Data publikacji:

Wiosenny balkon w soczystych barwach

Urządzając wiosenny balkon szukajmy inspiracji w barwach kwiatów, nieba czy świeżo  kiełkującej trawy. Intensywne kolory dodadzą mu energii i będą współgrać z roślinami zasadzonymi w doniczkach.

Balkon w wesołych barwach daje nam dużo możliwości aranżacyjnych. Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie krzeseł i stolików z tworzyw sztucznych, na przykład w klimacie lat 50. i 60. Meble z metalu i plastiku będą mogły pozostawać na zewnątrz przez cały czas, niezależnie od poziomu wilgotności czy temperatury.

www.ikeafamilylive.com

Dobrze jest również, jeśli kolory współgrają z wystrojem pokoju, z którym sąsiaduje balkon. Przykładowo, jeśli salon lub sypialnia są kremowe, na kolorowym balkonie można połączyć biel i żółć lub urządzić go w różnych odcieniach zieleni z jasnymi akcentami. Ściana balkonowa stanie się polem do popisu dla posiadaczy artystycznej duszy. Można pomalować ją własnoręcznie lub posłużyć się szablonem  czy naklejką.

www.dodecals.com

Jeśli nie chcemy w wymieniać starych, ale już niezbyt atrakcyjnych mebli, możemy je przemalować lub ożywić za pomocą kolorowych dodatków. Z pomocą przyjdą nam poduszki i pokrowce, które z łatwością ściągniemy w razie załamania pogody, a efektu dopełnią  wielobarwne doniczki, mata z tworzywa sztucznego na podłodze i kolorowe lampiony.

www.eenigwonen.nl

Największą ozdobą balkonu są jednak rośliny, które również powinny wpływać na jego kolorystykę i styl. Pięknie urządzony balkon z pewnością będzie skłaniał do wspólnego spędzania czasu w szerszym gronie, więc meble powinny być niezbyt ciężkie i łatwe w przenoszeniu, jeśli wystąpi konieczność doniesienia większej ilości krzeseł.

Autor: Kasia Szulik