Data modyfikacji:

Odświeżamy kuchnię niewielkim kosztem - 4 pomysły

Masz już dosyć wyglądu swojej kuchni, a nie masz funduszy na remont? Mamy dla Ciebie kilka prostych pomysłów, dzięki którym odświeżysz swoją kuchnię nie wydając przy tym fortuny!

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Ogródek z ziołami

Pomysł prosty, niedrogi i bardzo praktyczny - urządź w swojej kuchni mały ogródek z ziołami. Postaw obok siebie doniczki na przykład z rozmarynem, miętą, bazylią, szałwią i tymiankiem. W kuchni będzie pięknie pachnieć, a doniczki z ziołami w intensywnie zielonym kolorze ożywią pomieszczenie.

Apetyczny plakat lub obraz na ścianę

Plakaty czy obrazy zazwyczaj wieszamy w salonie, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazły się one również na ścianie w kuchni.  Możesz  je kupić lub wydrukować w dużym formacie dobrej jakości zdjęcie (na przykład owocowego targu sfotografowanego gdzieś w podróży).

Farba tablicowa

Kuchnia zupełnie zmieni swój charakter, jeśli jedną ze ścian pomalujesz specjalną farbą tablicową. Możesz na niej na przykład zapisywać przepisy czy rozpisywać jadłospis na cały tydzień. W sklepach znajdziemy również magnetyczne farby tablicowe, do których można przyczepiać magnesy.

Naczynia po babci

Nasze babcie mają często u siebie ogromne skarby :) Zapytaj dziadków, czy możesz poszperać w ich piwnicy, kuchni czy na strychu. Być może uda Ci się znaleźć nieużywane już  urocze emaliowane garnuszki w kwiaty, stare formy do pieczenia czy ceramikę bolesławiecką, którymi przyozdobisz swoją kuchnię. Możesz również poszperać na targach staroci.

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz