Data modyfikacji:

Nawiedzone hotele z piekła rodem

Koniec Października to bardzo specyficzny okres. Pełen tajemniczości i wyjątkowej aury jest moim ulubionym elementem jesieni. Zawsze czekam z niecierpliwością na Halloween, które urzeka mnie swoim klimatem. Dziś wpuście do swojego domu trochę tej wyjątkowej aury.

Pozostajemy więc jeszcze w nieco mrocznych klimatach. Trzeba się przecież dobrze nastroić na zbliżające się coraz szybciej Halloween ;) Dziś na tapetę weźmiemy 4 z najbardziej nawiedzonych hoteli z całego świata. Zobaczcie sami.

The Stanley Hotel, Colorado

The Stanley Hotel jest powszechnie uznawany za jeden z najbardziej nawiedzonych hoteli w Ameryce. Potwierdza to fakt, że Steven King czerpał z niego inspiracje, podczas tworzenia jednej ze swoich najsłynniejszych powieść – Lśnienie. Jakby tego było, mało niezliczona ilość gości doświadczyła tutaj paranormalnych aktywności (trzaskanie drzwiami, samogrające pianino, niewyjaśnione głosy), zwłaszcza na czwartym piętrze. Warto jednak docenić starania właścicieli hotelu, którzy zamiast walczyć z jego złą sławą, postanowili ją wykorzystać, na przykład organizując nocne zwiedzanie hotelu, w poszukiwaniu duchów.

The Langham Hotel, Anglia

Najwyraźniej The Langham Hotel jest domem niezliczonej ilości duchów. Jeśli postanowicie spędzić tam nas, nie dziwcie się, gdy na korytarzu spotkacie jakichś dziwnych, nie do końca żywych gości…

The Russell Hotel, Sydney

Według gości, którzy odwiedzili The Russell Hotel, miejsce to jest regularnie odwiedzane przez ducha żeglarza, który ponoć kiedyś zameldował się w pokoju numer 8, lecz nigdy się go nie opuścił… Od wielu lat goście, zatrzymujący się w tym hotelu doświadczają jego obecności. Zainteresowani?

The Taj Mahal Palace Hotel, Indie

Ten przepiękny hotel jest jednym z najbardziej nawiedzonych hoteli w Indiach. Wiąże się z nim niestety tragiczna historia – architekta, który projektował The Taj Mahal Palace Hotel, tak bardzo zasmucił fakt, że front budynku skierowany jest nie w tę stronę, co trzeba, że popełnił samobójstwo skacząc z piątego piętra. Od tej pory jego duch krąży po hotelu, nie mogąc zaznać spokoju.

Jeśli jednak wolelibyście bawić się we własnym domu, w gronie znajomych, poniżej przygotowałam dla Was idealny zestaw na Halloweenową imprezę!

Który z hoteli zaciekawił Was najbardziej?

Autor: Oliwia Górska