Data publikacji:

Kuchnia w nowoczesnym stylu

Biel, czerń i szarość, a także metalowy połysk - to dominujące kolory kuchni urządzonej w nowoczesnym stylu. Przyglądamy się dodatkom i wybieramy najciekawsze aranżacje.

Nowoczesną kuchnię cechuje minimalizm. Nie ma tutaj miejsca na zbędne dekoracje. Ani na przytulność znaną z wnętrz urządzonych w stylu prowansalskim, o której stanowią elementy wykończenia takie jak: drewniane meble ze zdobnymi frontami, koronkowe firanki i kraciaste zasłony.

W kuchni urządzonej w stylu nowoczesnym dominuje gładka, bywa że także błyszcząca powierzchnia. Aby nie zakłócać tak stworzonej harmonii, często wybierane są meble z systemem dotykowo zamykanych i otwieranych szafek, bez uchwytów. Kuchnia nowoczesna to geometryczne kształty - zaokrąglone lub wyraziste kąty proste, a także przeszklenia, błysk i metalowe dodatki. Nietypowe kształty przybierają zwłaszcza krzesła. Tutaj można dać się ponieść wybujałej fantazji projektantów.

Kolory takiej kuchni to w wielu przypadkach czerń połączona z bielą, szarością. Czysta biel wyśmienicie nadaje się do tego typu stylu, zarówno jako kolor ścian czy mebli.

Ventasalud.com
Simplistic.usegrid.net

Nie wyklucza się elementów o bardzo żywych barwach - zieleń, czerwień, a nawet fiolet, wszystko zależy od domowników. Klimat kuchni w nowoczesnym stylu tworzy oświetlenie, świetnie sprawdzą się do tego listwy z diodami LEDowymi. Dają delikatne światło, w wielu przypadkach ukrywa się je pod szaflami, nad blatem kuchennym. Ciekawym rozwiązaniem są fototapety. Widok na rozświetlony Nowy Jork? Czemu nie, będzie dobrze komponował się w nowoczesnym wnętrzu.

Autor: Ola Sztobryn