Data publikacji:

Świąteczny salon: przytulny i klimatyczny

Wolisz świąteczny przepych w stylu glamour, skandynawski minimalizm, a może przytulną i tradycyjną aranżację z choinką w roli głównej? Niezależnie od wyboru stylu, świąteczny salon powinien wprawiać domowników w gwiazdkową atmosferę.

Tradycyjny, świąteczny salon utrzymano w barwach kremu i czerwieni. Jednym z podstawowych elementów dekoracyjnych są gwiazdy betlejemskie znajdujące się w doniczkach, na lustrze i wokół stroika ustawionego na stole. W kolorystykę pięknie wpisuje się zielone drzewko udekorowane czerwonymi i srebrnymi bombkami, a także paczki ułożone pod choinką i na kominku.

W rustykalnym pokoju króluje motyw dzianinowej plecionki, znajdującej się na przytulnym fotelu, dywanie i poduchach. Bogato dekorowana choinka wygląda jak oprószona śnieżnym puchem. Wśród ozdób znalazła się również zawieszona nad kominkiem gwiazda, papierowe choinki i lampiony oraz futrzana skarpeta na prezenty. Świąteczny salon wygląda jak wyjęty z przytulnego, górskiego domku.

Świąteczny salon nie musi być czerwony, kremowy lub zielony – w tym wypadku tradycyjne świąteczne barwy zastąpił intensywny róż i fiolet, przełamany szarością i złotem. W rogu pyszni się choinka udekorowana ozdobami w stylu glamour, a na stoliku zamiast świerkowego stroika stoi wazon ze świeżymi kwiatami. Drobnym, świątecznym akcentem jest również stosik paczek przy pluszowym fotelu.

Przewaga bieli i czerwone dodatki sprawiły, że świąteczny salon nabrał skandynawskiego ducha. Główną dekoracją jest rozłożysta, zielona choinka obwieszona bombkami w barwach czerwieni srebra, ale wzrok przykuwa również napis „Merry Christmas” ułożony z liter oprawionych w ramki nad kominkiem. Aranżację uzupełniają śnieżynki zawieszone na suficie oraz świąteczne pakunki na stoliku.

Świąteczny salon w stylu retro ozdobiono bardzo dyskretnie. O świętach przypominają przede wszystkim ustawione nad kominkiem drzewka oraz paczki na podłodze. Natomiast uwagę w pierwszej kolejności przykuwają efektowne, błyszczące stoliki kawowe.

Pokój w barwie srebra to propozycja dla miłośników klasycznej elegancji. Wszystkie meble i dodatki utrzymano w rożnych odcieniach stali i grafitu, urozmaiconych fakturami poszczególnych elementów wyposażenia. Stolik jest pikowany, ozdoby – brokatowe, a stoliczek i fotel lśnią w blasku lamp.

www.housetohome.co.uk

Autor: Kasia Szulik