Data publikacji:

Trendy: drewniane baterie łazienkowe

Moda na naturalne tworzywa powoli opanowuje wszystkie pomieszczenia. Drewno, beton czy szkło z niepowtarzalnym efektem zdobią już salony, kuchnie oraz łazienki. O szklanej kabinie prysznicowej czy betonowej umywalce już słyszeliśmy, a co powiecie na drewnianą armaturę?

Baterie łazienkowe to niewielki dodatek, a jednak ma ogromne znaczenie aranżacyjne w wnętrzu. Jest jego dopełnieniem, a często stanowi jeden z najsilniejszych i najbardziej przyciągających uwagę elementów. Oprócz wysokiej wartości estetycznej musi być także bardzo dobrej jakości, aby pomimo panujących w łazience warunków zachować swój efektowny wygląd. W przypadku bakterii drewnianych te wymagania są jeszcze wyższe.

Źródło: designerpages.com

Trend

Drewniane baterie powstały w odpowiedzi na potrzeby aktualnych trendów aranżacyjnych. Naturalne surowce odgrywają niezwykle istotną rolę w nowoczesnych projektach wnętrz, zarówno tych reprezentacyjnych, jak salon, ale także w sypialni czy łazience. W ofercie producentów spotykamy już drewniane wanny czy umywalki, dlatego bateria z tego tworzywa to naturalny uzupełnieniem tego trendu.

Źródło: likecool.com

Materiał

Do stworzenia drewnianej baterii używane jest specjalne drewno, które przechodzi proces unikalnego impregnowania i technologii jachtowej. Pozwala to zabezpieczyć tworzywo przed wodą, działaniem środków chemicznych czy uszkodzeniami mechanicznymi. Drewnem, które najczęściej się wykorzystuje jest dąb europejski, orzech amerykański i mahoń afrykański. Zanim jednak powstanie bateria poddawane jest ono długotrwałej obróbce, m.in. suszenia. Gotowy produkt natomiast przechodzi jeszcze wiele testów odpornościowych i wodoszczelnych zanim trafi do naszych łazienek oraz pokoi kąpielowych.

Szeroki wybór armatury łazienkowej znajdziesz TUTAJ.

Autor: Kasia