Porady dotyczące prac w ogrodzie

płytki na taras

Płytki na taras: jakie wybrać?

Podłoga tarasowa musi nie tylko świetnie wyglądać, ale też sprostać naprawdę trudnym wyzwaniom – niskie temperatury, wilgoć czy piasek nanoszony na obuwiu – to wszystko może prowadzić do uszkodzeń materiału wykończeniowego. Jak zatem wykończyć podłogę na taras, aby prezentowała się znakomicie i była wytrzymała?
kiedy sadzić czosnek

Kiedy sadzić czosnek zimowy?

Czosnek to roślina powszechnie spotykana na całej półki północnej, która najlepiej czuje się w klimacie umiarkowanym. W Polsce jest on powszechnie uprawiany jako warzywo i wykorzystywany w kuchni do nadawania charakterystycznego smaku wielu tradycyjnym potrawom. Niektóre odmiany sadzi się też w ogrodach jako rośliny ozdobne. Czosnek sadzony na działkach i w ogrodach możemy podzielić na dwie grupy – wiosenną oraz zimową. W artykule skupiamy się na wszystkich najważniejszych aspektach związanych z czosnkiem zimowym.
drożdże w ogrodzie

Drożdże w ogrodzie – naturalny nawóz dla roślin

Drożdże w ogrodzie to nie nowy wynalazek, a metoda stosowana już przez nasze prababcie. Proste środki na bazie drożdży piekarskich przygotujesz w domu zaledwie w kilka chwil – zalety ich stosowania są natomiast nieocenione. Sprawdź przepis na nawóz oraz oprysk z drożdży i zadbaj o swój ogród w naturalny sposób.
jacuzzi ogrodowe

Jacuzzi ogrodowe – jakie wybrać?

Niewiele rzeczy jest tak relaksujących jak kąpiel w ciepłej, bąbelkowej wannie z hydromasażem. Jesteś zainteresowany stworzeniem w ogrodzie swojego prywatnego spa? Oto nasze propozycje najlepszych jacuzzi ogrodowych, a także kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed zakupem! Zobacz, dlaczego warto mieć jacuzzi ogrodowe i jakie wybrać.
skarpa w ogrodzie

Skarpa w ogrodzie. Pomysły na aranżację

Skarpa w ogrodzie wydaje się przekleństwem, ale po dobrej aranżacji może stać się kluczową ozdobą działki. Jak zagospodarować skarpę, by była atrakcyjna, bezpieczna i nie przeszkadzała podczas pielęgnacji ogrodu? Oto kilka pomysłów na aranżację skarpy w ogrodzie.
oczko wodne

Oczko wodne w ogrodzie: budowa krok po kroku. Poradnik

Oczko wodne w ogrodzie? Dlaczego nie! Z roku na rok staramy się coraz bardziej upiększyć nasze najbliższe otoczenie. Mnogość roślin, krzaczków, rabat nie może jednak rosnąć w nieskończoność. Jednym z ciekawszych pomysłów jest budowa oczka wodnego. Jak zbudować oczko wodne krok po kroku?
jesień w ogrodzie

Jesień w ogrodzie - jak zabezpieczyć ogród przed zimą?

Jesień w ogrodzie to czas intensywnej pracy – trzeba uporządkować rabaty i trawnik, warto zasilić ziemię kompostem i posadzić rośliny cebulowe oraz byliny. Co jeszcze trzeba zrobić jesienią w ogrodzie? Jeśli chcesz, aby twoja działka wiosną prezentowała się świetnie, przekonaj się, jak zabezpieczyć ogród przed zimą.
gazony w ogrodzie

Gazony w ogrodzie. Pomysły na aranżacje

Aranżacja ogrodu wymaga czasem zagospodarowania skarp, budowy murków oporowych czy zakrycia elementów infrastruktury. Do wszystkich tych zadań możesz wykorzystać gazony betonowe, znane dotychczas głównie z miejskich parków. Zobacz, jak wykorzystać gazony w ogrodzie i jakie gazony ogrodowe wybrać.
ozdoby do ogrodu

Pomysły na ozdoby do ogrodu zrobione własnoręcznie

Chcesz, by twój ogród był jedyny w swoim rodzaju? Nie interesują cię dekoracje dostępne w sklepach i na portalach ogrodniczych? Ozdoby do ogrodu zrobione własnoręcznie to czasem prawdziwe dzieła sztuki. Podpowiadamy, jak je łatwo i szybko wykonać.
prezent do ogrodu

Pomysły na prezent do ogrodu

Zastanawiasz się, co kupić na prezent dla bliskiej osoby, która pasjonuje się ogrodnictwem? Warto zadbać, by podarunek był nie tylko piękny, lecz także praktyczny. Fartuszek, narzędzia, kwiaty – opcji jest wiele. Co wybrać? Sprawdź nasze pomysły na prezent do ogrodu!
popiół drzewny

Jak wykorzystać popiół drzewny w ogrodzie?

Popiół drzewny to skutek uboczny używania pieca, kominka lub grilla. Wiele osób po prostu wyrzuca go na śmietnik. Zupełnie niesłusznie, ponieważ popiół drzewny jako nawóz sprawdzi się znakomicie. Jak go wykorzystać? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu.
przycinanie winogron kiedy

Przycinanie winogron: kiedy wykonać? Jesienią czy latem?

Przycinanie winogron jest kluczowym zadaniem dla każdego ogrodnika, który pragnie osiągnąć obfite i zdrowe zbiory. Istnieje wiele teorii na temat optymalnego czasu przycinania winogron, kiedy należy to robić oraz jak się do tego przygotować. Sprawdź, czym charakteryzuje się jesienne oraz letnie przycinanie winogron oraz jak wybrać najlepszy termin, aby zapewnić swoim winoroślom najlepsze warunki wzrostu i owocowania.

Pielęgnacja roślin: porady