Data publikacji:

Wielkanocne DIY: Pisanki z konfetti

Pisanki ozdobione konfetti to ciekawy sposób na odświeżenie tradycyjnego wielkanocnego stołu. Jeśli więc szukacie czegoś nowego, świeżego, co pomoże Wam stworzyć interesującą aranżację stołu, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł!

Przygotowanie do Wielkanocy trwają w pełni. Zbieram pomysły na najładniejsze ozdoby i dekoracje i tymi najlepszymi z nim dzielę się z Wami. Ostatnio moją uwagę przykuły pisanki, które nie dość, że pomalowane, zostały ozdobione również konfetti. Biorąc pod uwagę, że właśnie czegoś takiego szukałam, jestem zachwycona tym pomysłem. W dodatku takie cekinowe pisanki są bardzo proste w wykonaniu.

Potrzebne materiały:

- wydmuszki (mogą to być również jajka gotowane na twardo, ale cekinowe wydmuszki będziecie mogli zachować na dłużej ;))

- farba w wybranych kolorach (tu delikatne pastelowe kolory)

- pędzel (najlepiej tyle, ile kolorów wybierzecie)

- klej do decoupage

- foliowe konfetti

Przygotowanie:

Krok pierwszy:

Najpierw musicie wyczyścić dokładnie powierzchnię jajek, by nie pozostały na nich żadne zabrudzenia. Potem pomalujcie wydmuszki na wybrane przez Was kolory i pozwólcie im całkowicie wyschnąć.

Krok drugi:

Gdy farba całkowicie wyschnie, nałóżcie warstwę kleju do decoupage na dolną część wydmuszki. Potem od razu posypcie konfetti pomalowane klejem miejsce, aż całkowicie go pokryje. Po czym pozwólcie tak ozdobionym jajkom całkowicie wyschnąć.

Tak, to tyle. Mówiłam, że proste, prawda?;)

Podobają Wam się pisanki ozdobione konfetti?

Autor: Oliwia Górska