Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

jak urządzić mały salon fryzjerski

Jak urządzić mały salon fryzjerski?

Urządzanie biura czy przestrzeni do pracy wygląda nieco inaczej, niż aranżacja salonu lub sypialni. Trzeba pamiętać o kilku niezwykle istotnych kwestiach, a także o wygodzie - nie tylko naszej, ale przede wszystkim klientów. W poniższym artykule podpowiadamy, jak urządzić mały salon fryzjerski. Zwracamy uwagę na kwestie czysto aranżacyjne. Ponadto zastanawiamy się, co koniecznie musisz kupić do takiego salonu. Zapraszamy do lektury!
jak zamontować wodomierz

Montaż wodomierza, czyli jak zamontować wodomierz

Montaż wodomierza, czyli jak zamontować wodomierz? Rachunki za wodę potrafią zaskoczyć. Zdarza się, że ich wysokość przerasta wszelkie obawy i przypuszczenia. Aby uniknąć takich niemiłych niespodzianek, warto zadbać o to, by mieć zamontowany porządny wodomierz. Regularne sprawdzanie stanu technicznego i legalizacja pozwolą mieć pewność, że jest sprawny, a jego pomiar wiarygodny. Jak każdy domowy sprzęt wodomierz może jednak ulec awarii lub po prostu zostać wyeksploatowany. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak go wymienić.
jak wyburzyć ścianę

Jak wyburzyć ścianę? Wyburzanie ściany nośnej oraz działowej

Jak wyburzyć ścianę? Wyburzanie ściany nośnej oraz działowej Gruntowne remonty i renowacje domu lub mieszkań często wymagają wyburzenia ścian. Większość domów oraz mieszkań składa się różnego rodzaju ścian, z czego najpopularniejsze to ściany nośne i działowe. Wbrew powszechnie powielanym teoriom, ścian nośnych nie należy wyburzać, jednak wraz z rozwojem technik budownictwa wyburzanie tego typu ścian stało się nie tylko możliwe, ale także stosunkowo łatwe. Osoby, które zastanawiają się nad wyburzaniem ścian nośnych lub działowych, często mają wątpliwości co do konstrukcji całego budynku oraz jego wytrzymałości po wyburzeniu wspomnianych ścian. Czy wobec tego można zdecydować się na wyburzenie ścian nośnych lub działowych bez obaw o konstrukcje budynku? W znacznej większości przypadków jest to możliwe, jednak aby odpowiednio się do tego przygotować, warto poznać wszystkie najważniejsze zasady i informacje, które znajdują się poniżej. Poznanie technik wyburzania tego typu ścian pozwoli na przeprowadzenie tego procesu bezpiecznie, zgodnie z prawem i efektywnie.
jak się przeprowadzić

Jak się przeprowadzić? Pomysły na sprawną przeprowadzkę

Przeprowadzka to zawsze wyzwanie, zwłaszcza kiedy nagli czas, a w dotychczasowym mieszkaniu zdążyłeś zapuścić korzenie. Podczas pakowania pudeł wydaje się, że rzeczy się nie kończą i zastanawiasz się jakim cudem zdążyłeś zebrać ich tak wiele. Jak się przeprowadzić, żeby odbyło się to sprawnie? Dobra organizacja to podstawa sukcesu. Przejdź przez przeprowadzkę krok po kroku według planu, a na pewno wszystko się uda.
farba kazeinowa

Farba kazeinowa - czym jest, jak jej używać?

Dobór odpowiedniej farby to połowa sukcesu. Jeśli lubisz prostotę prac i świetne efekty malowania, farba kazeinowa z pewnością przypadnie ci do gustu. Czym jest farba kazeinowa i do czego służy?
wysokość odpływu do zlewu w kuchni

Jaka wysokość odpływu do zlewu w kuchni?

Dobrze wyposażona i funkcjonalna kuchnia to nie tylko nowoczesny sprzęt AGD i piękne meble kuchenne, ale też to, co nie zawsze jest na pierwszy rzut oka widoczne. Mowa tu oczywiście o prawidłowo zaprojektowanej instalacji wodno-kanalizacyjnej, która odpowiada za doprowadzanie i odprowadzanie wody z wszystkich urządzeń. Czym powinna charakteryzować się odpowiednia instalacja wodna? Jaka powinna być wysokość odpływu zlewu do kuchni? Jakie wysokości odpływu i dopływu należy zastosować w przypadku innych urządzeń? Podpowiadamy.
Aranżacje loftowe. Pomysły na wystrój loftu

Aranżacje loftowe. Pomysły na wystrój loftu

Nowoczesne wnętrza urządzone w industrialnym stylu potrafią zachwycić minimalizmem i stylowymi dodatkami. Aranżacje loftowe są też praktyczne i funkcjonalne. Oto garść inspiracji na wnętrza loftowe.
Renowacja mebli. Jak odnowić meble z czasów PRL-u?

Renowacja mebli PRL. Odnawianie starych mebli na wysoki połysk

Usuwanie starych powłok, uzupełnianie ubytków i malowanie wykończeniowe – to najważniejsze etapy renowacji mebli PRL. Zobacz, jak odnowić meble z PRL.
płyta laminowana na ścianę w kuchni

Płyta laminowana na ścianę w kuchni: inspiracje

Szukasz alternatywy dla płytek na ścianie w kuchni? Postaw na płytę laminowaną. To coraz popularniejsze rozwiązanie, które ma wiele zalet. Zobacz, dlaczego warto zamontować płytę laminowaną na ścianę w kuchni oraz poznaj kilka inspirujących rozwiązań z laminatem w roli głównej.
farba pod prysznic

Jaką farbę pod prysznic wybrać?

Przyjęło się, że ściany w łazience należy wykończyć za pomocą płytek, aby zapewnić im odporność na wilgoć. W ostatnim czasie zwyczaj ten zdaje się odchodzić do lamusa – wszystko dzięki farbom hydrofobowym. Takie preparaty można zastosować nawet w najbardziej wilgotnych częściach łazienki. Dowiedz się, jak działa farba pod prysznic i jak wybrać tę najlepszą.
mężczyzna mierzący futryny

Jak zakryć metalowe futryny?

Metalowe futryny były powszechnie montowane w blokach z wielkiej płyty oraz w wielu innych budynkach, wznoszonych w latach 70. i 80. Niedrogie i łatwo dostępne ościeżnice służyły dobrze przez lata, jednak długie użytkowanie sprawiło, że ościeżnice z metalu w większości mieszkań wymagają renowacji. Podpowiadamy, jak zakryć metalowe futryny.
zerowanie gniazdka

Zerowanie gniazdka: na czym polega i jak je wykonać?

Większość kamienic oraz budynków projektowanych na zasadach starego budownictwa wyposażone są w dwuprzewodowe instalacje elektryczne. Obecnie model ten nie jest stosowany, a instalacja zawiera dodatkowy przewód ochronny. Czy będąc właścicielem starego mieszkania, mamy możliwość zabezpieczenia się przed potencjalnym zagrożeniem związanym z długowieczną instalacją elektryczną? Możemy wykonać zerowanie gniazdka. Czym jest proces zerowania gniazdka oraz jak go wykonać?

Porady dotyczące remontu mieszkania