Data modyfikacji:

Co zrobić, żeby dywan się nie ślizgał? Jak przymocować go do podłogi?

Uwielbiamy dywany. Ocieplają pomieszczenie i służą, jako świetna dekoracja. Nie znosimy jednak tego, że w ciągu kilku godzin potrafią kilkakrotnie zmienić miejsce. Dlatego przygotowaliśmy dla was klika porad, które pomogą wam poradzić sobie ze ślizgającym się dywanem.

pies na jeżdżącym dywanie

Jazda na snowboardzie to super, jazda na dywanie to zupełnie inna historia. Niestety często zmuszeni jesteśmy uczestniczyć w takiej przejażdżce. Za każdym razem, gdy spiesząc się rano, biegamy po domu, zbierając potrzebne rzeczy.

Może się wydawać, że ślizgający się dywan, który co chwile marszczy się i przesuwa, nie jest zbyt dużym problemem. Przecież wystarczy się pochylić i go poprawić. No tak, ale jeśli trzeba to robić kilkakrotnie w ciągu jednego dnia, znika sens posiadania takiego dywanu.

Co zrobić, żeby nie pozbywać się dywanu? Zwłaszcza jesienią i zimą dobrze jest mieć dodatkową warstwę, która pozwoli ci zatrzymać w domu ciepło. Wstawanie rano z łóżka również jest dużo przyjemniejsze.

Jak przypomocować dywan do podłogi krok po kroku?

Krok 1. Antypoślizgową podkładkę pod dywan trzeba wyciąć na kształt dywanu (najlepiej, jeśli będzie jednak trochę mniejsza).

Wskazówka: upewnijcie się, że podkładka, którą wybierzecie jest odpowiednia do rodzaju Waszej podłogi, te które świetnie sprawdzą się na drewnianych panelach, mogą być zupełnie beznadziejne dla wykładziny.


Krok 2. Trzeba przekręcić dywan na drugą stronę i nakleić na niego paski taśmy do dywanów.

Możecie przykleić je równolegle lub na krzyż (od jednego końca do drugiego, dodając dodatkowy pasek taśmy wzdłuż dywanu, przechodzący przez środek).

Krok 3. Należy odkleić pasek ochronny taśmy i przyłożyć podkładkę na dywan, następnie przycisnąć ją mocno, by klej dobrze złapał.

Wskazówka: mimo, iż możecie użyć taśmy, to istnieje pewne ryzyko zniszczenia struktury dywanu  (czasem pozostają również brzydkie ślady z taśmy na podłodze, które ciężko wyczyścić). Dlatego dodanie podkładki pozwoli wam zabezpieczyć dywan przed zniszczeniem.

Krok 4. Dywan nie ślizga się już po podłodze

Gotowe! Teraz wystarczy cieszyć się z tego małego zwycięstwa, które, wbrew pozorom, znacznie ułatwi wam życie. Zwłaszcza, że to waśnie takie małe, irytujące problemy najbardziej zachodzą za skórę. Dobrze jest więc pozbyć się jednego z nich.

Teraz, skoro już znamy świetny sposób na utrzymanie dywanu w jednym miejscu, może warto zastanowić się nad nowym nabytkiem?

Tekst: Redakcja wnetrza-ze-smakiem.pl