Jaki oczyszczacz powietrza dla alergików wybrać?

Oczyszczacz powietrza dla alergików to urządzenie, które znacznie poprawia jakość oddychania. Eliminuje wszelkie zanieczyszczenia, usuwa drobiny kurzu, roztocza oraz sierści zwierząt. Pozwala poradzić sobie z dokuczliwym objawami alergii. Jaki oczyszczacz powietrza dla alergików wybrać? Sprawdź!

oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza dla alergików – co to za urządzenie?

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które eliminuje z powietrza wszelkie zanieczyszczenia i sprawia, że lepiej nam się oddycha. Sprzęt ten polecany jest mieszkańcom miast i wsi, w których jakość powietrza pozostawia wiele do życzenia. To również idealne rozwiązanie dla osób cierpiących na astmę i alergię, gdyż są one niezwykle wrażliwe na wdychanie zanieczyszczeń. W artykule radzimy, jaki oczyszczacz powietrza dla alergików wybrać, aby oddychało się im znacznie lepiej. Oczyszczacze powietrza wyposażone są w specjalne filtry, które likwidują wszelkie pyłki, sierści zwierząt, smog, dym papierosowy oraz inne zanieczyszczenia. Nowoczesne urządzenia są w stanie wychwycić nawet najmniejsze drobiny. Dlatego też dobry oczyszczacz powinien znaleźć się w domu każdego alergika, który uczulony jest na pyłki, sierść czy też roztocza.

Jaki oczyszczacz powietrza dla alergika wybrać?

Zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza dla alergików wybrać? Dobre urządzenie powinno przede wszystkim być wyposażone w porządne filtry usuwające wszelkie zanieczyszczenia. Najlepszą opcją jest nowoczesny filtr HEPA, który jest w stanie wyłapać nawet najmniejsze drobiny. Istnieją również filtry węglowe, wodne czy też jonizatory, które dodatkowo uwalniają do powietrza ujemne jony, do których przyklejają się zanieczyszczenia.

Wybierając oczyszczacz powietrza dla alergika, zwróć również uwagę na jego wydajność, czyli jak duże pomieszczenie w jakim czasie jest on w stanie oczyścić. Inne ważne parametry to głośność pracy, koszt wymiennych filtrów czy też zużycie prądu.

Oczyszczacze powietrza dla alergików – ranking

Jaki oczyszczacz powietrza dla alergika wybrać? Sprawdź nasz ranking produktów najpopularniejszych na Ceneo.pl!

1. Oczyszczacz powietrza dla alergików Xiaomi Mi Air Purifier 3H (FJY4031GL)

Pierwszym produktem w naszym rankingu jest oczyszczacz powietrza dla alergików Xiaomi Mi Air Purifier 3H. Urządzenie jest przeznaczone do pomieszczeń o wielkości do 48 m2. Jest wyposażone w wysokiej jakości filtry HEPA oraz węglowy, które wyłapują nawet cząsteczki o wielkości 0,3 mikrona. Oczyszczacz likwiduje również brzydkie zapachy, a czytelny wyświetlacz ułatwia użytkowanie.

2. Oczyszczacz powietrza dla alergików Xiaomi Mi Air Purifier 3C (ACM14SC)

Oczyszczacz powietrza dla alergika Xiaomi Mi Air Purifier 3C to urządzenie, które świetne sprawdzi się w większych mieszkaniach i domach do 106 m2. Wyposażony jest w filtry węglowy oraz HEPA, a na czytelnym wyświetlaczu można na bieżąco sprawdzać stan powietrza w pomieszczeniu. Oczyszczaczem można sterować z poziomu smartfona. To świetne urządzenie w dobrej cenie.

3. Oczyszczacz powietrza dla alergików Klarta Forste 3

Trzecim oczyszczaczem dla alergika w naszym rankingu jest Klarta Forste 3. Przeznaczony jest on do niewielkich pomieszczeń do 40 m2. Urządzenie ma aż trzy filtry – wstępny, HEPA i węglowy, a także nowoczesny jonizator powietrza. Laserowy czujnik PM2.5 pozwala wykryć i usunąć nawet najmniejsze drobiny. Oczyszczacz jest cichy i energooszczędny, a do tego bardzo ładny, zaś filtry należy wymieniać co 12 miesięcy.

4. Oczyszczacz powietrza dla alergików Sharp KC-D40EUW

Szukasz oczyszczacza powietrza dla alergika do małego mieszkania? Wybierz urządzenie marki Sharp, które świetnie nadaje się do pomieszczeń o wielkości do 26 m2. Jest wyposażone w filtr wstępny, węglowy oraz HEPA, a także jonizację w technologii Plasmacluster. Oczyszczacz ponadto nawilża powietrze. Ma trzy czujniki, które kontrolują stan powietrza i dostosowują pracę urządzenia. Usuwa nie tylko pyłki i zanieczyszczenia, ale również wirusy, bakterie oraz grzyby.

5. Oczyszczacz powietrza dla alergików Philips AC3829/10

Philips AC3829/10 to urządzenie 2 w 1, będące połączeniem oczyszczacza i nawilżacza powietrza. Nadaje się do pomieszczeń o wielkości do 37 m2. Filtry wstępny, węglowy oraz HEPA skutecznie usuwają zanieczyszczenia, pleśnie i bakterie. Dodatkowo urządzenie nawilża powietrze. Oczyszczacz wyposażony jest w czytelny wyświetlacz, czujnik zanieczyszczeń oraz siedem różnych trybów pracy.

6. Oczyszczacz powietrza dla alergików Xiaomi Mi Air Purifier Pro H (BHR4280GL)

Kolejnym z oczyszczaczy powietrza dla alergików w naszym zestawieniu jest Xiaomi Mi Air Purifier Pro H. To niezwykle wydajny produkt przeznaczony do pomieszczeń do 77 m2. Wyróżnia go także modny, elegancki design. Urządzenie wyposażone jest w bardzo skuteczny filtr HEPA H13. Ma czujnik zanieczyszczeń oraz czytelny wyświetlacz. Użytkownik do wyboru ma trzy różne tryby pracy.

7. Oczyszczacz powietrza dla alergików Klarta Stor

Klarta Stor jest oczyszczaczem dla alergików przeznaczonym do pomieszczeń do 80 m2. Wyróżnia go bezszczotkowy silnik, który gwarantuje cichą pracę. Jest wyposażony w filtry wstępny, węglowy, HEPA oraz jonizator. Oczyszczacz pobiera niedużo energii (zwłaszcza w trybie Silent), a jednocześnie jest wydajny i skuteczny. Na czytelnym wyświetlaczu można zobaczyć informacje o jakości powietrza i trybie pracy, a także sterować urządzeniem.

8. Oczyszczacz powietrza dla alergików Philips Dual Scan AC3055/50

Ostatnim oczyszczaczem dla alergików w naszym zestawieniu jest Philips Dual Scan AC3055/50. Urządzenie najlepszą wydajność ma w małych pomieszczeniach do 20 m2. Filtry 3 w 1: NanoProtect HEPA, węglowy i wstępny, usuwają nawet najmniejsze zanieczyszczenia, wirusy i grzyby. Sprzęt działać może w trybie automatycznym, turbo czy też nocnym. Technologia Dual Scan to dwa dobrej jakości czujniki, które gwarantują, że wszelkie zanieczyszczenia w domu zostaną wykryte i wyłapane.

Autor: Olga Wacholc