Data publikacji:

Co odstrasza pająki? Co stosować na pająki?


Pająki to jedne z tych owadów, za którymi nie przepadamy. Ich obecność budzi wstręt, odrazę, a dodatkowo stanowi pewnego rodzaju zagrożenie, szczególne dla małych dzieci, dla których ukąszenie może być dość bolesne. By więc uniknąć ryzyko spotkanie z tym wielokończynowym stworzeniem, warto poznać skuteczne sposoby ich odstraszania. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze sposoby odstraszania, dzięki którym skutecznie pozbędziemy się ich z miejsc, w których żyjemy.

Pająki można spotkać praktycznie wszędzie, niezależnie od tego, czy nasz dom znajduje się pod miastem, na wsi, czy w centrum dużej metropolii. Zdolności adaptacyjne tych zwierząt sprawiają bowiem, że w każdym miejscu, gdzie występuje ich naturalny pokarm, są w stanie się zadomowić. Oczywiście nie jest to na rękę mieszkańcom danego budynku, bo jak wiemy, spotkanie z pająkiem to nic przyjemnego, a ich wygląd wielu przeraża. Odpowiednio zastosowane preparaty i szereg sposobów postępowania pozwala jednak na bardzo skuteczne ich odstraszanie.
pająk

Spraw, by warunki były nieoptymalne


O ile sam tytuł brzmi dość zagmatwanie, o tyle ma on do przekazania bardzo istotną prawdę dotyczącą tych owadów. Pająki budują swoje sieci tam, gdzie dostęp do pożywienia jest jak największy. By więc uniknąć tego problemu, dbajcie o porządek w pomieszczeniach i nie pozwalajcie, by owady pojawiały się w waszych czterech kątach. Przede wszystkim należy unikać przetrzymywania przedmiotów i żywności w pudełkach kartonowych przez dłuższy czas. Jest to bowiem świetne miejsce do rozmnażania i żerowania owadów, które później latają po domu.

Moskitiera to kolejny element, który pozwala skutecznie uniemożliwić wtargnięcie niepożądanym gościom. W większości przypadków dostają się one bowiem do domu właśnie tą drogą. W parze z ochroną w postaci siatki powinny iść również rośliny doniczkowe znajdujące się na parapecie. Bardzo skutecznie odstraszają między innymi mięta czy lawenda, które jednocześnie wprowadzają do pomieszczenia bardzo przyjemny powiew świeżości. Rośliny możemy zastąpić podobnymi olejkami zapachowymi, które gwarantują identyczne działanie, bez konieczności uprawy roślin. Jest to alternatywa idealna dla osób niemających miejsca i warunków do uprawy roślin w domu. Dodatkowo olejki gwarantują większe możliwości co do rodzaju zapachu i jego intensywności. 

Preparaty najwyższej jakości


Oczywiście naturalne sposoby odstraszania to nie jedyne możliwości, jakie mamy, jeśli chodzi o odstraszanie. Na rynku bowiem znajdziemy wiele preparatów, które przy użyciu odpowiednich substancji chemicznych, skutecznie odstraszają wszelkiego rodzaju owady, w tym pająki. 

Susbtral Pająki


Jest to preparat do miejscowego stosowania, który skutecznie eliminuje i odstrasza pająki oraz inne owady kroczące. Przeznaczony jest do stosowania wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń, jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt, a przy tym skuteczny w zwalczaniu owadów w domu. Dodatkowo preparat wyposażono w butelkę ze spryskiwaczem, dzięki czemu stosowanie jest łatwiejsze, a przy tym wysoce skuteczne. Preparat dodatkowo nie pozostawia nieprzyjemnego osadu na pryskanych powierzchniach i nie plami ubrań, co również nie jest bez znaczenia. 

Vigonez Neptun


Neptun to preparat przeznaczony do stosowania głównie na dużych powierzchniach w szkołach, restauracjach czy innych budynkach publicznych. Koncentrat o dużym stężeniu pozwala bowiem na przygotowanie dużych ilości oprysków, które skutecznie odstraszają pająki z wszelkich szczelin i zakamarków oraz eliminuje złożone kokony i pajęczyny. Nie wydziela on żadnego zapachu, jest bezbarwny i nie pozostawia śladów na powierzchniach i ubraniach, przez co jest idealny w każdym pomieszczeniu. Nie mniej jednak nie powinno się go aplikować na powierzchnie przeznaczone do przyrządzania posiłków lub też dokładnie oczyścić je po wykonanym zabiegu. Należy również dokładnie wietrzyć pomieszczenie przez około 30 minut, by móc je w pełni bezpiecznie użytkować. 

Elektronika na ratunek


Środki chemiczne to nie jedyne rozwiązania, które pozwalają na skuteczne odstraszanie pająków i innych owadów kroczących. Coraz większą popularnością cieszą się bowiem urządzenia bazujące na ultradźwiękach niesłyszalnych dla ludzi, jednak bardzo uporczywych dla zwierząt. Odpowiednio dobrane częstotliwości bardzo skutecznie zniechęcają je do dostawanie się do domu, a co za tym idzie, są o wiele skuteczniejsze.

Silverline S30


Urządzenie wykorzystuje technikę ultradźwięku, który jest nieszkodliwy dla zwierząt, skutecznie je odstraszając. Zasilanie z gniazdka pozwala na bezpieczne podłączenie w każdym miejscu w domu, a duży zasięg z powodzeniem ochroni średniej wielkości dom czy mieszkanie. Sprzęt nie wymaga ingerencji i konfiguracji ze strony użytkowania, a jedyne, co musisz zrobić, to podłączyć je do zasilania. Korzystna cena również przekonuje do zakupu, ponieważ już za około 150 zł otrzymujemy urządzenie na lata. 

Na zakończenie


Rozważając, co odstrasza pająki, powinniśmy brać pod uwagę, że mimo wszystko są to owady bardzo pożyteczne dla środowiska, ponieważ z powodzeniem ograniczają one występowanie much czy innych szkodników w ekosystemach. Powinniśmy więc skutecznie je odstraszać, a nie uśmiercać, ponieważ o ile w innych bardziej tropikalnych krajach są one w wielu przypadkach śmiertelnie niebezpieczne, o tyle w naszych domach spotykamy niegroźne gatunki. Wystarczy więc bezpiecznie je przegonić lub odstraszyć preparatami, by raz na zawsze się ich pozbyć. Warto mieć to na uwadze, bo o ile wyglądają one jak z koszmaru, o tyle boją się ludzi bardziej niż my ich, a samo spotkanie dla obu stron jest równie nieprzyjemne, co straszne. 
Autor: Jakub Grzelak