Data publikacji:

Słoneczne aranżace na lato: żółć we wnętrzach

Cytrynowy sorbet, bukiet słoneczników i koktajl z mango - żółć nieodłącznie kojarzy się z latem i budzi w nas wyjątkowo dobre skojarzenia. Optymistyczny klimat można utrzymać w domu przez cały rok tworząc żółte aranżacje wnętrz ze słoneczną barwą w roli głównej.

W tym salonie intensywna żółć ozdobiła meble i dodatki – duży, pikowany fotel, parawan o podobnej fakturze, stolik kawowy, lampę oraz ramę lustra Całe pomieszczenie jest utrzymane w stonowanym, kremowym kolorze, który uwydatnia wesoły i energetyczny odcień innych elementów wyposażenia.

www.home-designing.com

Choć tę sypialnię zdominowała żółć, jej charakter nawiązuje do stylu marynarskiego. O morskiej inspiracji świadczy pasiasta pościel, wyłożona drewnem ściana oraz obrazek nad łóżkiem, przedstawiający statek płynący po morzu. W tym wypadku również dobrze sprawdziło się połączenie intensywnej żółci z bielą oraz kremem.

www.homenewdecor.com

W tej aranżacji do bieli i żółci dołączył czarny akcent na podłodze we wzór szachownicy, który koresponduje z deseniem ozdabiającym ściany. Drewniane okiennice i wanna na lwich nóżkach nawiązują do stylu vintage, ale słoneczna żółć dodaje wnętrzu bardziej współczesnego charakteru.

www.isabelpiresdelima.blogspot.com

W nowoczesnej, minimalistycznej kuchni żółć współgra z błyszczącą stalą sprzętów, blatów i stołków barowych. Choć aranżacja jest utrzymana w stylu high-tech, słonecznikowy kolor, kojarzony raczej z aranżacjami tradycyjnymi, świetnie się w niej odnalazł.

W tej aranżacji żółć, biel i szarość stworzyły bardzo eleganckie połączenie. Wzrok przyciągają przede wszystkim lakierowane, żółte krzesła wyraźnie odcinające się na tle nakrytego białym obrusem stołu, na którym stanęły niewielkie bukiety kwiatów. Żółć ścian jest przygaszona, co dodaje jej klasy, zwłaszcza w połączeniu z resztą stonowanych barw.

Autor: Kasia Szulik