Data publikacji:

Miejsca ze smakiem: Galeria Neonów

Rozpoczynamy nowy cykl artykułów, w którym zabierzemy Was do ciekawie urządzonych wnętrz - galerii, kawiarni, bibliotek, hoteli... Na początek wybieramy się do wrocławskiej Galerii Neonów. Jeśli podobnie jak my uważacie, że neony mogą stanowić świetną dekorację wnętrza, zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

fot. Anna Kopeć/www.annakopec.pl

Pierwszą rzeczą, którą każdy przyjeżdżający pociągiem do Wrocławia widzi po wyjściu z dworca jest słynny już neon z napisem "Dobry wieczór we Wrocławiu".  Miasto można zwiedzać śladami starych neonów lub... zobaczyć ich sporą kolekcję w jednym miejscu. Galeria Neonów powstała dzięki fundacji Neon Side Wrocław, która uratowała przed zniszczeniem i przyczyniła się do odnowienia kilkudziesięciu neonów. Można je teraz podziwiać nie tylko w samej Galerii, ale również na terenie otaczającego ją podwórka.

fot. Anna Kopeć/www.annakopec.pl
fot. Anna Kopeć/www.annakopec.pl
fot. Anna Kopeć/www.annakopec.pl

Na uwagę zasługują nie tylko neony, które rozświetlają podwórko w centrum miasta od zmierzchu do świtu, ale również aranżacja wnętrza Galerii. Industrialne wnętrze oświetlone jest jedynie światłem znajdujących się w środku neonów. Kolorowe fotele i kanapy wyróżniają się na tle ścian z naturalnej cegły. Widać tutaj również dbałość o detale - nawet stoliki zrobione są z elementów starych neonów!

Neony mogą stanowić również świetną dekorację wnętrza (zwłaszcza takiego w loftowym stylu).  Poniżej nasze propozycje oryginalnych, świetlnych ozdób, które możesz powiesić na ścianie. Każdą z nich możesz kupić po kliknięciu w link z jej nazwą.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz