Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

zabudowa okna dachowego

Zabudowa okna dachowego krok po kroku

Odpowiednio wykonana zabudowa okna dachowego powinna zapewnić zarówno właściwą izolację termiczną, przeciwwilgociową, jak i umożliwiać dostęp maksymalnej ilości światła. Okna połaciowe od wewnątrz zwykle zabudowujemy płytami gipsowo-kartonowymi na stelażu z profili metalowych. Nowoczesne okna są dostarczane przez producentów z tzw. systemem ciepłego montażu. Stosując prostopadłe węgarki przy krawędziach ramy, możemy dodatkowo poprawić ułożenie izolacji termicznej wokół okna i zabezpieczyć przed powstawaniem mostków termicznych.
jak samemu przykręcić płyty gipsowe do sufitu

Jak samemu przykręcić płyty gipsowe do sufitu?

Sufit to jeden z tych elementów budynku, na którym często z upływem czasu pojawiają się nierówności, pęknięcia lub odkształcenia, co psuje estetykę pomieszczenia. Istnieje kilka sposobów na ich zamaskowanie. Jednym z nich są płyty gipsowe bezpośrednio na sufit. Ich samodzielny montaż nie jest wcale tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Sprawdźmy więc, jak samemu przykręcić płyty gipsowe do sufitu?
schody wejściowe

Jak i z czego zrobić schody wejściowe do domu?

Schody wejściowe do domu łączą poziom zero budynku z otaczającym terenem. Zwykle wykonujemy je już po zakończeniu budowy domu i wstępnym zagospodarowaniu działki. Nawet jeśli projekt budynku uwzględnia konstrukcję i wykończenie schodów, to w praktyce często będziemy musieli dostosować go do ostatecznego kształtu terenu. Wysokość stopni i długość biegu schodów jest kompromisem między normami budowlanymi, dostępnym miejscem i kosztem budowy. Rodzaj konstrukcji i posadowienie schodów będą mieć wpływ na wybór materiałów wykończeniowych oraz trwałość i komfort użytkowania. Zobacz, jak zrobić schody wejściowe do domu.
plastyfikator

Co to jest plastyfikator i jaki wybrać?

Przygotowując zaprawę murarską, wylewając beton czy kładąc kostkę brukową, warto rozpocząć pracę od zrobienia mieszanki, która zwiększy spójność i nada stabilność całej konstrukcji. Służą do tego plastyfikatory, które pomagają poprawić fizyczne parametry między innymi mieszanek betonowych i zapraw murarskich.
Żyrandol w salonie

Żyrandol do salonu. Jaki wybrać? Nowoczesny, klasyczny, a może elegancki?

Błyskawiczny sposób na efektowny salon? Żyrandol. Nic tak nie przykuwa uwagi jak on. Najbardziej banalne wnętrze w PRL-owskim bloku nabierze z nim charakteru.
grzejnik podtynkowy

Grzejnik podtynkowy. Czy warto go zainstalować?

Klasyczne grzejniki konwekcyjne są tanie, ale mają wiele wad. Nic więc dziwnego, że inwestorzy coraz chętniej sięgają po nowocześniejsze instalacje grzewcze. Jedną z nowości na rynku są grzejniki podtynkowe. Zobacz, jakie mają zalety i kiedy warto się na nie zdecydować.
profile do płyt gipsowych

Rodzaje profili do płyt gipsowych

Zabudowy z płyn gipsowo-kartonowych są już stałym elementem współczesnych wnętrz. Ich szkieletem są konstrukcje ze stalowych profili pokrytych warstwą ocynku. Jak dobrać odpowiednie profile do płyt gipsowych i jakie są ich rodzaje? Odpowiadamy!
napięcie w gniazdku elektrycznym

Napięcie w gniazdku: wartość prądu w gniazdku

Na pytanie o wartość napięcia w gniazdku większość osób odpowie: 230 V. To obowiązująca w całej Unii Europejskiej norma, która zastąpiła napięcie 220 V funkcjonujące w Polsce jeszcze przed 2003 rokiem. Czy rzeczywiście tak jest? Jak się okazuje, wahania napięcia mogą być bardzo duże, a na woltomierzu może pojawić się nawet wynik 250 V. Jakie jest prawidłowe napięcie w gniazdku i od czego ono zależy?
remont mieszkania

Remont mieszkania – jak się do niego przygotować?

Do remontu mieszkania nie warto podchodzić zbyt gwałtownie. Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, o czym powinieneś pamiętać, zanim zabierzesz się za remont.
wady farby ceramicznej

Jakie są wady farby ceramicznej?

Farba ceramiczna posiada wiele niepodważalnych zalet, które czynią z niej innowacyjne i praktyczne rozwiązanie do twojego wnętrza. Ponieważ jednak idealne produkty nie istnieją, korzystanie z niej ma również minusy. Jakie są największe wady farby ceramicznej? Najczęściej podnoszonym problemem jest wysoki koszt zakupu. Paradoksalnie jej trwałość również może przysparzać kłopotów, utrudniając usunięcie jej ze ściany. Czy mimo wszystko warto stosować farbę ceramiczną, czy może lateksowa sprawdzi się lepiej?
wałek do farby lateksowej

Jaki wałek do farby lateksowej wybrać?

Malowanie ścian wałkiem odbywa się szybko i sprawnie, wymaga tylko odrobiny wprawy. W przypadku farby lateksowej jest to jeszcze prostsze, ponieważ jej specyficzna konsystencja ułatwia pracę. Jaki wałek do farby lateksowej kupić? Wybrane narzędzie powinno płynnie sunąć po ścianie, nie pozostawiając smug, być dobrze dobrane do powierzchni i wygodne w używaniu. Sprawdź, czym jeszcze powinien charakteryzować się dobry wałek.
jakie płytki do łazienki

Jakie płytki do łazienki wybrać? Kompleksowy poradnik

Remont łazienki to zawsze duże wyzwanie dla architektów, dekoratorów wnętrz, ekipy remontowej i po prostu samych domowników. W końcu każdy chciałby cieszyć się piękną i zarazem funkcjonalną łazienką, w której można zrelaksować się po ciężkim dniu. Bardzo ważną kwestią podczas urządzania tej przestrzeni jest dobór odpowiednich płytek. Przygotowaliśmy zatem kompleksowy poradnik, w którym podpowiadamy, jakie płytki do łazienki wybrać. Analizujemy ceny, przeglądamy oferty od różnych producentów i tworzymy kompendium, dzięki któremu wybór ceramiki łazienkowej stanie się choć trochę łatwiejszy.

Porady dotyczące remontu mieszkania