Data modyfikacji:

Łazienka – domowe królestwo spa?

Nawet najlepiej urządzone wnętrze nie wygląda dobrze, gdy panuje w nim bałagan. Dlatego też planując wystrój naszej łazienki, warto zastanowić się nad tym, gdzie umieścimy kosmetyki, ręczniki i wiele innych przedmiotów, których używamy na co dzień. Tak naprawdę planując wystrój łazienki powinniśmy myśleć zarówno o jej ciekawym wyglądzie i funkcjonalnościach.

W nowoczesnych łazienkach stylizacje zdarzają się być bardzo wyszukane, często wręcz bez ograniczeń. Można zatem spotkać zadziwiające fototapety, fikuśne zestawienia kolorów czy zaskakujące obrazy zdobiące łazienkowe ściany. Do tego nie brakuje kolorowych umywalek lub kabin prysznicowych. Coraz większą popularnością cieszy się sprzęt audio w łazience i muzyka rozbrzmiewająca w trakcie kąpieli lub po zapaleniu światła. Niektórzy decydują się także na telewizor w lustrze, podgrzewane podłogi czy podświetlane baterie łazienkowe.

Urządzając łazienkę, często zapominamy o roślinach. A szkoda, gdyż mogą dodać często tym chłodnym pomieszczeniom przytulności i uroku. Co ciekawe, większość kwiatów doniczkowych rośnie w łazience bujniej niż w innych wnętrzach. Kiedy bierzemy prysznic lub relaksujemy w wannie łazienka często przypomina saunę, a to rośliny bardzo lubią. Kolor zielony i rośliny działają relaksacyjnie i uspokajająco, także pobyty w łazience z ich obecnością mogą stać się dla nas prawdziwą przyjemnością. Jeśli nie mamy czasu na pielęgnację roślin, szukamy wolnej chwili dla siebie, polecane są wtedy sztuczne kwiaty, niewymagające podlewania.

Blask świec

Zdecydowanie popularne są świece,  a nawet ozdobne świeczniki w łazienkach. Ciepły blask świec działa niezwykle kojąco podczas relaksujących kąpieli, przydaje się także przy tworzeniu romantycznego klimatu w tym pomieszczeniu. W połączeniu z aromatycznymi olejkami do kąpieli stanowią znakomite połączenie przy budowaniu wyjątkowej atmosfery intymności. Świece to nieodłączny element domowego spa. W chłodniejsze wieczory pozwalają powrócić do wakacyjnych wspomnień, kiedy zanurzamy się w ciepłej wodzie pełnej piany.

Lustro ma znaczenie

Lustro to nieodzowny element każdej łazienki. Jeśli jest duże sprawi, że nasza łazienka będzie sprawiała wrażenie większej. Jeśli jest taka możliwość, można zamontować je na całej szerokości ściany - wtedy pomieszczenie powiększy się optycznie nawet dwukrotnie. Małe lusterko w ozdobnej ramie może natomiast stanowić ciekawą ozdobę ściany. Należy jednak pamiętać, aby nie było zbyt małe - stojąc przed nim swobodnie, powinniśmy widzieć całą głowę i szyję. Nie zapominajmy o wysokości umiejscowienia lustra, warto pomyśleć o wzroście większości domowników.

Urządzanie łazienki to nie tylko wybór płytek ceramicznych i przyborników na mydło. Odpowiednie drzwi łazienkowe to kolejny element, który w istotny sposób może wpłynąć na komfort użytkowania tego pomieszczenia. Zatem zadbajmy z troską przy ich urządzaniu o najmniejszy szczegół, dobierając wyposażenie pod kątem funkcjonalności, tak aby służyły nam na lata!

Autor: Agnieszka Pajak