Data publikacji:

Piękny świecznik na świąteczny stół: nasze propozycje

Trudno wyobrazić sobie wigilijną kolację bez blasku świec, które tego wieczoru muszą być włożone w wyjątkowo piękny świecznik. Wśród naszych propozycji znalazły się modele w różnym stylu, spośród których z pewnością wybierzesz coś dla siebie.

Produkty marki Bohemia to synonim elegancji i wysokiej jakości. Eleganckie świeczniki powstają z kryształowego szkła o wyjątkowej przejrzystości oraz blasku - nawet pojedynczy będzie piękną dekoracją świątecznego stołu.

Komplet świeczników Blomus przypadnie do gustu fanom minimalizmu. Na smukłych podstawach z cienką nóżką umieszczono podłużne klosze, które chronią świece przed nagłym zdmuchnięciem. W komplecie znajdują się 3 wkłady o średnicy 3 centymetrów.

Bożonarodzeniowa szopka połączona ze świecznikiem będzie nastrojową dekoracją stołu lub komody. Obok Jezusa i Marii oraz Józefa pochylonych nad żłóbkiem scenka wycięta w metalu przedstawia również trzech króli i osiołka pod palmą.

Świecznik marki Iittala został stworzony przez jedną z ikon fińskiego designu - profesora Olva Tolkka. Wybrzuszenia przypominające krople, które ozdabiają jego powierzchnię, mają nawiązywać do porannej rosy. Ciekawa faktura sprawia, że świecznik wygląda bardzo efektownie.

Rzeźbiony świecznik z tworzywa jest utrzymany w typowo skandynawskiej stylistyce. Wykonano go z imitującego drewno tworzywa, ułożonego w formy przypominające serca. Na czubku ornamentów znalazło się pięć miejsc na świeczki.

Autor: Kasia Szulik