Data publikacji:

Tu królują wzory – inspirujące pomysły na wnętrze

Kolorowe, wielkoformatowe i przykuwające wzrok – ciekawe wzory mogą odmienić nawet najbardziej banalne wnętrze. Efekt będzie piorunujący, jeśli umieścimy je na dużej powierzchni, takiej jak pusta ściana lub podłoga.

We wnętrzach wzory zwykle ozdabiają dodatki, jednak my zachęcamy do wykorzystania ich na znacznie większą skalę. Biały przedpokój z prostymi meblami nabierze zupełnie nowego charakteru dzięki śmiałej, graficznej tapecie, a klasyczny salon zyska nowe oblicze za sprawą dywanu pokrytego wyrazistym wzorem.

www.homedeco2u.com

Duże motywy zdadzą egzamin również w niewielkich pomieszczeniach, gdzie zwykle ich unikamy. Zgodnie z wnętrzarskim ABC, wyraziste desenie optycznie pomniejszają wnętrze, jednak zastosowane na stosunkowo niewielkiej powierzchni nie powinny wpłynąć na postrzeganie jego rozmiarów.

www.laveet.com

W tym wypadku większy motyw powinien znaleźć się tylko w jednym miejscu, takim jak ściana czy podłoga. Jeśli natomiast chcemy udekorować całą powierzchnię, wybierajmy wzory drobniejsze i na jasnym tle.

www.stylekoo.com

Efektowi optycznego pomniejszenia sprzyjają desenie kontrastowe, więc aby go uniknąć możemy zdecydować się na wzór skomponowany z elementów w różnych odcieniach tego samego koloru.

www.mydeco.com

Zamiast ozdabiać ściany czy podłogę, można zdecydować się na dekorowane meble. Wzorzyste fotele czy kanapy znajdziemy bez większego trudu, jednak szafki tego typu trudno spotkać w sklepach, dlatego pozostaje nam przerobieniu frontów na własną rękę.

www.designingroominterior.com

W tej sytuacji dobrze sprawdzi się okleina, ale również wzory w formie naklejek lub szablonów do malowania farbą lub sprayem. W przypadku naklejek ich nałożenie i zdjęcie, nawet po dłuższym czasie, nie powinno być problemem. Okleina może być znacznie trudniejsza do usunięcia, a farby na dobre pozbędziemy się wyłącznie z mebli drewnianych, czyszcząc je papierem ściernym.

Autor: Kasia Szulik