Data publikacji:

Śnieg, puch i stokrotki: biała sypialnia na błogi sen

Biała sypialnia jak żadna inna pomoże się wyciszyć, odpocząć i zrelaksować po ciężkim dniu. W naszym przeglądzie znalazły się śnieżne wnętrza w rozmaitym stylu, od nowoczesnych, aż po sielskie i rustykalne.

Biała sypialnia w nowoczesnym stylu została zdominowana przez wielkie, królewskie łoże. Ciekawym pomysłem było przeniesienie wzoru z pikowanej narzuty na wezgłowie sięgające szczytu wydzielonej ścianki. Szafki nocne oraz pufy o gładkiej fakturze niemal stapiają się z wnętrzem, a białą monotonię przełamują stalowe dodatki – minimalistyczne lampki i wazony wypełnione liliami.

To wnętrze jest całkowitym przeciwieństwem poprzedniego. Biała sypialnia wyłożona drewnem przywodzi na myśl rustykalną chatkę nad brzegiem morza, a marynistyczny klimat podkreślają granatowe akcenty na pościeli, lampie i ścianie. W harmonii z dominującą w pokoju bielą pozostają również zasłony w kolorze zboża. Wyjątkowo oryginalnym akcentem jest metalowy żyrandol, który wnosi do wnętrza powiew elegancji.

Biała sypialnia w stylu kolonialnym powstała dzięki połączeniu jasnych i brązowych elementów. Bazą tej estetyki jest ciemne, egzotyczne drewno, z którego wykonano ramę łóżka oraz stolik i ławę. Jego zdecydowany charakter łagodzi śnieżnobiałe otoczenie i dodatki, w tym delikatna pościel oraz transparentny baldachim.

W tym wnętrzu minimalizm spotyka naturę. Biała sypialnia ujmuje surowością wykończeń drewnianych elementów i metalowymi detalami – drucianą lampą, kloszem na półce pod oknem oraz budzikiem na nocnej szafce. To dzięki nim wnętrze przypominające mniszą celę nabiera ciepła.

Na tym przykładzie widać, w jaki sposób wzorzysta tapeta może odmienić proste wnętrze. Bez niej białe łóżko i nieco futurystyczny stolik nocny wtopiłyby się w tło, ale szary, kwiecisty dekor na ścianie wydobył ich piękno i dodał całości charakteru. Biała sypialnia w tym stylu jest na wskroś elegancka i nowoczesna.

Autor: Kasia Szulik