Data modyfikacji:

Diabeł tkwi w szczegółach - 10 ciekawych gadżetów do domu, które poprawią ci humor

Do aranżacji wnętrz zawsze podchodzimy piekielnie poważnie. A gdyby tak trochę spuścić z tonu i pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa? Bo jeśli w swoich progach masz się czuć naprawdę dobrze, to w mieszkaniu powinna panować pozytywna atmosfera. Taki klimat w domu pomogą ci zbudować zabawne gadżety. Oto 10 zabawnych akcesoriów, które sprawią, że we własnym mieszkaniu będziesz się uśmiechać od ucha do ucha.

Są nie tylko zabawne, ale bywają też szalenie przydatne. Mogą być praktycznymi dodatkami do domu lub po prostu poprawić ci humor. Jedno jest jednak pewne – gadżety do domu to świetny sposób na to, aby w twoim domu panowała jeszcze bardziej pozytywna atmosfera. Przygotowałam dla Ciebie listę ciekawych i zabawnych dodatków do domu, które mogą być też świetnym pomysłem na zabawny prezent na parapetówkę. Sprawdź, który z nich najbardziej ci się spodoba.

Świnka strażniczka lodówki

Jesteś na diecie lub ktoś z twojej rodziny walczy z ciągłym podjadaniem? Postaw na świnkę strażniczkę lodówki. Ten zabawny gadżet do domu ma wbudowany czujnik, który reaguje na włączające się w lodówce światło. W efekcie po otwarciu drzwi świnka wydaje z siebie odgłos do złudzenia przypominający chrumkanie. Słysząc taki dźwięk mnie na pewno przeszłaby ochota na wieczorne podjadanie!

Minutnik do gotowania jajek

To idealny gadżet do domu dla wszystkich tych, którzy borykają się z odwiecznym problemem – jak długo gotować jajko na miękko, a jak na twardo? Minutnik włożysz razem z jajkami do gotującej się wody, a jego zmieniające się zabarwienie jednoznacznie wskaże ci stopień ugotowania jajka. Dziecinnie proste, prawda?

Skarbonka łamigłówka

Wciąż nie możesz zmotywować się do oszczędzania, a kolejne próby odłożenia kilku groszy w tradycyjnej śwince skarbonce kończyły się fiaskiem? Nic straconego. Swoją przygodę z oszczędzaniem możesz zacząć na nowo. Wystarczy, że zaopatrzysz się w skarbonkę labirynt. To sprytny gadżet do domu, który aby wydobyć z niego pieniądze, wymaga rozwiązania łamigłówki. Dzięki temu słomiany zapał do oszczędzania nie przeszkodzi ci w odłożeniu kilku groszy na kolejne wnętrzarskie eksperymenty z dodatkami do domu i innymi elementami wystroju.

Silikonowe łapki

Kto powiedział, że akcesoria kuchenne muszą być nudne? No właśnie – w kuchni możesz pozwolić sobie na szaleństwo nie tylko podczas eksperymentów z nowymi przepisami, ale też w trakcie dekoracji wnętrza. Serce każdego psiarza z pewnością poruszą te urocze silikonowe łapki pieski – bo wiadomo przecież, że nie ma wierniejszego kompana podczas jakiejkolwiek wizyty w kuchni, niż pies.

Dozownik do mydła

To jeden z tych dodatków do domu, obok których nie sposób przejść obojętnie. Wprawdzie takie rozwiązanie to dość odważny krok aranżacyjny, ale przecież nie wszystko w wystroju mieszkania musi być tak całkiem na serio. Dozownik mydła jak wielki nochal? Twoi goście na pewno pękną ze śmiechu, jak tylko go zobaczą.

Zegar ze zdjęciami

To świetny sposób na sentymentalne dekorowanie domu. Zegar, który zamiast cyfr został wyposażony w ramki na zdjęcia, świetnie urozmaici stylizację mieszkania i dodatkowo będzie idealną receptą na rodzinną galerię ścienną. Taki gadżet do domu wyposażony w zdjęcia twojej rodziny możesz podarować bliskiej osobie lub powiesić we własnym salonie. Dzięki temu za każdym razem, gdy sprawdzisz aktualną godzinę na pewno uśmiechniesz się od ucha do ucha, widząc twarze twoich bliskich.

Trochę inna deska do krojenia

Masz już dość nudnych desek do krojenia, które w zasadzie niewiele się od siebie różnią? Mam świetną alternatywą! Jeśli jesteś fanem muzyki, postaw na deskę do złudzenia przypominającą płytę winylową. To ciekawa dekoracja do domu i praktyczny gadżet, który urozmaici stylizację kuchni. Z takimi akcesoriami na pewno wzniesiesz się na wyżyny sztuki kulinarnej.

Lewitujące półki na książki

To dekoracja do domu dla fanów minimalizmu posuniętego do granic możliwości. Półka na książki, której w zasadzie nie widać – czy może być coś bardziej minimalistycznego? Półka nie tylko będzie wyglądać ciekawie, ale też pozwoli wyeksponować twoje ulubione tytuły lub po prostu pięknie wydane książki. I idę o zakład, że każdy, kto odwiedzi twoje mieszkanie, będzie się zastanawiał, o co chodzi z tymi książkami?

Domowy mistrz sushi

Przygotowanie sushi to prawdziwa sztuka. Każdy, kto próbował tego we własnej kuchni doskonale wie, że zwinięcie idealnych rollsów jest najtrudniejszym etapem tej kulinarnej batalii. Na szczęście możesz sobie ułatwić sprawę – sushi maker to sprytny gadżet do domu, dzięki któremu we własnej kuchni poczujesz się jak w najlepszej japońskiej restauracji.

Toaletowy zestaw golfowy

Na koniec zostawiam coś, co naprawdę mnie rozbawiło. Nie jest tajemnicą, że niektóre posiedzenia w toalecie potrafią przeciągać się niemalże w nieskończoność. Czas ten można jednak spożytkować na zabawie, a dokładniej na nauce gry w golfa. Miej się jednak na baczności – toaletowy zestaw golfowy może być kiepskim pomysłem, jeśli w twoim domu znajduje się tylko jedna toaleta – w takim przypadku wizyta w ubikacji może faktycznie trwać długo!

Autor: Kamila Zalińska-Woźny