Data modyfikacji:

Aplikacje mobilne do projektowania wnętrz

Technologia nie przestaje nas zaskakiwać. Oprócz standardowych programów do projektowania wnętrz na rynku dostępne są także służące do tego celu aplikacje mobilne. Za pomocą smartfonów czy tabletów możemy dziś nie tylko sprawdzić wymiary poszczególnych elementów wyposażenia, ale i stworzyć pełny projekt pomieszczenia.

Przedstawiamy przegląd aplikacji mobilnych przydatnych podczas urządzania wnętrz.

Homestyler

androidpolice.com

Bogato wyposażona aplikacja, która pozwoli nam na zaprojektowanie właściwie wszystkich pomieszczeń w domu. Do dyspozycji mamy sporą liczbę gotowych wnętrz oraz możliwość załadowania zdjęcia pustego pokoju. Baza ogromnej liczby produktów pozwoli nam na stworzenia niemal każdego projektu. Co ciekawsze, swoimi projektami możemy się dzielić lub obserwować prace innych, np. poszukując idealnego architekta. Więcej o aplikacji przeczytasz tutaj.

CAD Share-it

cad-share-it.appstor.io

Znana wszystkim osobom związanym z projektowaniem wnętrz firma CAD postanowiła zadowolić także zwolenników urządzeń mobilnych. Co prawda, na smartfonie nie zaprojektujemy wnętrza, ale będziemy mogli swobodnie oglądać prace innych. Projektant wnętrz tworzy galerie trójwymiarowych wizualizacji aranżacji wnętrz na zewnętrznym serwerze, a my możemy swobodnie odtwarzać jego projekty w postaci panoramy 360° na swoich urządzeniach mobilnych. Sprawdź tutaj.

IMAGinE Measures

play.google.com

Bardzo ciekawy program wspomagający projektowanie wnętrz, pozwalający nanosić wymiary obiektów na zrobione przez nas zdjęcia. Wystarczy wybrać zdjęcie z galerii i za pomocą przeciągania punktów ustawić końce pomiarowe na dowolnym obszarze. Aplikacja pozwala nam także na łatwe zaznaczanie miejsc do zmiany oraz dodawanie notatek bezpośrednio na fotografii. Opisane zdjęcia możemy wysłać e-mailem lub przenieść do galerii. IMAGinE Measures w wersji darmowej możesz pobrać tutaj.

Design Dimensions

kaplblog.wordpress.com

Design Dimensions to obszerna baza obiektów wyposażenia wnętrz. Pozwoli Wam ona na szybki i łatwy dostęp do standardowych wymiarów i rysunków technicznych najczęściej wybieranych mebli. Z pewnością ułatwi to Wam wstępne przygotowywanie projektów wystroju. Apkę znajdziesz tutaj.

Aplikacja Ceneo

Aplikacja Ceneo jest dostępna na wszystkie systemy operacyjne naszych urządzeń mobilnych.

Przy urządzaniu wnętrz polecamy Wam także aplikację mobilną Ceneo, dzięki której znajdziecie najbardziej atrakcyjną ofertą upatrzonych produktów na rynku, dodacie je do swojej listy ulubionych oraz w wygodny sposób skorzystanie z kart lojalnościowych (nawet nie mając ich przy sobie). Apka jednej z największych porównywarek cenowych w sieci nie tylko pomaga podczas e-zakupów. Okazuje się być bardzo pomocna chociażby w trakcie zakupów w salonach stacjonarnych. Dzięki wgranej funkcji skanowania kodów kreskowych możemy sprawdzić, czy nie znajdziemy atrakcyjniejszej oferty produktu dostępnego na sklepowej półce. Wystarczy zeskanować kod z opakowania (standardowym aparatem wbudowanym w naszym urządzeniu mobilnym) - aplikacja wyświetli informację o danym przedmiocie oraz wygeneruje listę sklepów, w których jest on dostępny, razem z obowiązującymi w nich cenami. Więcej na temat aplikacji znajdziesz TUTAJ.

Artykuły przydatne podczas urządzania mieszkania znajdziesz TUTAJ

Autor: Natalia Malko