Data modyfikacji:

Knot Cushion – trend, który szturmem zdobył Pinteresta

Słyszeliście o knot cushion? Te supełkowe poduszki podbiły serca wszystkich użytkowników Pinteresta. Interesująca forma i wariacje kolorystyczne sprawiają, że takie poduszki pasują do każdego wnętrza. Jeśli też chcecie takie posiadać, przeczytajcie dzisiejszy artykuł ;)

Słońce za oknem sprawia, że mam coraz większą ochotę na projekty DIY, w dodatku muszę przyznać, że te supełkowe poduszki bardzo mnie zainteresowały i widząc na Pintereście masę inspirujących aranżacji, widzę, że nie tylko ja jestem nimi oczarowana. Jeśli więc macie chwilę czasu i odczuwacie potrzebę upiększenia Waszego domu – do dzieła!

Czego potrzebujecie (jeśli kliknięcie w nazwę niżej wymienionych rzeczy, przeniesie Was ona na stronę, na której możecie je kupić):

- elastycznej tkaniny o długości 2 m,

- linijki,

- maszynę do szycia (możecie też spróbować szycia ręcznego),

- igłę i nić (w kolorach psujących do tkaniny).

Przygotowanie:

Krok 1

Na płaskiej powierzchni rozłóżcie Wasz materiał. Jeśli nie mieści się na niej cały, złóżcie go równo na pół. Ważne , żeby był równo i płasko rozłożony, to ułatwi Wam pracę.

Krok 2

Używając ołówka i linijki, odmierzcie 13 cm od krawędzi materiału (zarówno od góry, jak i od dołu). Za pomocą linijki narysujcie prostą, pionową linię, która połączy oba te punkty. Ostrymi nożyczkami do tkanin wytnijcie tak odrysowany pasek materiału.

Krok 3

Powtórzcie poprzedni krok, dopóki nie uzyskacie trzech dwumetrowych pasków tkaniny. Jeśli wcześniej złożyliście materiał na pół, na koniec uzyskacie dwa paski zamiast jednego, przy każdym wycinaniu (czyli łącznie sześć pasków).

Krok 4

Połączcie krótsze końce dwóch pasków i zszyjcie je ze sobą. Powtórzcie ten proces, aż wszystkie paski są zszyte ze sobą, tworząc jeden pasek o długości 6 metrów.

Krok 5

Złóżcie materiał na pół (składacie go wedle osi szerokości, długość pozostają ta sama) i zszywajcie go kierując się wzdłuż jego długości – pamiętajcie, by zostawić jednocentymetrowy odstęp od krawędzi i nie zszywać góry ani doły powstałej tuby (tamtędy będziemy wkładać wypełnienie). Przekręcie materiał na prawą stronę, by szew był w środku tuby.

Krok 6

Zwiążcie w supeł jeden koniec materiałowej tuby, by zapobiec uciekaniu wypełnienia. Następnie zacznijcie wypełniać tubę (jak kiełbaskę ;)), pilnując by była ona równo wypełniona wybranym przez Was wypełnieniem. Zostawcie kilka centymetrów niewypełnionego materiału na drugim końcu i zawiążcie supeł.

Krok 7

Złóżcie wypełniona tubę na pół (2 razy po 3 m) i przestrzegajcie instrukcji podanych w filmiku poniżej, by stworzyć węzeł celtycki. Jednak w sieci znajdziecie też wiele innych rodzajów węzłów. Wybór należy do Was.

Krok 8

Na koniec (jeśli wybraliście węzeł celtycki) odwróćcie poduszkę i przyszyjcie końce tuby do tyłu powstałego węzła, w celu asekuracji. Odwróćcie poduszkę na właściwą stronę i połóżcie ją tam, gdzie potrzebujecie dekoracyjnego uzupełnienia ;)

Oczywiście możecie też eksperymentować z wzorami, kolorami i rozmiarami Waszych nowych poduszek. Wszystko zależy od Waszej kreatywności ;)

Jak podobają Wam się Knot Cushion?

Autor: Oliwia Górska