Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

kolory ścian

Kolory ścian - szary z beżem - jak połączyć te dwa kolory?

Neutralne kolory w wystroju wnętrz, takie jak szary i beżowy, sprawdzają się niemal zawsze. Jednak idąc dalej w koncepcję przyjaznych, zgodnych z aktualnymi trendami wykończeń, pojawia się pytanie, czy da się połączyć w efektowny sposób szary z beżem na ścianie? Jak zestawiać kolory ścian szary z beżem, by wyglądało to dobrze? Przeczytaj więcej, czy beż pasuje do szarego i jak wykorzystać to połączenie w aranżacji salonu, łazienki, kuchni czy sypialni.
prysznic

Montaż baterii podtynkowej: jak zamontować? O czym trzeba pamiętać?

Montaż baterii podtynkowej bardzo często zostawialiśmy monterowi, który wykonywał nam instalację sanitarną. Jednak czasem tę czynność chcemy wykonać sami. Chociażby z tego powodu, że wykonując „biały montaż”, sami nadajemy swojej łazience charakter. Stąd w tym artykule opowiemy sobie, jak np. wykonać montaż baterii podtynkowej umywalkowej bądź jakie podstawowe zasady powinniśmy zachować przy montażu baterii prysznicowej.
łazienka

Zabudowa geberitu: jak zabudować? Poradnik krok po kroku - wnetrza-ze-smakiem

Obecnym trendem w aranżacji łazienek jest tzw. geberit, czyli stelaż do zabudowy, w którym znajduje się spłuczka toalety. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne, ponieważ pozwala stworzyć spójną i elegancką przestrzeń w łazience. Aby jednak tak było, musimy wykonać odpowiednią zabudowę geberitu. Na szczęście nie jest to zadaniem trudnym i nie musimy zlecać go specjaliście. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby i odpowiadamy, jak zabudować geberit. Podpowiemy też różne rozwiązania, które można zastosować.
rolety zewnętrzne

Jak zamaskować rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Chronią zarówno przed nadmiernym nagrzaniem, jak i wychłodzeniem pomieszczenia. Zapewniają także prywatność wieczorami i chronią przed hałasem, co ma szczególne znaczenie, jeśli mieszkanie lub dom znajdują się blisko ruchliwej ulicy. Problemem, z jakim można się spotkać, planując takie rozwiązanie, jest wygląd skrzynki rolety, która niekiedy wyraźnie odznacza się na budynku. Na szczęście istnieją sposoby na to, jak zamaskować rolety zewnętrzne.
montaż geberitu

Montaż geberitu krok po kroku. Poradnik

Geberit to potoczna nazwa, którą określa się podtynkowe stelaże łazienkowe z muszlą klozetową. Ze względu na łatwość instalacji oraz możliwość niezwykle estetycznego wykończenia toalety w praktycznie każdej łazience, konstrukcje tego typu cieszą się ogromną popularnością. Podpowiadamy zatem, jak przeprowadzić montaż geberitu.
montaż parapetów wewnętrznych

Montaż parapetów wewnętrznych krok po kroku

Parapety stanowią istnym elementem wykończeniowy każdego pomieszczenia. Pełnią nie tylko ważną funkcję użytkową, ale bardzo często współtworzą charakter wystroju mieszkania. Podkreślają kolor i kształt okien, pozwalając równocześnie na ustawienie roślin lub drobnych ozdób. Z artykuł dowiesz się, jak zabrać się za montaż parapetów wewnętrznych.
umywalka z szafką do małej łazienki

Jaka umywalka z szafką do małej łazienki?

Na rynku znajdziemy szeroki wybór armatury łazienkowej, które pasują do wnętrz o przeróżnych aranżacjach i stylach. Właściciele niewielkich mieszkań wybierają bardzo często produkty stworzone z myślą o ograniczonej przestrzeni. Radzimy, jaka umywalka z szafką do małej łazienki będzie trafionym wyborem.
montaż wc

Montaż WC: poradnik krok po kroku. O czym należy pamiętać?

Wybierając toaletę do łazienki, możemy wybierać spośród trzech podstawowych sposobów jej instalacji, które wpływają na konstrukcję muszli i spłuczki oraz ich wygląd zewnętrzny. Radzimy, jak przeprowadzić montaż WC.
pistolet do pianki montażowej

Pistolet do pianki montażowej - jaki wybrać? Jak wyczyścić zaschnięty pistolet do pianki montażowej?

Pianki stosuje się powszechnie do wykonywania izolacji ścian, okien oraz w wielu innych pracach budowlano-remontowych. Najłatwiej ze środków tych korzysta się, aplikując je z pomocą pistoletu do pianki montażowej. Podpowiadamy, jak dobrać to narzędzie, a także jak je wyczyścić.
jak zamontować rolety

Jak zamontować rolety?

Podpowiadamy, jak zamontować rolety wewnętrzne oraz zewnętrze, wymieniając niezbędne narzędzia oraz opisując dostępne metody instalacji.
biokominek aranżacje

Biokominek: aranżacje. Ciekawe pomysły i inspiracje

Marzysz o domowym palenisku, które nie emituje dymu i nie wymaga palenia drewnem? Zainwestuj w biokominek! Można go postawić nawet w mieszkaniu, a specjalne paliwo nie pozostawia popiołu. Jaki wybrać i gdzie go ustawić? Sprawdź nasze pomysły na aranżacje z biokominkiem w roli głównej!
ogrzewanie etażowe

Ogrzewanie etażowe - co to jest?

Źródła ciepła to ostatnio przedmiot wielu sporów i dyskusji, szczególnie nakreślany przez ekologów. Chociaż ochrona środowiska jest kluczowa, wielu z nas zastanawia się również, co zrobić, aby zmniejszyć koszty ogrzewania. Co to jest ogrzewanie etażowe? Termin ten brzmi nieco tajemniczo, ale to nic innego jak najpopularniejsze ogrzewanie centralne stosowane w wielu lokalach. Warto przybliżyć jego charakterystykę, gdyż ten rodzaj ogrzewania ma wiele zalet szczególnie w budynkach wielorodzinnych i kamienicach.

Porady dotyczące remontu mieszkania