Data publikacji:

Jak udekorować stół na 18 . urodziny?

18. urodziny to wyjątkowa okazja do świętowania – młody człowiek wchodzi w dorosłe życie! Dlatego przyjęcie musi być niezapomniane, a dekoracje wyjątkowe. Jak udekorować stół na 18. urodziny, aby zachwycić wszystkich gości? Oto garść ciekawych inspiracji.

jak udekorować stół na 18

Jak udekorować stół na 18. urodziny?

18-tka to naprawdę wyjątkowa okazja – to w zasadzie jedyne przyjęcie, które niemal każdy zapamiętuje na całe życie. A skoro tak, to wszystko musi być naprawdę wyjątkowe – zarówno sala, jak i muzyka, jedzenie oraz dekoracja stołu. Zdjęcia oraz szczegółowa lista produktów, które znajdziesz poniżej, z pewnością ułatwią ci zadanie. A zatem – o czym musisz zapytać?

Wybierz motyw kolorystyczny

Gdyby zapytać specjalistów od urządzania wnętrz o to, jak udekorować stół na 18. urodziny, to pierwszym ich poleceniem byłby wybór motywu kolorystycznego. Chwilę potem zasugerowaliby połączenie złota z czernią, bo to właśnie te kolory są obecnie najbardziej modne na imprezach kończących etap dzieciństwa. Oczywiście warto pamiętać, że to tylko sugestia – jeśli np. solenizantka woli romantyczne akcenty, to jak najbardziej należy pójść w tę stronę.

Wybierz kwiaty

Jak udekorować stół na 18. urodziny, aby cała kompozycja natychmiast stała się bardziej elegancka i dystyngowana? Oczywiście niezbędne są kwiaty. Bardzo dobrym pomysłem jest umieszczenie ich w niecodziennych „wazonach”, czyli np. w pomalowanych sprayem słoikach. Jeśli urodziny obchodzi dziewczyna o romantycznej duszy, bukiety na stołach można udekorować niezwykle popularną gipsówką.

Dobierz odpowiednie serwetki

Zasada jest prosta – dobranie kolorystyczne i dużo blasku. Świetnie będą prezentować się serwetki w kolorach srebra, złota, różowego złota albo te z brokatem czy gwiazdkami. Jeśli chcesz dodać trochę elegancji, nie kładź serwetek na płasko, tylko ułóż z nich wymyślne kształty.

Kieliszki

Oczywiście, że kieliszki muszą się pojawić – w końcu to 18. urodziny, po których młodemu człowiekowi wolno już pić alkohol. Niemniej warto nieco poszaleć i udekorować tę część zastawy. Na każdym kieliszku można przykleić nieco brokatu (oczywiście z zewnątrz) albo zawiązać efektowną wstążkę.

Jak udekorować stół na 18. urodziny? Nie zapomnij o ekstra gadżetach!

Powyższe produkty stanowią bazę. Aby jednak stworzyć naprawdę niezapomnianą dekorację, musisz pamiętać również o kilku innych drobiazgach. Jakich dokładnie?
  • Materiał ułożony na stołach
Może być to np. satynowa, przezroczysta tkanina (pamiętaj o dobraniu kolorystycznym!), która świetnie „wypełni” kompozycję na stole. Materiał powinien leżeć wzdłuż stołu, na środku. Należy ułożyć go w artystycznym nieładzie, jak poniżej .
  • Konfetti
Bo dlaczego nie? 18-tka rządzi się swoimi prawami – na stole jak najbardziej może znaleźć się złote czy srebrne konfetti, które podkreśli, że tego dnia świętuje się coś naprawdę wielkiego. Unikaj tylko konfetti kolorowego, ono przeznaczone jest raczej na kinderbale.
  • Balony
Nad stołami można umieścić balony – to dodatkowy akcent, który sprawi, że dekoracja wyda się bardzo bogata, a goście natychmiast wczują się w imprezowy klimat. Oczywiście najbardziej przydatne będą balony wypełnione helem, które będą same unosić się nad stołem – wystarczy tylko przywiązać je np. do wazoników na kwiaty.
  • Girlanda
Ostatnim elementem, o którym musisz pamiętać, jest girlanda, która może być umieszczona po bokach stołów. Nie bój się, że dekoracji będzie za dużo – zdjęcia z największych imprez tego typu jasno wskazują, że na 18-tkach nie istnieje słowo „przesyt”. Krótko mówiąc, im więcej wszystkiego, tym po prostu lepiej.