Remont. Ile kosztuje? Jak zrobić?

farba do metalu

Jaka farba do metalu będzie najlepsza?

Malowanie metalowych powierzchni zabezpiecza je przed działaniem wody, wilgoci oraz innych czynników, które przyspieszają ich niszczenie oraz korozję. Wykonuje się je również z powodów czysto estetycznych. W poradniku odpowiadamy na pytanie, jaka farba do metalu jest najlepsza.
sufit

Jaki sufit podwieszany? Krzyżowy czy pojedynczy?

Sufit podwieszany to prosty sposób, by rozprowadzić przewody elektryczne i inne instalacje oraz ukryć nierówności stropu. Dzięki niemu można również obniżyć zbyt wysokie pomieszczenie, zwiększyć komfort akustyczny poprzez wyciszenie wnętrza oraz szybko wyrównać sufit. Niestety, wykonanie stelażu pod płyty gipsowo-kartonowe jest trudniejsze niż położenie tynku, bez względu na to, czy wykonuje się sufit podwieszany krzyżowy czy pojedynczy. Sprawdź, który z nich wykonać w swoim domu i jak zrobić to prawidłowo.
drzwi

Futryna a ościeżnica. Jaka jest różnica i jak dobrać?

Wykończenie mieszkania to zadanie, które wymaga od nas podjęcia wielu decyzji. W przypadku drzwi zwykle skupiamy się na dobraniu ich odpowiedniego koloru i stylu do wnętrza. Stajemy przed dylematem, czy drzwi mają być pełne, czy przeszklone, pomijając kluczowe elementy ich konstrukcji. Czy ościeżnica i futryna jest tym samym? W języku potocznym oba te określenia używane są zamiennie. Niestety, jest to błąd. Zanim dokonamy zakupu, warto poznać różnice między nimi i uniknąć problemów już na samym początku.
ściana

Plastrowanie ścian: na czym polega i jak plastrować?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wyrównanie ścian i sufitów jest zaaplikowanie na nie gładzi, która po wyschnięciu powinna zostać zeszlifowana. To skuteczny sposób na wykończenie ścian, jednak wiąże się z wszechogarniającym pyłem, dużą inwestycją czasową oraz przeznaczeniem sporych nakładów sił. Alternatywą może być jednak szpachlowanie bezpyłowe, inaczej nazywane plastrowaniem ścian. Czym jest plastrowanie ścian i jak wykonać je dobrze?
wylewka

Jak zrobić wylewkę samopoziomującą?

Wylewka samopoziomująca to jeden z najskuteczniejszych sposobów na wyrównanie podłoża w naszym domu czy innych pomieszczeniach. W jaki sposób zrobić wylewkę samopoziomującą? Jakich narzędzi i akcesoriów potrzebujemy, by samodzielnie wykonać wylewkę samopoziomującą?
kuchnia na wymiar

Kuchnia na wymiar. Ile kosztuje? O czym pamiętać?

Kuchnia na wymiar czy gotowy zestaw modułowy? Jeśli aranżujesz właśnie swoją wymarzoną kuchnię, pewnie to pytanie prędzej czy później przyjdzie ci do głowy. Przekonajmy się zatem, czy warto postawić na meble kuchenne na wymiar?
panele winylowe na ścianę

Panele winylowe na ścianę: montaż. Zalety, wady i inspiracje

Winyl to niezwykle popularny materiał wykończeniowy, który w ostatnich latach wraca na salony. Znajduje on jednak zastosowanie nie tylko na podłogach. Panele winylowe na ścianę są coraz częstszym widokiem w mieszkaniach Polaków. Odpowiedzmy sobie zatem o ich największych zaletach i wadach.
jak gruntować ściany

Jak gruntować ściany przed malowaniem?

Gruntowanie ścian to kluczowy etap przed malowaniem. Jeśli zrobisz to niewłaściwie, na ścianie mogą pojawić się nieestetyczne smugi, plamy i przebarwienia, a kolor nie będzie jednolity. Jak poprawie zagruntować ściany? Jaki środek do gruntowania ścian wybrać?
okna ze szprosami

Okna ze szprosami czy bez?

Okna ze szprosami mają zarówno swoich fanów, jak i zażartych przeciwników. Sprawdzają się one świetnie w budynkach zaprojektowanych w klasycznym stylu, a także w starym budownictwie. Na nowoczesnych elewacjach mogą być z kolei ciekawym elementem dekoracyjnym. Przedstawiamy podstawowe informacje na temat szprosów, a także zalety i wady ich instalacji.
jak kłaść tapetę winylową

Jak kłaść tapetę winylową?

W ostatnich latach tapety wracają do łask i coraz częściej zdobią wnętrza naszych domów. Odpowiadając na rosnące zainteresowanie konsumentów, producenci oferują stale powiększający się katalog wzorów oraz materiałów, z jakich są wykonywane. Radzimy, jak samodzielnie kłaść tapetę winylową, by niskim kosztem odświeżyć kuchnię lub łazienkę.
para

Jak dobrać listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe to elementy, którym podczas remontów nie poświęcamy zbyt wielkiej uwagi. Co więcej, wielu z nas o konieczności zakupu listew przypodłogowych przypomina sobie już po ułożeniu paneli. Pamiętajmy jednak, że ten element jest integralną częścią wystroju każdego pomieszczenia i z równie dużą uwagą powinniśmy dobrać taki model, który będzie wyglądał możliwie najlepiej. Jak dobrać listwy przypodłogowe?
blachodachowki

Montaż blachodachówki: o czym należy pamiętać? Poradnik krok po kroku - wnetrza-ze-smakiem

Dachówka to jeden z popularniejszych sposobów na wykonanie pokrycia dachowego. Choć efekt finalny dachu pokrytego blachodachówką jest pod względem funkcjonalnym i estetycznym bardzo zadowalający, warto wiedzieć, że wymagana jest odpowiednia wiedza i doświadczenie, jakie kroki wykonać po sobie. O czym należy pamiętać, wykonując montaż blachodachówki?

Porady dotyczące remontu mieszkania