Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

rury do wody

Jak wybrać rury do wody?

Przedstawiamy kompendium opisujące poszczególne rodzaje rur hydraulicznych, właściwości materiałów, z których są zbudowane, a także ich przeznaczenie. Informacje te powinny pomóc w wyborze optymalnej rury do wody w projektowanej lub remontowanej instalacji.
poziomica laserowa

Poziomica laserowa. Jak działa, jak używać, jaką kupić?

Poziomica to jedno z podstawowych narzędzi budowlano-remontowych, z powodzeniem używane od setek lat na całym świecie. Poziomice laserowe to nowoczesna wersja tego przyrządu, która przyda się w równym stopniu amatorom remontującym łazienkę, jak i profesjonalistom konstruującym najwyższe drapacze chmur.
mozaika w kuchni

Mozaika w kuchni: wady i zalety. Jak dobrać mozaikę do kuchni?

W nowoczesnym wydaniu mozaika na podłogę czy ścianę to kompozycja niewielkich paciorków osadzonych na arkuszach z tworzywa lub siatki. Najczęściej składa się z kwadracików o boku około 1 cm, ale w sprzedaży znajdziesz wiele innych wariantów. Jeśli chcesz zamontować mozaikę na ścianie w kuchni, zobacz, dlaczego warto postawić właśnie na płytki tego typu, jakie są rodzaje mozaiki oraz poznaj najpopularniejsze modele.
malowanie mebli kuchennych

Malowanie mebli kuchennych krok po kroku

Znudziły ci się stare meble kuchenne, a w domowym budżecie brak funduszy na gruntowny remont? Okazuje się, że spektakularna metamorfoza wnętrza możliwa jest nawet przy niewielkim nakładzie kosztów. Wystarczy, że zdasz się na malowanie mebli kuchennych.
jak odnowić meble kuchenne z okleiną

Jak odnowić meble kuchenne z okleiną?

Jak odnowić stare meble kuchenne z okleiną? To bardzo proste zadanie, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Jeśli chcesz przeprowadzić budżetową metamorfozę kuchni, zobacz, jaką farbę wybrać i jak przygotować się do malowania mebli kuchennych okleinowanych.
jakie rury do co

Jakie rury do CO wybrać? Miedziane, a może plastikowe?

Budowa nowej lub remont instalacji centralnego ogrzewania, to nie tylko wybór optymalnych grzejników lub kotłów, ale również dobór odpowiedniego rodzaju rur do transportu gorącej wody. W tej chwili najczęściej wykorzystuje się rury miedziane i plastikowe. Każde z tych rozwiązań ma swoje plus i minusy, a zdecydowanie się na któreś z nich nie musi być wcale łatwe.
jak odnowić drewnianą podłogę domowym sposobem

Jak odnowić drewnianą podłogę domowym sposobem? Renowacja podłogi drewnianej

Chcesz przeprowadzić renowację podłogi drewnianej? Zastanawiasz się, co położyć na starą podłogę drewnianą? Masz do dyspozycji kilka rozwiązań, np. malowanie emalią, geometryczne wzory czy bardziej tradycyjne metody, jak olejowanie i lakierowanie. Zanim zdecydujesz się na konkretną metodę renowacji, przekonaj się, na czym ona polega oraz jakiego nakładu pracy będzie od ciebie wymagać.
budowa dachu

Budowa lub remont dachu. Jak się do tego przygotować?

Budowa czy remont dachu to duże przedsięwzięcie. Jeśli chcesz wymienić pokrycie dachowe, przebudować poddasze czy usunąć niewielkie usterki, zobacz, jak przygotować się do tego zadania: jaki materiał na krycie dachu wybrać, jakie dokumenty należy zgromadzić oraz jaki jest koszt remontu? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziesz poniżej.
fornirowanie

Fornirowanie mebli, drzwi i drewna. Jak przykleić fornir? Naprawa ubytków

Fornirowanie mebli to proces dekoracyjnego wykańczania ich powierzchni. Dzięki temu stoły, komody czy drzwi prezentują się znacznie lepiej. Niestety, z czasem w ozdobnej warstwie forniru mogą pojawić się ubytki. Zobacz, jak przebiega wymiana forniru w przypadku niewielkich uszkodzeń oraz na czym polega proces fornirowania mebli.
kompozyt na taras

Co położyć na taras? Deski, płytki czy kompozyt na taras?

Jak urządzić piękny i wygodny taras? Zacznij od podstaw, czyli od solidnej podłogi. Jeśli właśnie wykańczasz swój zewnętrzny salon, zobacz, co położyć na taras oraz poznaj wady i zalety najpopularniejszych materiałów wykończeniowych.
odpływ liniowy jaki wybrać

Odpływ liniowy - jaki wybrać?

Odpływy liniowe to coraz popularniejsze rozwiązanie na odprowadzanie nadmiaru wody w łazience oraz budowę prysznica lub brodzika skrojonego na miarę naszych oczekiwań i indywidualnych potrzeb. Powodzenie, jakim się cieszą, zwiększyło w ostatnim czasie ich asortyment w sklepach, pozwalając urządzić naprawdę eleganckie i nowoczesne wnętrza łazienkowe. Radzimy, jaki odpływ liniowy wybrać, tłumacząc przy okazji, na jakich zasadach on działa oraz jak przebiega jego instalacja.
tynk strukturalny

Tynk strukturalny do wnętrz - jaki daje efekt, do czego pasuje i gdzie się sprawdza?

Chcesz efektownie wykończyć ściany, dodatkowo je zabezpieczyć i sprawić, że staną się ciekawą ozdobą wnętrza? Postaw na tynk strukturalny. Ozdobna zaprawa może sprawić, że ściany nabiorą wyrazistej faktury i intensywnego koloru. Zobacz, czym są tynki strukturalne i jakie mają właściwości.

Porady dotyczące remontu mieszkania