Data publikacji:

Pick of the Week – 3 walentynkowe koktajle

Za dwa dni Walentynki! Jeśli nie macie pomysłu, jak urozmaicić romantyczny wieczór w domu, mam dla Was smaczną propozycję – 3 walentynkowe koktajle, idealne na wyjątkową kolację we dwoje. Wybierzcie swój ulubiony!

Szampan, kwiaty i czekoladki to klasyczny walentynkowy zestaw. Jest jednak coś lepszego – pyszne walentynkowe koktajle! Poniżej znajdziecie 3 przepisów, które przykuły moją uwagę. Smacznego!

Strawberry Bellini

Zanim przejdziemy do przygotowania samego koktajlu, musimy najpierw przygotować syrop truskawkowy.

Składniki:

- 50 gram truskawek (najlepiej świeżych, choć mrożone też będą dobre)

- 237 ml wody

- 225 g cukru

Przygotowanie:

Z umytych truskawek usuńcie szypułki i pokrójcie je w kostkę. Następnie przełóżcie je do małego garnuszka, dolejcie wody i dodajcie cukru. Postawcie garnek na średnim ogniu i pozwólcie jej się zagotować (niech mieszanina gotuje się, dopóki truskawki nie zaczną się rozpadać – ok. 8-10 minut). Pamiętajcie, by cały czas mieszać! Potem zdejmijcie garnek z ognia a następnie przelejcie mieszaninę przez sitko (nie chcecie pozostałości po truskawkach w drinku, ale możecie je wykorzystać w owsiance czy jogurcie). Po przecedzeniu wlejcie syrop ponownie do garnuszka i jeszcze raz zagotujcie. Następnie zmniejszcie ogień do minimum i gotujcie syrop dalej na małym ogniu, dopóki nie zgęstnieje i nie zredukuje swojej objętości (ok. 5-10 minut). Potem zdejmijcie garnek z ognia i pozwólcie syropowi wystygnąć. Następnie przelejcie go do szklanego pojemniczka i przechowujcie w lodówce.

Teraz czas na przygotowanie Waszych Strawberry bellinis!

Składniki:

- 226 ml Prosecco

- 114 ml syropu truskawkowego

- cukier do ozdobienia rantów kieliszków

- 2 schłodzone kieliszki do szampana

Przygotowanie:

Ranty kieliszków obtoczcie w cukrze i odstawcie na je bok. Następnie wlejcie do nich syrop truskawkowy. Wlejcie po 57 ml syropu truskawkowego do każdego z kieliszków a potem dopełnijcie je Prosecco (po 113 ml na kieliszek). Ozdóbcie koktajl świeżymi truskawkami i gotowe!

Rasbery Pink Champagne Floats

Lody + szampan = idealne walentynkowe połączenie!

Składniki:

- 2-3 gałki sorbetu malinowego

- 250 ml różowego szampana (np. Barefoot Pink Moscato)

- świeże maliny do ozdoby

Przygotowanie:

Do wysokich kieliszków do wina nałóżcie gałki sorbetu. Następnie dopełnijcie kieliszki szampanem, dodajcie malin do ozdoby i gotowe! Pozwólcie lodom delikatnie się roztopić lub zjeść koktajl łyżeczką. Każdy sposób będzie pyszny!

Valentine’s Day Cocktail

Jak sama nazwa wskazuje jest to koktajl wprost stworzony na walentynkowy wieczór. Spróbujcie sami!

Składniki:

- 43 ml ginu

- 14 ml Amaro Montenegro

- 14 ml Aperolu

- 14 ml soku cytrynowego

- 14 ml grenadyny (słodki syrop z granatu)

- białko z jednego jajka

- świeżo starty cynamon do ozdoby

Najpierw zajmiemy się przygotowaniem grenadyny (możecie oczywiście kupić gotowy produkt, jednak ten robiony samodzielnie jest o wiele lepszy!).

Czego potrzebujecie?

- 125 ml soku z granatu

- 112 g cukru pudru

- 250 ml melasy z granatu (skoncentrowany syrop z granatu)

Przygotowanie:

Do małego garnuszka dodajcie sok, cukier i melasę z granatu i ustawcie go na bardzo małym ogniu. Ciągle mieszając, zaczekajcie, aż cukier całkowicie się rozpuści i natychmiast zdejmijcie garnuszek z ognia i pozwólcie mieszaninie wystygnąć. Odstawcie na bok.

Przygotowanie koktajlu:

Do shakera dodajcie najpierw białko z jajka i dopiero potem sok z cytryny (gdyby wpadło Wam do shakera odrobinę żółtka po prostu umyjcie go i zacznijcie raz jeszcze, bez marnowania soku z cytryny). Następnie dodajcie Waszą grenadynę, Aperol, Amaro Montenegro i gin. Następnie wymieszajcie wszystko dokładnie w shakerze (bez lodu!) przez 10 sekund (wstrząśnięte białko nada całości kremowości). Odstawcie mieszaninę na chwilę na bok. Do tradycyjnych koktajlowych szklanek dodajcie lód i potem dodajcie też trochę lodu do shakera i energicznie wstrząśnijcie przez 30 sekund. Na koniec wlejcie Wasz pyszny walentynkowy koktajl do szklanek i ozdóbcie  je świeżym cynamonem. Smacznego!

To tyle ;) Trochę pyszności na miły wieczór.

Poniżej zebrałam dla Was akcesoria, niezbędne do przygotowania perfekcyjnych drinków. Więcej znajdziecie TUTAJ.

Jakie są Wasze ulubione koktajle?

Autor: Oliwia Górska