Data publikacji:

Pomysły na efektowne aranżacje łazienki

Łazienka w nowoczesnym wydaniu to prawdziwa kraina relaksu. Mamy czuć się w niej komfortowo, ale też otaczać ładnym akcesoriami czy podziwiać eleganckie aranżacje. Zobaczcie modne łazienkowe inspiracje.

Kreatywne aranżacje łazienki zawsze robią wrażenie. Pomagają też zbudować pożądany nastrój we wnętrzu. Czasami wystarczy niewielka zmiana, by osiągnąć spektakularny efekt. Zebraliśmy dla Was garść inspiracji, które idą w parze z topowymi trendami.

Oryginalne umywalki

Źródło: cuded.com

Aranżacja ciekawego kącika z umywalką to dobry przykład połączenia funkcjonalności z nowoczesnym designem. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te o nietypowych, czasem awangardowych kształtach. "Podwinięte" krawędzie umywalek czy łazienkowe akwarium prezentują się szalenie atrakcyjnie. Jeśli zdecydujemy się na ich montaż, lepiej poskromić fantazję co do reszty wyposażenia łazienki.

Szarość, biel i światło

Źródło: simplestylings.com, bobedre.dk

Miłośnicy jasnych barw we wnętrzu zakochają się w rozświetlonych łazienkowych aranżacjach. Dodatki, jak i dekor zostały tutaj utrzymane w odcieniach bieli, szarości i srebra. Podstawą świetlistej łazienki są duże okna i okazałe lustra. Taka metamorfoza sprzyja odpoczynkowi od codziennego zgiełku.

Orientalne inspiracje

Źródło: cuded.com, onekingslane.com

Niezwykle efektownie prezentują się łazienki, w których na pierwszym planie znajdują się wielobarwne płytki. Postawmy zwłaszcza na te inspirowane stylem orientalnym lub boho. Ich ułożenie jest nie lada wyzwaniem, ale przyznacie sami, że w tym wypadku wysiłek zostanie wynagrodzony.

Lampy w łazienkowym świecie

Źródło: bhg.com, eyefordesignlfd.blogspot.com

Możemy wybrać klasyczny żyrandol, który idealnie sprawdzi się jako dodatek do oszczędnych minimalistycznych wnętrz. Sympatycy oryginalnych modeli lamp zachwycą się geometrycznymi kształtami, jak np. kule czy trójkąty. Pamiętajmy, że łazienka powinna być dobrze oświetlona, dlatego poza lampą główną zadbajmy także o kinkiety.

Kolory i pomysłowe mozaiki

Źródło: curbly.com, roomdecorideas.com

Projektanci lubią bawić się kolorami. Barwne dekoracje sprawdzą się też w łazience. Na topie są mozaiki ścienne z jedną lub dwiema dominującymi barwami. Możemy odważyć się na ozdobienie ściany oryginalnym motywem lub układem graficznym lub zdecydować się na w pełni kolorowe wnętrze (o barwnych łazienkach przeczytasz tutaj). Efekt będzie zjawiskowy.

Autor: Bogumiła Kurzeja