeśli jest długa i wąska, mała jadalnia powinna się mieścić na przeciwległej ścianie, natomiast w niewielkiej i kwadratowej kuchni lepszym pomysłem będzie umieszczenie stołu pod oknem, gdzie zwykle nie ma szafek, więc nie trzeba zmniejszać ich ilości kosztem mini jadalni.

www.thekitchn.com

Mała jadalnia może powstać na bazie przedłużonego blatu, który można zainstalować pod oknem. Najwygodniej będzie, jeśli znajdzie się na wysokości parapetu, więc do jedzenia konieczne będą wysokie stołki barowe, które po posiłku schowamy pod spód.

ww.kitchen.madvilla.net

Rozwiązaniem alternatywnym może być stół z rozkładanym blatem, na stałe przytwierdzonym do ściany. Do niego możemy dobrać krzesła standardowe lub rozkładane, które przez większość dnia będą wisieć na hakach przymocowanych do ściany lub stać za drzwiami.

www.apartmenttherapy.com

Jeśli w kuchni znajduje się niezagospodarowana wnęka, mała jadalnia może znaleźć się w jej miejscu. Miejsce oszczędzimy także wybierając stół długi i wąski, który ustawimy węższym bokiem do ściany. Jeśli dodamy do niego małe krzesła lub stołki, które można schować pod blatem, dostęp do szafek i sprzętów nie powinien sprawiać problemu.

www.apartmenttherapy.com

Jeśli wspomniane pomysły nam nie odpowiadają, można pomyśleć o rozwiązaniu radykalnym, czyli wyburzeniu ściany łączącej kuchnię z salonem. Przestrzeń niewątpliwie się powiększy, ale niekoniecznie pozwoli na wstawienie pełnowymiarowego stołu. W tej sytuacji w miejscu ściany stanąć może wyspa lub kontuar służący jako bar, do którego dostawimy stołki.

www.interiormagz.com

Ciekawą opcją jest także zabudowa tylnej części kanapy, przy której powstanie mała jadalnia. Alternatywą dla baru będzie dosztukowanie blatu, umieszczonego prostopadle do ciągu mebli.

ids="/wp-content/uploads/2013/05/bialy-stol-ze-skladanym-blatem.jpg|Biały stół ze składanym blatem,/wp-content/uploads/2013/05/maly-skladany-stol-z-krzeslami.jpg|Mały składany stół z krzesłami,/wp-content/uploads/2013/05/maly-stol-i-krzesla.jpg|Mały stół i krzesła,/wp-content/uploads/2013/05/minimalistyczne-hokery-do-kuchni.jpg|Minimalistyczne hokery do kuchni,/wp-content/uploads/2013/05/pomaranczowy-hoker.jpg|Pomarańczowy hoker,/wp-content/uploads/2013/05/stol-z-skladanym-blatem.jpg|Stół ze składanym blatem"]

Autor: Kasia Szulik