Data modyfikacji:

Patchwork we wnętrzach

Patchwork to już dość powszechnie znany termin, a oznacza nic innego jak metodę szycia, w której zszywa się kawałki materiału (o podobnych geometrycznie kształtach), tworząc nowy wzór. Tak naprawdę nie jest to odkrycie współczesnych projektantów. Pierwsze znane patchworki pochodzą z egipskich grobowców i starożytnych Chin. Popularność zyskał też w czasach Wielkiego Kryzysu jako sposób recyklingu odzieży używanej na... ciepłe kołdry … ale my zrobimy przegląd „łat” we współczesnych wnętrzach...

Okazuje się, ze są wszędzie – na podłodze, na ścianie, na meblach. Niekoniecznie wykonane z tkanin, bo np. te na ścianach to zestawione wzory tapet lub różnych płytek ceramicznych (właściwie a’la patchwork, tzw. false-patchwork).

Najczęściej spotykamy bardzo kolorowe i pstrokate „łatki”, typowe dla bohemy. Taki barwny detal w postaci sofy czy fotela świetnie zagra w białym wnętrzu, tworząc akcent kolorystyczny. Zestawienie większej ilości patchworkowych pozycji to już wyzwanie – proponujemy skorzystać z porady architekta.

Patchwork można dostosować do charakteru danego wnętrza i zastosować nieco bardziej stonowaną kolorystykę – pastelową, dwubarwną (np. patchworki imitujące skóry zwierzęce) czy zupełnie jednokolorową, gdzie łatki będą różniły się samą fakturą.

Poniżej jeden z przykładów patchworkowych sof francuskiego projektanta Roche Bobois. Patchwork w jego wydaniu to sofa modułowa, gdzie każdy z nich ma odrębny kolor lub wzór. Cieszą się powodzeniem już od wielu lat i wciąż sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach.

Patchwork dostępny od zaraz (kliknij w wybrany produkt):

 

Pościel Sueños PATCHWORK

1. Fotel Kare Design  od 2179 zł

4. Dywan Patchwork od 505 zł

Zdjęcia znalezione na:

www.roche-bobois.com

blog.terrysfabrics.co.uk

cuckoonest.blog.com

www.lushome.com

www.interiordesign-tips.com

Autor: Joanna Dębska