Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

jak odpowietrzyć grzejnik

Jak odpowietrzyć grzejnik?

Dziwne bulgoczące odgłosy i brak grzania, mimo termostatu odkręconego do maksimum? To znak, że najpewniej twój grzejnik jest zapowietrzony. Bez obaw – to niegroźna usterka, która jednak z czasem może powodować większe konsekwencje. Na szczęście obędzie się bez wizyty hydraulika, bo odpowiedzenie grzejnika możesz przeprowadzić własnoręcznie.
Leakage in the basement... :-((

Zalana piwnica – co zrobić? Co zrobić, gdy zaleje nam piwnicę?

Zalana piwnica nie jest zbyt częstym zjawiskiem, przez co sporo ludzi zapomina o tym, że taki problem może w ogóle wystąpić. Przyczyn zalania może być kilka, przez co podczas ubezpieczania mieszkania warto włączyć do polisy ochronnej również piwnicę. Ogólnie rzecz biorąc, piwnica może być ubezpieczona w ramach kompleksowej ochrony nieruchomości od zdarzeń losowych, ale na przykład w przypadku Wspólnot Mieszkaniowych ubezpieczane są części wspólne (ściany, podłogi, sufity). Sprawdź, co robić w sytuacji, gdy występuje zalanie piwnicy — odszkodowanie jest należne czy nie?
Drewno na ścianie

Drewno na ścianie – w jakich wnętrzach się sprawdzi?

Chcesz wzbogacić aranżację swojego wnętrza, a jednocześnie wprowadzić do niego naturalne i niebanalne dekoracje? Drewno na ścianie będzie odpowiednim rozwiązaniem. Minęły już czasy, kiedy drewno na ścianie równało się niemodnej boazerii. W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości odpowiedniej aranżacji drewna w pomieszczeniu. Możesz nie tylko zastosować je jako ozdobę, ale także wprowadzić jako dominującą część w swoim wnętrzu. Wybór należy do ciebie! Przeczytaj artykuł i zdecyduj sam!
Dywan w salonie – aranżacje. Jaki dywan wybrać do salonu?

Dywan w salonie – aranżacje. Jaki dywan wybrać do salonu?

Niektórzy za nim nie przepadają, inni nie wyobrażają sobie bez niego żadnego pokoju, zwłaszcza tego dziennego. Sprawdźmy, jaki może być współczesny dywan w salonie – aranżacje z wersją wełnianą, wiklinową czy futrzaną to propozycje, które będą pasować do wielu różnorodnych wnętrz.
farba do metalu

Jaka farba do metalu będzie najlepsza?

Malowanie metalowych powierzchni zabezpiecza je przed działaniem wody, wilgoci oraz innych czynników, które przyspieszają ich niszczenie oraz korozję. Wykonuje się je również z powodów czysto estetycznych. W poradniku odpowiadamy na pytanie, jaka farba do metalu jest najlepsza.
sufit

Jaki sufit podwieszany? Krzyżowy czy pojedynczy?

Sufit podwieszany to prosty sposób, by rozprowadzić przewody elektryczne i inne instalacje oraz ukryć nierówności stropu. Dzięki niemu można również obniżyć zbyt wysokie pomieszczenie, zwiększyć komfort akustyczny poprzez wyciszenie wnętrza oraz szybko wyrównać sufit. Niestety, wykonanie stelażu pod płyty gipsowo-kartonowe jest trudniejsze niż położenie tynku, bez względu na to, czy wykonuje się sufit podwieszany krzyżowy czy pojedynczy. Sprawdź, który z nich wykonać w swoim domu i jak zrobić to prawidłowo.
drzwi

Futryna a ościeżnica. Jaka jest różnica i jak dobrać?

Wykończenie mieszkania to zadanie, które wymaga od nas podjęcia wielu decyzji. W przypadku drzwi zwykle skupiamy się na dobraniu ich odpowiedniego koloru i stylu do wnętrza. Stajemy przed dylematem, czy drzwi mają być pełne, czy przeszklone, pomijając kluczowe elementy ich konstrukcji. Czy ościeżnica i futryna jest tym samym? W języku potocznym oba te określenia używane są zamiennie. Niestety, jest to błąd. Zanim dokonamy zakupu, warto poznać różnice między nimi i uniknąć problemów już na samym początku.
ściana

Plastrowanie ścian: na czym polega i jak plastrować?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wyrównanie ścian i sufitów jest zaaplikowanie na nie gładzi, która po wyschnięciu powinna zostać zeszlifowana. To skuteczny sposób na wykończenie ścian, jednak wiąże się z wszechogarniającym pyłem, dużą inwestycją czasową oraz przeznaczeniem sporych nakładów sił. Alternatywą może być jednak szpachlowanie bezpyłowe, inaczej nazywane plastrowaniem ścian. Czym jest plastrowanie ścian i jak wykonać je dobrze?
wylewka

Jak zrobić wylewkę samopoziomującą?

Wylewka samopoziomująca to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wyrównanie podłoża w naszym domu czy innych pomieszczeniach. W jaki sposób zrobić wylewkę samopoziomującą? Jakich narzędzi i akcesoriów potrzebujemy, by samodzielnie wykonać wylewkę samopoziomującą?
kuchnia na wymiar

Kuchnia na wymiar. Ile kosztuje? O czym pamiętać?

Kuchnia na wymiar czy gotowy zestaw modułowy? Jeśli aranżujesz właśnie swoją wymarzoną kuchnię, pewnie to pytanie prędzej czy później przyjdzie ci do głowy. Przekonajmy się zatem, czy warto postawić na meble kuchenne na wymiar?
panele winylowe na ścianę

Panele winylowe na ścianę: montaż. Zalety, wady i inspiracje

Winyl to niezwykle popularny materiał wykończeniowy, który w ostatnich latach wraca na salony. Znajduje on jednak zastosowanie nie tylko na podłogach. Panele winylowe na ścianę są coraz częstszym widokiem w mieszkaniach Polaków. Odpowiedzmy sobie zatem o ich największych zaletach i wadach.
jak gruntować ściany

Jak gruntować ściany przed malowaniem?

Gruntowanie ścian to kluczowy etap przed malowaniem. Jeśli zrobisz to niewłaściwie, na ścianie mogą pojawić się nieestetyczne smugi, plamy i przebarwienia, a kolor nie będzie jednolity. Jak poprawie zagruntować ściany? Jaki środek do gruntowania ścian wybrać?

Porady dotyczące remontu mieszkania