Data modyfikacji:

Minimalistyczna sypialnia dla dziecka: przegląd inspiracji

Jeśli nie chcesz, by dziecięcy pokój był świątynią różu lub barwnej pstrokacizny, postaw na stonowane kolory i estetykę skandynawską. Minimalistyczna sypialnia dla dziecka, utrzymana w barwach czerni, bieli i szarości nie musi być nudna i ponura – nasze przykłady są tego najlepszym dowodem.

Jasnoszare ściany, metalowe łóżka i drewniana skrzynka w roli nocnego stolika. Choć ten opis bardziej pasuje do celi mnicha, minimalistyczna sypialnia dla dziecka w stylu skandynawskim jest zaskakująco przytulna i naturalna. Oszczędne formy i kolorystykę przełamują dodatki – firanki i pościel w drobny wzór, misie na poduchach oraz drobiazgi ustawione na prostych półkach przytwierdzonych do ściany.

Ta minimalistyczna sypialnia dla dziecka pokazuje, że czerń i biel może z powodzeniem ozdobić przestrzeń dla maluchów. Czarny pas na ścianie to wyrazisty akcent, świetnie kontrastujący z wyposażeniem i wykończeniem zdominowanym przez biel. Energię do pokoju wnoszą kolorowe książeczki na półkach, żartobliwy obrazek oraz wzory na poduszkach i pościeli.

Skandynawia w najlepszym wydaniu – tak opisać można pokój dla malucha, zdominowany przez drewno i stonowaną kolorystykę. Minimalistyczna sypialnia dla dziecka przykuwa wzrok dzięki loftowej lampie i rzeźbionym elementom, takim jak łóżeczko czy łoś na biegunach zastępujący klasycznego konia. Ciepło drewna przełamuje chłodną biel i czerń wykończeń oraz dodatków.

W tej sypialni maluchy zostały zrobione na szaro, do tego z dobrym skutkiem. Minimalistyczna sypialnia dla dziecka w kolorze pochmurnego nieba jest stonowana, ale dodatki z przymrużeniem oka dodają jej energii. Przy suficie, nad biurkiem dla maluchów stworzono zwierzyniec w przygaszonych odcieniach różu i morskiej zieleni, które znalazły się również na drewnianym samolocie dla małego pilota.

www.myhomerocks.com

Sam dywan w tej sypialni może przyprawić o oczopląs, jednak paski to nie jedyny wzór, który przyciąga wzrok. W minimalistycznym pokoju groszki ozdabiają roletę, a biel i czerń pojawia się również na pościeli. Desenie ożywiają proste wnętrze, w czym pomaga także ogromny, pluszowy pająk i plakat z tygryskiem nad łóżkiem. Warto zauważyć, że minimalizm objawia się również w wyposażeniu – biurko pełni funkcję okiennego parapetu.

Autor: Kasia Szulik