Data modyfikacji:

Farba tablicowa - 5 najlepszych sposobów na jej wykorzystanie

Farba tablicowa ma ogromny potencjał. Wykorzystać ją można niemal do wszystkiego – od klasycznego ozdabiania ścian, po wyjątkowe malowane kubki. Jeśli chcecie dowiedzieć się, jakie są najlepsze sposoby na jej wykorzystanie, koniecznie przeczytajcie dzisiejszy artykuł!

Farby tablicowej nie trzeb nikomu przedstawiać. Znamy ją i kochamy od dawna. Mimo tej miłości wciąż jednak wiele osób ogranicza jej wykorzystanie jedynie do ozdabiania ścian – pora to zmienić! Możliwości na wykorzystanie farby tablicowej jest obecnie naprawdę dużo. Znajdziecie farby przeznaczone do drewna, znajdziecie też takie, które wykorzystuje się przy malowaniu porcelany. Wystarczy dobry pomysł i odrobina wolnego czasu. Dziś pokaże Wam klika moich ulubionych sposobów na wykorzystanie farby tablicowej.

Zagłówek

Nie macie w domu miejsca na prawdziwy zagłówek? A może po prostu nie możecie zdecydować się na jeden konkretny? W takim przypadku możecie go sobie sami namalować i w dodatku dowoli zmieniać, kiedy tylko macie na to ochotę. To samo tyczy się dekoracji ściennych – z farbą tablicową możecie dopasować dekorację ściany w sypialni do wzorów i kolorów pościeli. Niektórzy idą jeszcze o krok dalej i malują farbą również podłogi. Choć farbę tablicową na ścianie uwielbiam, ze względu na kreatywne możliwości, które oferuje, to wersja z podłogą nie jest moim zdaniem zbyt praktyczna opcja – kredowe ślady stóp rozniesione po całym domu, doprowadziłyby mnie do białej gorączki.

Butelki na wino

Pomalowane farbą tablicową butelki na wino czy nalewki do świetny prezent dla każdego miłośnika dobrych trunków. Wystarczy dodać jakąś miłą wiadomość i cieszyć się z reakcji obdarowanego. Takie butelki świetnie sprawdzą się również jako weselny prezent dla gości czy jako gustowna i spersonalizowana ozdoba stołu przy okazji jakiejś wyjątkowej uroczystości.

Doniczki na zioła

Uwielbiam świeże zioła. Dodane do potraw, oferują całkiem inne doznania smakowe niż ich suszone odpowiedniki. Jeśli do świeżych ziół dodamy jeszcze urocze doniczki, które same w sobie stanowić będą ozdobę kuchni, będzie to obowiązkowy element wystroju stylowego mieszkania. Wystarczy więc taką ziołową doniczkę pomalować farbą tablicową i dodać podpis, by żaden z domowników nie mógł posłużyć się już wymówką, że „nie wiedział, co jest czym”.

Komoda

Świetny sposób na utrzymanie porządku wśród najpotrzebniejszych rzeczy. Sprawdzi się również przy układaniu kosmetyków, produktów do makijażu czy ubrań. Wszystko czytelne i pod kontrolą. Wystarczy pomalować farbą tablicową komodę, a każdą z szuflad podpisać. Banalny sposób na skuteczna organizację domowej przestrzeni.

Lodówka

Jeśli Wasza lodówka dawno osiągnęła już lata swojej świetności i potrzebowałaby małego odświeżenia, wykorzystajcie farbę tablicową. Po metamorfozie wykorzystajcie ją jako miejsce do spisywania list zakupów, rzeczy do zrobienia, czy miłych wiadomości do pozostałych domowników.

Który z tych sposobów podoba Wam się najbardziej?

Autor: Oliwia Górska