Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

nowoczesne drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego

Nowoczesne drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego: inspiracje

Każdy dom musi być wyposażony w drzwi, a drzwi wejściowe do domu jednorodzinnego są jednocześnie jego bezpośrednią wizytówką. Wybór drzwi zewnętrznych wbrew pozorom nie jest łatwy, ponieważ w sklepach znaleźć można nowoczesne drzwi wejściowe do domu w różnych wersjach.
najlepsza farba do łazienki

Najlepsza farba do łazienki: jaką wybrać? Poradnik i ranking produktów

Planując remont łazienki, wybór odpowiedniej farby na ściany to jedna z kluczowych decyzji, które wpłyną na trwałość i estetykę tego pomieszczenia. W tym praktycznym poradniku omówimy, jakie są wady i zalety pomalowania ścian w łazience. Zapraszamy do lektury!
najlepsza farba do mebli kuchennych

Najlepsza farba do mebli kuchennych: polecane produkty

Jednym z najszybszych sposobów na odświeżenie wyglądu kuchni jest pomalowanie znajdujących się w niej mebli. Stare szafki mogą zyskać w ten sposób nowoczesny wygląd, idealnie wpasowując się w nową aranżację wnętrza. Co najważniejsze, całą operację możemy przeprowadzić, dysponując nawet bardzo skromnym budżetem. Jaka jest jednak najlepsze farba do mebli kuchennych i na jakie produkty warto się zdecydować? Przedstawiamy odpowiedź na te pytania.
odpływ liniowy

Jaki odpływ liniowy do kabiny 90 cm? 

Odpływy liniowe są coraz chętniej wykorzystywane podczas instalacji kabin prysznicowych w nowych i remontowanych łazienkach.
Co na sufit zamiast farby

Co na sufit zamiast farby? 5 zaskakujących zamienników

Podczas prac remontowych sufitowi nie poświęca się tyle uwagi, co ścianom, czy podłogom. Najczęściej decydujemy się na gładź i zwykła białą farbę. Czy wiesz jednak, że istnieją inne metody aranżacji sufitu, które uczynią z niego mocny punkt pomieszczenia? Przydadzą się także, gdy remont odbywał się dawno temu, a sufit wymaga odświeżenia. Poznaj 5 zamienników farby do sufitu!
Najzdrowsze farby do ścian

Najzdrowsze farby do ścian – jakie wybrać do swojego domu?

Malowanie ścian to podstawowy etap każdego remontu, a także zwykłego odświeżenia wnętrza. Czy wiesz jednak, że niektóre farby do ścian mogą szkodzić środowisku i twojemu zdrowiu, z kolei inne – wpływać na nie pozytywnie? Tłumaczymy, czym jest nietoksyczna farba do ścian oraz na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu.
wykończenie sufitu

Pomysły na wykończenie sufitu

W aranżacji pomieszczenia zwracamy uwagę na ściany, meble i dodatki, ale za to często pomijamy sufit. To duży błąd – jeśli zadbamy o wykończenie sufitu, to całe pomieszczenie nabierze charakteru i zyska na wyglądzie. Zapraszamy do poradnika, w którym przedstawiamy kilka pomysłów na modne wykończenie sufitu. Daj się zainspirować!
oświetlenie podbitki

Jakie oświetlenie podbitki dachowej wybrać?

Oświetlenie odgrywa ogromną rolę nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz budynku. Odpowiednio dobrane zapewni nam nie tylko komfort i bezpieczeństwo poruszania się po zmierzchu, ale również będzie stanowiło element dekoracyjny, który podkreśli kształt budynku lub piękno elewacji. Jednym z popularnych rozwiązań, które możemy zastosować, jest oświetlenie podbitki. Na krok taki decyduje się coraz więcej osób. Niestety, często nie wiedzą, które z pośród dostępnych rozwiązań warto wybrać. My odpowiadamy na to pytanie.
mocowanie balustrady

Mocowanie balustrady. Jak je wykonać prawidłowo?

Montaż balustrady balkonowej stanowi zwieńczenie prac związanych z wykończeniem naszego balkonu. Od tego, jak podejdziemy do projektu mocowania balustrady, zależy, czy efekt finalny będzie bezpieczny dla użytkowników, estetycznie wyglądający i czy będzie spełniał prawne wymogi. Sprawdźmy zatem, jak prawidłowo wykonać mocowanie balustrady.
zabudowa okna dachowego

Zabudowa okna dachowego krok po kroku

Odpowiednio wykonana zabudowa okna dachowego powinna zapewnić zarówno właściwą izolację termiczną, przeciwwilgociową, jak i umożliwiać dostęp maksymalnej ilości światła. Okna połaciowe od wewnątrz zwykle zabudowujemy płytami gipsowo-kartonowymi na stelażu z profili metalowych. Nowoczesne okna są dostarczane przez producentów z tzw. systemem ciepłego montażu. Stosując prostopadłe węgarki przy krawędziach ramy, możemy dodatkowo poprawić ułożenie izolacji termicznej wokół okna i zabezpieczyć przed powstawaniem mostków termicznych.
jak samemu przykręcić płyty gipsowe do sufitu

Jak samemu przykręcić płyty gipsowe do sufitu?

Sufit to jeden z tych elementów budynku, na którym często z upływem czasu pojawiają się nierówności, pęknięcia lub odkształcenia, co psuje estetykę pomieszczenia. Istnieje kilka sposobów na ich zamaskowanie. Jednym z nich są płyty gipsowe bezpośrednio na sufit. Ich samodzielny montaż nie jest wcale tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Sprawdźmy więc, jak samemu przykręcić płyty gipsowe do sufitu?
schody wejściowe

Jak i z czego zrobić schody wejściowe do domu?

Schody wejściowe do domu łączą poziom zero budynku z otaczającym terenem. Zwykle wykonujemy je już po zakończeniu budowy domu i wstępnym zagospodarowaniu działki. Nawet jeśli projekt budynku uwzględnia konstrukcję i wykończenie schodów, to w praktyce często będziemy musieli dostosować go do ostatecznego kształtu terenu. Wysokość stopni i długość biegu schodów jest kompromisem między normami budowlanymi, dostępnym miejscem i kosztem budowy. Rodzaj konstrukcji i posadowienie schodów będą mieć wpływ na wybór materiałów wykończeniowych oraz trwałość i komfort użytkowania. Zobacz, jak zrobić schody wejściowe do domu.

Porady dotyczące remontu mieszkania