Porady dotyczące prac w ogrodzie

ranking kosiarek spalinowych

Jaką kosiarkę spalinową wybrać? Ranking produktów

2024-04-29
Kosiarki spalinowe to popularne urządzenia ogrodowe, które służą do koszenia trawników. Dzięki swojej mobilności i wysokiej wydajności są często wybierane przez właścicieli dużych posesji oraz profesjonalnych ogrodników. Kosiarki spalinowe wyposażone są w silnik spalinowy, który napędza ostrza tnące umieszczone pod maską urządzenia. To sprawia, że są one znacznie bardziej wydajne niż ich odpowiedniki elektryczne, ale również bardziej skomplikowane w obsłudze i bardziej hałaśliwe. W niniejszym artykule podpowiemy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego typu urządzenia.
jak odgrodzić się od sąsiada

Jak odgrodzić się od sąsiada tanio? 

2024-04-03
Wielu właścicieli domów jednorodzinnych lub działek zastanawia się, jak skutecznie i tanio odgrodzić się od sąsiadów. Nawet jeżeli są oni najbardziej przyjacielskimi osobami na świecie, każdy potrzebuje odrobiny spokoju oraz prywatności w domu i ogrodzie. W artykule przedstawiamy kilka popularnych pomysłów na wykonanie szczelnego płotu, bez potrzeby wydawania dużych pieniędzy na jego przygotowanie. 
jaka piła spalinowa stihl czy husqvarna

Jaka piła spalinowa: Stihl czy Husqvarna?

2024-03-21
Piła spalinowa jest narzędziem sprawdzającym się w bardzo wielu sytuacjach. Będzie niezastąpioną pomocą w trakcie prac budowlano-remontowych, zwłaszcza gdy wymagają one obróbki drewna, jak również pielęgnacji ogrodu i wypełniania innych obowiązków, takich jak przygotowywanie opału. Producenci sprzętu tego typu oferują duży wybór sprzętu w różnych cenach, a w artykule porównujemy ofertę marek Stihl i Husqvarna.
rozdrabniacz do gałęzi frezowy ranking

Jaki rozdrabniacz do gałęzi frezowy wybrać? Ranking produktów 

2024-03-12
Rozdrabniarki są niezwykle przydatnymi narzędziami, które znajdują miejsce w każdym większym ogrodzie wymagającym regularnej pielęgnacji, polegającej na przycinaniu i usuwaniu gałęzi drzew i krzewów. Sprzęt pozwala bardzo szybko zmniejszyć objętość zebranych zielonych odpadów, dokładnie je mieląc na drobne zrębki. Tak powstały materiał da się użyć jako ściółkę lub dodać do kompostownika. Podpowiadamy, jaki rozdrabniacz do gałęzi frezowy wybrać.
drenaż do kwiatów

Co to jest i jak zrobić drenaż do kwiatów? Poradnik ogrodniczy

2024-02-27
Pierwszy raz słyszysz o drenażu do kwiatów? To metoda, dzięki której możesz zapewnić swoim roślinom dostęp do tlenu oraz jednocześnie ochronić je przed nadmiernym przelaniem, które może doprowadzić do gnicia i obumierania korzeni. Możesz wykorzystać do tego różne produkty – od popularnego keramzytu, aż po piasek. Co to jest i jak zrobić drenaż do kwiatów? Dowiedz się, czytając nasz poradnik.
jak przesadzić aloes

Jak i kiedy przesadzić aloes? Poradnik

2024-02-15
Czy wiesz, że rośliny doniczkowe potrzebują regularnego przesadzania? W przypadku aloesu nie jest inaczej, zwłaszcza jeśli zależy ci na tym, aby jego liście były coraz dłuższe, a on sam osiągnął maksymalną wysokość, która w przypadku gatunku zwyczajnego wynosi nawet 100 cm. Jak się jednak okazuje, należy robić to w odpowiedni sposób i we właściwym momencie. Jak przesadzić aloes i kiedy najlepiej to robić? Znamy odpowiedź.
jak stosować keramzyt do kwiatów

