Data modyfikacji:

Jak urządzić kuchnię z wyspą?

Kuchnia z wyspą będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli dysponujemy sporym metrażem, a także gdy chcemy powiększyć przestrzeń łącząc strefy gotowania i wypoczynku.

Kuchnia z wyspą jest stałym gościem we wnętrzarskich katalogach. Jej popularność nie powinna dziwić, ponieważ wyspa to nie tylko estetyczne, ale także bardzo funkcjonalne rozwiązanie.

www.edhinescompany.com

Wyspa w kuchni to dodatkowe miejsce do pracy, często znacznie wygodniejsze niż nawet najdłuższy blat. Dzięki niej nie trzeba przechodzić z miejsca na miejsce po kolejne produkty - wystarczy się obrócić, by mieć wszystkie rzeczy w zasięgu ręki.

www.freshome.com

Ale wyspa nie musi być tylko dodatkowym blatem. Jeśli konstrukcja kuchni na to pozwala, w tym miejscu można zainstalować piekarnik lub dodatkową płytę grzewczą, dzięki czemu zyskujemy więcej miejsca na szafki.

www.home-designing.com

Kuchnia z wyspą może również pełnić funkcję jadalni, jeśli na górze wyspy zainstalujemy blat z krawędzią wystającą poza jej powierzchnię. W ten sposób tworzy się wcięcie, pod które można wsunąć krzesło czy stołek barowy.

www.homedit.com

Kuchnia z wyspą  sprawdzi się w pomieszczeniu na planie  kwadratu o sporej powierzchni, najlepiej przekraczającej 20m2. Ustawienie centralnego elementu nie powinno utrudniać dostępu do szafek czy sprzętów i musi zapewniać swobodę przemieszczania się po kuchni.

www.lushome.com

Wielkość wyspy pozostaje kwestią możliwości oraz preferencji, ale by spełniała swoje zadanie, jej powierzchnia nie powinna być mniejsza od metra kwadratowego. W przypadku kuchni połączonej z salonem wyspa będzie pełniła funkcję naturalnej bariery dzielącej obie przestrzenie, więc jej wygląd powinien współgrać z nimi estetycznie.

Autor: Kasia Szulik