Data modyfikacji:

Inspiracje: przyjęcie w ogrodzie

Lato to idealna pora na zorganizowanie przyjęcia w ogrodzie. Dotyczy to nie tylko mniej oficjalnego grilla, ale także uroczystości komunijnej lub weselnej. Plener to także doskonałe miejsce na imprezę urodzinową lub niedzielny, rodzinny obiad. Podpowiadamy, o co zadbać, aby nasz ogród zmienił się na czas przyjęcia w wyjątkowe miejsce.

Udane przyjęcie to takie, na którym goście wyśmienicie się bawią. A co na to wpływa? Z całą pewnością pyszne jedzenie, oprawa wizualna i muzyczna oraz dobra atmosfera. Organizując imprezę w ogrodzie musimy zadbać o każdy szczegół – nakrycie stołów, miękkie siedziska, koce w razie chłodnego wieczoru. Powinniśmy mieć sposób na silniejszy wiatr oraz niespodziewany deszcz. Najlepiej uroczystość zorganizować w zaplanowanym wcześniej wybranym stylu. Mogą to być pastele, kolory marynarskie lub cukierkowe neony. Dzięki temu łatwiej będzie udekorować ogród, nakryć stół oraz przygotować potrawy.

Do dekoracji możemy wykorzystać własnoręcznie wykonane łańcuchy lub klatki dla ptaków.Fot. thelittlecanopy.com , smallgardenlove.com

Stylowe dekoracje

Atmosferę przyjęcia w ogrodzie bez wątpienia budują dekoracje. Mogą to być sznurki z chorągiewkami rozpościerające się pomiędzy drzewami, papierowe lampiony i pompony w różnorodnych kolorach czy girlandy zwisających łańcuchów z motylami lub ptaszkami. Nasza aranżacja może przyjąć też bardziej oryginalną wersję – nad stołem niech zawisną klatki na ptaki (wieczorem posłużą jako lampiony), szklane słoiki z kwiatami czy książki.

Do dekoracji wykorzystajmy gałęzie pobliskiego drzewa. Fot. stylehunterhome.com.au

Klimatyczne oświetlenie

Oświetlenie ma ogromne znaczenie, szczególnie jeśli przyjęcie ma szanse zakończyć się po zmroku. Doskonałą atmosferę oraz funkcjonalne światło uzyskamy dzięki lampionom. Mogą stać na trawie, stołach lub być podwieszone na drzewach. Ponadto warto podciągnąć z domu lub garażu przedłużacz i podłączyć łańcuch z żarówkami lub przewody świetlne wokół drzew.

Na ogrodowym przyjęciu nie może zabraknąć klimatycznego oświetlenia. Fot. stylehunterhome.com.au

Na grafice: 1. Lampion Bolove; 2. Lampion Bolove; 3. Lampion Bolove

Smakowity stół

Oprócz popisów kulinarnych na stole powinny znaleźć się: duży, bawełniany obrus i zastawa, najlepiej ciężka, aby nie odfrunęła z wiatrem. Stół możemy dekorować w dowolny sposób, w zależności od tematyki przyjęcia oraz podawanych potraw, ale z pewnością nie powinno zabraknąć świeżych kwiatów, lampionów czy koszy z owocami. Pamiętajmy, aby stół stał stabilnie. Jeśli podłoże na to nie pozwala zastosujmy dodatkową płytę mdf lub deski drewniane. Na wygodnych krzesłach koniecznie ułóżmy miękkie poduszki, a na oparciach koce, aby goście mogli się okryć wieczorem.

Stół powinien nawiązywać do tematu przewodniego przyjęcia. Fot. trends4ever.com

Więcej lampionów ogrodowych znajdziesz TUTAJ.

Autor: Kasia