Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

malowanie sciany cena

Malowanie ściany - cena. Ile kosztuje farba, a ile usługa malarska?

Malowanie jest jedną z najważniejszych prac wykończeniowo-remontowych w naszych mieszkaniach. Koszt takiego zabiegu uzależniony jest głównie od sytuacji usługowej w danym regionie oraz od specyfikacji malowania. Prace malarskie nie są nazbyt skomplikowane. Wymagają jednak specjalnego asortymentu oraz znacznej ilości czasu wolnego. Warto rozważyć nasze możliwości przed przystąpieniem do prac malarskich, gdyż okazać się może, że zlecenie takiej pracy doświadczonemu malarzowi będzie nie tylko bezpieczniejsze, ale i bardziej opłacalne.
montaz listew przypodlogowych

Montaż listew przypodłogowych: na co zwrócić uwagę? Poradnik krok po kroku

Montaż listew przypodłogowych to jeden z ostatnich etapów wykańczania wnętrz. Listwy tego typu stanowią nie tylko estetyczny akcent dopełniający wystrój wnętrza, ale ułatwiają też utrzymanie pomieszczenia w czystości oraz chronią podłogę przed wilgocią i brudem. Podpowiadamy, jak zabrać się do tego zadania.
panele lazienka

Panele winylowe na płytki: czy można położyć? Poradnik

Remont podłogi w kuchni lub łazience kojarzy nam się z kłopotliwym i długim procesem skuwania starej glazury oraz przygotowania nowej powierzchni pod kafle. Czy można zatem szybko i estetycznie przeprowadzić ten proces? Panele winylowe na płytki wydają się w tym wypadku dobrym rozwiązaniem, ale czy skutecznym? Odpowiadamy na te wątpliwości.
montaz lampy sufitowej

Montaż lampy sufitowej: jak samodzielnie podłączyć lampę?

Wbrew pozorom montaż lampy sufitowej nie wymaga specjalistycznej wiedzy lub doświadczenia w pracy elektryka. Zadanie to wymaga oczywiście dobrego planowania i zachowania odpowiedniej dozy ostrożności, ale powinien poradzić sobie z nim prawie każdy. Podpowiadamy, jak samodzielnie podłączyć lampę.
niebieskie drzwi

Samodzielny montaż drzwi wewnętrznych

Drzwi wewnętrzne są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego mieszkania. Są nie tylko sposobem na oddzielenie poszczególnych stref i pomieszczeń, ale również mogą pełnić rolę dekoracyjną. Kluczowe znaczenie ma jednak odpowiedni montaż drzwi wewnętrznych. W przeciwnym razie mogą się one wypaczać, odkształcać lub trzeć o podłogę. Na szczęście montowanie drzwi wewnętrznych nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Dlatego też nawet bez doświadczenia powinieneś poradzić sobie z tym samodzielnie.
drzwi do domu

Jak odnowić drzwi z okleiną?

Drzwi wejściowe stanowią w pewnym sensie wizytówkę gospodarzy. Świadczą o ich guście, zmyśle estetycznym, a często także o zamożności. Tak czy inaczej, wszystkim nam zależy na tym, by były utrzymane w jak najlepszym stanie, co nie jest łatwą sprawą. Drzwi stale narażone są na działanie wilgoci, naprężenia wywołane zbyt mocnym zamknięciem, a w ekstremalnych wypadkach zostawiają na nich swoje ślady niechlujni sąsiedzi. Dobrze jest wiedzieć, jak odnowić drzwi z okleiną, bo wcześniej czy później wszyscy staniemy przed taką koniecznością.
kuchnia

Jak odnowić blat kuchenny? Sposoby na odnowienie blatu

Kuchnia niewątpliwie jest klejnotem w koronie każdego domu i mieszkania. To właśnie tutaj powstają pyszne dania, które integrują uczestników rodzinnych kolacji, a każda szanująca się impreza musi skończyć się w tym pomieszczeniu. Szczególna uwaga należy się naszym blatom kuchennym, które przez ciągłą i intensywną eksploatację wraz z upływem czasu tracą swoje walory. Różne rodzaje materiału wymagają odmiennych technik renowacji, o których dowiesz się z kompletnego przewodnika, jak odnowić blat kuchenny.
kolor morski

Kolor morski. Z czym go łączyć?

Kolor morski to niebiesko-zielony odcień. Ma wiele różnych wariantów – czasem wpada bardziej w tony zielone, a czasem w niebieskie. Jedno jest pewne – wygląda we wnętrzu naprawdę ciekawie i dodaje charakteru nawet najprostszej aranżacji. Zapraszamy do poniższego poradnika, w którym podpowiadamy, jak wykorzystać morski odcień w urządzaniu własnego domu i mieszkania.
koszt ocieplenia domu

Koszt ocieplenia domu. Ile wynosi?

Ocieplanie domu to jeden z najlepszych sposobów na zoptymalizowanie klimatu wewnątrz naszego kawałka świata, a także na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Jak duża jest to inwestycja? To wszystko zależy od materiałów i wyboru technologii ociepleniowej. Ile wynosi koszt ocieplenia domu w różnych wariantach? Sprawdźcie poniżej.
farba kazeinowa

Farba kazeinowa - czym jest, jak jej używać?

Dobór odpowiedniej farby to połowa sukcesu. Jeśli lubisz prostotę prac i świetne efekty malowania, farba kazeinowa z pewnością przypadnie ci do gustu. Czym jest farba kazeinowa i do czego służy?
klinkier

Fugowanie klinkieru - jak je wykonać?

Ściany lub ogrodzenia wykonane z cegieł lub płytek klinkierowych mogą być niezwykle atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnego tynku lub farb. Świetny efekt dekoracyjny uzyskamy jednak tylko, gdy zadbamy o poprawne wykończenie całości. Sprawdź zatem, jak powinno przebiegać poprawne fugowanie klinkieru.
łączenie paneli fotowoltaicznych

Jak połączyć panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne montowane na polu, w ogrodzie lub na dachu domu do niedawna stanowiły dość nietypowy, a nawet ekscentryczny widok w Polsce. Dziś jest to standard, który przeżywa czasy swojej świetności, a zacięta walka o klienta, drożejące rachunki za prąd czy liczne dotacje rządowe sprzyjają zakładaniu własnej farmy fotowoltaicznej. Przy tworzeniu większych powierzchni pojawia się pytanie: kiedy powinno mieć miejsce równoległe łączenie paneli fotowoltaicznych, a kiedy szeregowe? Dzisiejszy wpis opowie o tym, jak poprawnie wykonać łączenie paneli fotowoltaicznych.

Porady dotyczące remontu mieszkania