Data modyfikacji:

Kuchenne DIY – cytrusowe deski do serwowania owoców

Własnoręcznie wykonane cytrusowe deski do serwowania owoców to świetny sposób na celebracje lata. Te urocze kuchenne gadżety wprowadzą do Waszego domu odrobinę słońca i humoru. Wykorzystajcie kreatywną energie lata i w prosty sposób upiększcie Waszą kuchnię.

Uwielbiam cytrusy! Soczyste i lekko kwaskowe dają nam wspaniałe letnie orzeźwienie. Kolejną ich zaletą są fantastyczne, żywe barwy. Warto więc zainspirować się tą kolorystyczną esencją lata i stworzyć coś wyjątkowego. Na przykład te urocze cytrusowe deski do serwowania owoców.

Potrzebne materiały i narzędzia

- duże drewniane koło (średnica ok. 45 cm)

- farby akrylowe (tu: czerwona, zielona, żółta, pomarańczowa)

- pędzle do malowania

- wiertarka

- uchwyty i śrubokręt

- piła tarczowa

- bezbarwny lakier do drewna

Przygotowanie:

Krok 1:

Przetnijcie drewniane koło na pół, używając piły tarczowej (jeśli nie macie piły, możecie poprosić o ich przecięcie w tartaku czy sklepach ogrodowych czy u znajomego, który taka piłę posiada).

Krok 2:

Używając farby w wybranym kolorze, pomalujcie brzegi każdego z półokręgów (pamiętajcie, by pomalować zarówno wewnętrzne jako i zewnętrzne krawędzie). W przykładzie będzie to plasterek cytryny, wykorzystano więc żółtą farbę.

Krok 3:

Używając białej farby namalujcie na środku półokręgu kolejny półokrąg, tworząc wnętrze cytryny. Ołówkiem naszkicujcie delikatnie pięć sekcji, z których składać się będzie plaster. Pozostawcie około 1,5 cm pomiędzy poszczególnymi sekcjami, żółtymi krawędziami i białym środkiem.

Krok 4:

Pomalujcie cytrynowe sekcje. Ich obwódki pomalujcie na biało, a środek na jasnożółto. Dodajcie parę białych cieni w środku każdej sekcji.

Krok 5:

By stworzyć inne cytrusy, zmieńcie po prostu kolory, wzór natomiast pozostaje ten sam. Dla limonki wykorzystajcie ciemną i jasną zieleń oraz biel. Dla grejpfruta pomarańcz, czerwień wymieszaną z kolorem pomarańczowym i ponownie biel.

Krok 6:

Gdy farba całkowicie wyschnie, pokryjcie deski bezbarwny lakierem do drewna. W ten sposób ochronicie malowaną powierzchnię. Używając wiertarki, zamocujcie rączki na bokach każdej deski.

Gotowe!

source="media:45478,45487" link="custom" target="blank" width="360" height="360" title="always"]

source="media:45484,45490" link="custom" target="blank" width="360" height="220" title="always"]

Podobają Wam się takie cytrusowe deski do serwowania owoców?

Autor: Oliwia Górska