Jak stosować keramzyt do kwiatów? Poradnik ogrodniczy

2024-01-30
Chcesz zadbać o swoje kwiaty doniczkowe? W takim razie dobrym wyborem jest zainwestowanie w keramzyt, który możesz wykorzystać na wiele sposobów – od wykonania drenażu, aż po zamiennik kory. Co to jest keramzyt, do jakich kwiatów warto go stosować i ile należy go wsypać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym poradniku. Zapraszamy do lektury.
monstera

Ukorzenianie monstery: poradnik. Jakie produkty będą niezbędne?

2024-01-29
Monstera, znana również jako "roślina sercowata", zdobyła serca wielu miłośników roślin domowych dzięki swoim pięknym, rozłożystym liściom i niezwykłej łatwości pielęgnacji. Jednakże, jeśli jesteś dumnym właścicielem monstery, zapewne zastanawiasz się, jak ją rozmnożyć i ukorzenić, by cieszyć się nowymi sadzonkami, które możesz umieścić w różnych pomieszczeniach swojego domu lub podarować rodzinie czy przyjaciołom. W tym artykule odkryjemy tajemnice ukorzeniania monstery i przekształcimy cię w prawdziwego specjalistę od pielęgnacji tej uroczej rośliny. Czas zabrać się za pracę i sprawić, by sadzonki monstery były silnie ukorzenione. 
jak przesadzać kwiaty

Jak przesadzać kwiaty? Poradnik ogrodniczy

2024-01-18
Jednym z kluczowych elementów dbałości o ogród jest umiejętne przesadzanie kwiatów. Dla początkującego ogrodnika może to być zadanie nieco niepokojące.. W naszym poradniku "Jak przesadzać kwiaty doniczkowe?" przyjrzymy się temu procesowi krok po kroku, odpowiadając na ważne pytania i udzielając cennych wskazówek. Dlaczego to jest tak istotne? Jak często należy to robić? Jak wykonać to zadanie z precyzją?
jak rozmnożyć aloes

Jak rozmnożyć aloes? Poradnik

2024-01-10
Aloes to jedna z najpopularniejszych roślin w polskich domach. Nie bez powodu – jego liście, a dokładniej znajdujący się w nich miąższ ma szereg cennych właściwości. Można wykorzystywać go do pielęgnacji skóry i włosów albo w kuchni, aby dostarczyć ciału cenne składniki odżywcze. W tym artykule podpowiadamy, jak rozmnożyć aloes. Zapraszamy do lektury.
najlepsza ziemia do kwiatów doniczkowych

Jaka jest najlepsza ziemia do kwiatów doniczkowych? Polecane produkty

2024-01-03
Wbrew pozorom odpowiednie podłoże do kwiatów doniczkowych jest szalenie ważne. To właśnie od niego zależy, czy rośliny będą rosnąć i kwitnąć. Choć wiele z nich dobrze radzi sobie w mieszankach uniwersalnych, to niektóre gatunki bywają wybredne i wymagają podłoża dopasowanego do ich potrzeb. Jaka jest najlepsza ziemia do kwiatów doniczkowych? Podpowiadamy.
gwiazdy betlejemski

Gwiazda betlejemska – pielęgnacja i hodowla w domu

2023-12-01
Gwiazdy betlejemskie, albo inaczej poinsecje, to niezwykle popularne doniczkowe rośliny ozdobne, nieodmiennie kojarzone z okresem bożonarodzeniowym. Są one stałym elementem dekoracji świątecznych na całym świecie, a moda na nie przywędrowała do Polski już dość dawno. Gatunek czuje się względnie dobrze w mieszkaniach i domach, a odpowiednio pielęgnowany może cieszyć oko przez cały roku. Radzimy więc, na co zwracać uwagę podczas jego hodowli i jakich błędów unikać.

Pielęgnacja roślin: porady