Data publikacji:

Pałacowa sypialnia godna króla

Sypialnie arystokratów wręcz szokują blichtrem i przepychem, ale współczesne wnętrze na miarę władcy wypadnie równie dobrze w bardziej oszczędnym wydaniu.

Pałacowa sypialnia wymaga wyboru odpowiedniego stylu. Luksusowa estetyka pasuje do wnętrz podporządkowanych klasycznej elegancji, ale również wyraźnie nowoczesnych. W ten trend wpisze się także sypialnia w stylu etno, na przykład inspirowana Indiami.

www.blog.naver.com

W przypadku stylizacji klasycznej pałacowa sypialnia powinna być utrzymana w stonowanych i ciepłych barwach, takich jak brąz, krem, wanilia oraz złoto, dawkowane w różnych proporcjach. Do tego zestawu można dodać typowo królewską czerwień lub błękit. Meble powinny być drewniane i rzeźbione, na przykład na giętych nóżkach w stylu ludwikowskim.

www.decorationchannel.com

Łóżko, czyli punkt centralny pokoju musi przyciągać uwagę, więc zdecydujmy się na model z ozdobnym wezgłowiem lub baldachimem. Dodatki do takiego pomieszczenia to lustro w złoconych ramach, ozdobne kotary, kapa na łóżko, dekoracyjne poduszki oraz efektowny żyrandol.

www.zunetop.com

Minimalizm i blichtr w tym wypadku się nie wykluczają. Pałacowa sypialnia w nowoczesnym wydaniu ma chłodną kolorystkę oraz małą liczbę pieczołowicie dobranych mebli. Wzory powinny być graficzne, a kształty łóżka i pozostałych mebli fantazyjne, ale nie przeładowane wzorami czy ozdobami.

www.interiorclip.com

W takim wnętrzu sprawdzi się gra fakturami, takimi jak aksamit czy futro, a także dekoracje wykonane ze stali, srebra czy przezroczystego tworzywa sztucznego, na przykład pod postacią słynnych krzeseł Louis Ghost.

www.bitque.com

Pałacowa sypialnia etniczna nawiązuje wystrojem do klasyki, wzbogacając ją o elementy typowe dla danego kręgu kulturowego. W indyjskiej nie powinno zabraknąć gorących barw, takich jak czerwień, pomarańcz czy róż, a także mebli z ciemnego drewna i złotych dekoracji.

www.onarchitecturesite.com

Wszystkie stylistyki dają dużo możliwości aranżacyjnych, które można dopasować do każdej sypialni. W naszej galerii zebraliśmy elementy wyposażenia pałacowej sypialni wraz z adresami stron, na których można je kupić.

ids="/wp-content/uploads/2013/05/lustro-do-palacowej-sypialni.jpg|Lustro w złotej ramie,/wp-content/uploads/2013/05/komoda-do-palacowej-sypialni.jpg|Komoda do pałacowej sypialni,/wp-content/uploads/2013/05/krzesla-louis-ghost.jpg|Krzesła Louis Ghost,/wp-content/uploads/2013/05/lozko-do-palacowej-sypialni.jpg|Łóżko do pałacowej sypialni,/wp-content/uploads/2013/05/komplet-zaslon-do-palacowej-sypialni.jpg|Komplet zasłon do pałacowej sypialni,/wp-content/uploads/2013/05/zyrandol-do-palacowej-sypialni.jpg|Żyrandol do pałacowej sypialni"]

Autor: Kasia Szulik