Data modyfikacji:

Nastrojowy, walentynkowy stół: zainspiruj się!

Jeśli dziś wieczorem masz zamiar zaskoczyć drugą połówkę romantyczną kolacją, podpowiadamy, jak udekorować walentynkowy stół, by podkreślić wyjątkowość chwili.

Subtelne połączenie czerwieni, bieli i różu pozwoliło stworzyć niesztampowy, walentynkowy stół. Na aranżację składa się bieżnik w delikatne prążki, nakrycia z trzech rodzajów talerzy, białe szkło i wazon wypełniony goździkami. Oryginalnym elementem dekoracyjnym jest notes, w którym można ukryć miłosne wyznanie.

W wersji minimalistycznej romantyczny klimat na stole tworzą wyłącznie detale. W tym wypadku są to podstawki na wizytówki z napisem Ty i Ja, metalowe serduszka na nakryciach i kilka świeczek. Poza tym, walentynkowy stół nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale obecność kominka i szampana w kubełku nie pozostawia wątpliwości co do charakteru kolacji.

Dzięki odrobinie inwencji walentynkowy stół zamieni się w tablicę z miłosnym wyznaniem. W tej aranżacji na zwykły, biały obrus nałożono czarny bieżnik, na którym pojawiły się słowa miłosnego wyznania. Klimatu dopełniają romantyczne dodatki – świece, płatki i niewielkie kompozycje kwiatowe ozdabiające nakrycia.

W tej aranżacji walentynkowy stół jest wyjątkowo subtelny dzięki pastelowej kolorystyce i minimalistycznym dekoracjom. Wazon z kwiatami został zastąpiony prostym słojem z kilkoma gałązkami, a na girlandzie zamiast serduszek pojawiły się papierowe statki. O miłosnym charakterze posiłku przypominają serduszka przy nakryciach oraz drewniane kostki z literkami ułożonymi w napis „ty i ja”.

Klasyczny, walentynkowy stół charakteryzuje dbałość o każdy szczegół. Kolorystyka jest tradycyjnie biało-czerwona, a na serwetkach pojawia się motyw serduszek. Między nakryciami znalazł się ceramiczny wazon z tulipanami, a nakrycia ozdobiły wstążki i wizytówki z zakochanymi ptaszkami.

Walentynkowy stół zastawiony słodkościami powstał z myślą o najmłodszych. W jego centrum znalazła się patera z babeczkami obsypanymi serduszkami z cukru, a poniżej stanęły dwa słoje z cukierkami z miłosnym wyznaniem. Motyw serc powtarza się na obrusie i ściennej dekoracji.

Autor: Kasia Szulik