Data modyfikacji:

Idealne biurko - garść przydatnych wskazówek

Dobre biurko to podstawa efektownej pracy. By służyło nam odpowiednio, musi być odpowiednio dobrane i ustawione, dlatego tak ważne jest by poświęcić na jego wybór odpowiednio dużo czasu.

Początek roku szkolnego zbliża się wielkim krokami. Poza tradycyjną wyprawą po zeszyty i inne akcesoria biurowe, musicie upewnić się, że macie odpowiednią przestrzeń do pracy – idealnie dobrane biurko. Nawet jeśli opuściliście już szkolne mury, dobrze zorganizowane miejsce do pracy to podstawa. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które powinniście wziąć pod uwagę podczas szukania idealnego biurka.

Odpowiedni wymiar

Przede wszystkim musicie upewnić się, że wybrane biurko ma odpowiedni wymiar. Idealne biurko przeznaczone dla dzieci dostosowuje się do średniego wzrostu dzieci w danym okresie. To znaczy, że dla pierwszoklasisty standardowe biurko powinno mieć wysokość 55 cm, ponieważ wzrost średniego 7 latka to ok. 115-125 cm. Jeśli chodzi natomiast o głębokość czy szerokość dziecięcego biurka, nie musi być ona zbyt duża. Dla osoby dorosłej średniego wzrostu idealna wysokość 72-75 cm, dla osoby wysokiej – 80-85. Ważne, by praca przy takim biurku była wygodna.

Jeśli możecie, sprawdźcie

Nie krępujcie się wypróbowywać w sklepie biurka, które chcecie kupić. Podobnie jak z materacem, musicie mieć pewność, że wybraliście najlepiej. Dlatego wybierzcie się na wyprawę po sklepach i posiedźcie przy paru biurkach – koniecznie zachowując właściwą postawę (proste plecy, nogi wygodnie oparte na podłodze, ręce swobodnie położone na blacie).

Idealny blat

Przede wszystkim weźcie pod uwagę rzeczywistą przestrzeń, którą możecie poświęcić na biurko. Następnie zastanówcie się, do czego tak naprawdę będzie ono wykorzystane. Zbyt duży blat sprawi jedynie, że prawdopodobnie zaśmiecicie go niepotrzebnymi szpargałami. Ze względu na zasięg rąk dorosłego człowieka (ok.80 cm), najpopularniejszy wymiar blatu to 8- x 180 cm. Biurko dziecięce będzie analogicznie mniejsze.

Poniżej znajdziecie moje ulubione obecnie modele:

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak w skutecznie zagospodarować przestrzeń na biurku, zajrzyjcie TUTAJ.

Jakie jest Wasze idealne biurko?

Autor: Oliwia Górska