Data publikacji:

Trendy wnętrzarskie w sezonie jesień/zima 2016

Pokój dzienny bez elektroniki, kominek, bolesławiecka porcelana, kuchnie wtopione w wystrój salonu, łazienka jak komfortowa sypialnia - tej jesieni w naszych wnętrzach królować będą ciepłe, przytulne rozwiązania, sprzyjające spędzaniu czasu z najbliższymi i… walce z chandrą.

Autor: Anna F.

Kuchnia

Najgłośniejszym trendem w designie tego roku jest optyczne powiększenie kuchni przez… różne kolory górnych i dolnych szafek. Aby skorygować proporcje pomieszczenia, a jednocześnie uzyskać ciekawy efekt estetyczny, wystarczy do ciemnych szafek dolnych dobrać białe lub jasne szafki wiszące. Odważniejszym sposobem na optyczne dodanie przestrzeni niewielkiej kuchni będzie wystrój w białym kolorze z jednym wyraźnym, kolorowym akcentem.

 Fot: www.hgtv.com/remodel/kitchen-remodel/two-toned-kitchen-cabinets; www.digsdigs.com/57-bright-and-colorful-kitchen-design-ideas

O ile w poprzednich sezonach w naszych kuchniach królowały srebrne urządzenia ze stali nierdzewnej, ten rok należy do czerni. Czarne lodówki i kuchenki nadadzą naszym kuchniom klasy i stylu, nie wprowadzając jednocześnie chłodnej atmosfery jak stal nierdzewna.

Fot: Whirlpool Applianceswww.homedit.com/how-to-decorate-a-kitchen-with-black-appliances

Otwarte aneksy kuchenne to już przeszłość - w sezonie jesień/zima 2016 przestrzeń kuchenna ma być wtopiona w salon, jakby jej nie było. Kuchnia nie tylko będzie przylegać do pokoju dziennego czy jadalni, ale też idealnie zgrywać się wystrojem z resztą przestrzeni. Zarzucenie granicy pomiędzy tymi dwiema funkcjonalnymi przestrzeniami pozwoli optycznie i fizycznie powiększyć pokój, a także zintegrować domowników. W końcu najlepsze imprezy odbywają się w kuchni!

Fot: www.houzz.com/ideabooks/52038217/list/new-this-week-3-barely-there-kitchens

Bolesławiecka ceramika wniesie do wystroju naszej kuchni przytulny nastrój. 

Pokój dzienny

Wielki come back w sezonie jesień/zima 2016 przeżyją salony bez elektroniki. Sofy i fotele znowu ustawimy naprzeciwko siebie, wokół niewielkiego kawowego stolika, a 50-calowy telewizor wymienimy na sięgający sufitu regał na książki i stos gier planszowych. Designerzy zdecydowanie podkreślają, że pokój dzienny to przestrzeń dla rodziny.

Fot: shop.dezignable.com/blog/2011/decorating-the-tv-niche; www.houzz.com

Łazienka

Wszyscy lubimy długie, gorące kąpiele - zwłaszcza jesienią i zimą, gdy trzeba się rozgrzać i zrelaksować. Stąd pomysł designerów, by zrezygnować z popularnego dotychczas sterylnego wystroju łazienki, na rzecz przestrzeni przytulnej i komfortowej. Wystarczy wymienić gładkie płytki na kafle przypominające drewno, na podłodze położyć gruby dywan, a obok wanny postawić ulubiony miękki taboret. Jeśli w łazience nie brakuje przestrzeni, dobrym pomysłem będzie umieszczenie tam niewielkiej komody na kosmetyki i akcesoria do makijażu.

Fot: www.housebeautiful.com/room-decorating/bathrooms/tips/g626/designer-bathrooms; www.houzz.com/photos/bathroom

Po co sterylna łazienka, skoro możesz mieć przytulną? Wiele zależy od dodatków, zacznij od położenia dywanu na podłodze.

Szeroki wybór mebli i akcesoriów do metamorfozy Twojego mieszkania przed sezonem jesienno-zimowym znajdziesz TUTAJ.

Autor: Karolina