Data modyfikacji:

Minimalistyczna kuchnia - jak ją urządzić?

Kuchnia w stylu minimalistycznym głównie kojarzy się z harmonią. Wystrój ogranicza się do wysokiej jakości mebli, przemyślanej kompozycji wnętrza i uniwersalnych kolorów – bieli, szarości lub czerni. Jednak wbrew pozorom w minimalistycznej kuchni jest także miejsce na inne barwy oraz akcesoria o wyszukanym designie.

Sekret stylu minimalistycznego nie polega na ukryciu wszystkiego za drzwiczkami szafek, ale dobraniu dekoracji ze smakiem. Każdy element wyposażenia powinien idealnie komponować się z całością. Dlatego też w tego typu kuchniach często pojawiają się przedmioty oryginalne i stylowe.

Meble

Meble stosowane w minimalistycznej kuchni są najczęściej białe, z lśniącymi frontami szafek i szuflad. Takie rozwiązanie jest z pewnością uniwersalne oraz pozwala na szerokie możliwości aranżacji, a także szybkie wprowadzenie zmian. Jednak minimalizm można zbudować również za pomocą mebli drewnianych lub w efektownych kolorach, np. ciemnozielonym, czerwonym lub żółtym. Należy pamiętać, że w takim wypadku to meble stanowią element dekoracyjny, więc pozostałe detale powinny być stonowane i mniej rzucać się w oczy.

Dekoracje

Źródło: vangviet.com, starmanner.com

W kuchni minimalistycznej efekt tkwi w szczegółach, dlatego to im należy poświęcić najwięcej uwagi. Może to być jeden z mebli w kontrastującym kolorze, sprzęt AGD o ciekawym designie, oryginalne krzesła przy blacie, wazon lub oświetlenie.

Oświetlenie

Na grafice: 1. Lampa Hemisphere, 99,98 zł; 2. Lampa Britop Bulb, 129 zł; 3. Lampa Ludide Industry, 351,26 zł; 4. Lampa Hermina, 79 zł; 5. Lampa Farfalla, 239 zł; 6. Lampa Noak, 124,84 zł

Jedną z oryginalnych dekoracji, a jednocześnie niezwykle ważnym elementem wyposażenia kuchni jest oświetlenie. Wnętrze minimalistyczne z założenia powinno być jasne, dobrze doświetlone oraz przestronne. Istotne jest jednoczesne zastosowanie lampy wiszącej, jak i mniejszego oświetlenia, skierowanego na poszczególne strefy kuchni.

Więcej lamp wiszących do minimalistycznej kuchni znajdziesz TUTAJ.

Autor: Kasia