Data publikacji:

Remont bez remontu - przegląd pomysłów dla wynajmujących mieszkanie

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Na komfort mieszkania oraz funkcjonalność pomieszczeń wpływ ma kilka podstawowych czynników: układ mebli, ściany i podłogi, światło, ilość przestrzeni przechowalnej i najważniejszy - nasze upodobania estetyczne.

http://www.bobvila.com/

Na początku poeksperymentuj z przestrzenią i światłem. Przetestuj różne ustawienia mebli i lamp. Jeżeli w mieszkaniu jest kilka pokoi, to warto przemyśleć zmianę ich przeznaczenia. Być może sypialnia będzie wygodniejszym salonem, a kącik biurowy lepiej przenieść do wnęki w kuchni. Wprowadzone na tym etapie zmiany bywają wystarczające, a ty szybko odczuwasz poprawę nastroju.

Kolorystyka ścian ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. O ile chesz iść w tak daleko posunięte zmiany, a właściciel mieszkania zgadza się na remont, to będzie to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli z jakichś przyczyn nie chcesz bądź nie możesz tego zrobić, polecamy odmienić niemiłą dla oka ścianę. Możesz zdominować efekt, wprowadzając silniejszy, dopasowany do palety barw kolor. Zasłony, poduszki, narzuty i inne dodatki to dobra metoda, by przemycić go do wnętrza.

Możesz też spróbować zakryć ścianę, wieszając zdjęcia lub plakaty. Warto wykorzystać tablicę korkową lub stworzyć w antyramie autorską kompozycję bądź pamiątkowy kolaż. Dzięki temu dodatkowo wprowadzisz osobisty akcent do mieszkania. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie naklejek ściennych, które nadadzą powierzchni nowy charakter.

http://couchesandcupcakes.blogspot.com
http://washitapecrafts.com

Ciekawym rozwiązaniem jest gra fakturą: możesz podwiesić pod sufitem tkaninę, która przylegając do powierzchni ściany (całej lub fragmentu), stworzy z nią ciekawą kompozycję. Na przykład biała żakardowa firana, o rzadkim splocie nałożona na jednolity, dość mocny kolor przełamie go i złagodzi, a ponadto stworzy złudzenie optyczne modnego, koronkowego deseniu. Efektownie będą również wyglądać proste przedmioty i materiały. Wprowadzą nowoczesny, designerski szyk (np. jednokolorowe lampki choinkowe, talerze).

http://whiletheysnooze.blogspot.com

Jeżeli meble w wynajmowanym mieszkaniu nie podobają Ci się, to możesz odświeżyć ich wygląd. W tym celu wykorzystaj pledy i narzuty. Możesz zakryć tapicerkę pokrowcami. Żeby wnętrze wydawało się bardziej przytulne, a Twoja sofa i fotele (krzesła) były wygodniejsze, dodaj po kilka poduszek w ładnych poszewkach.

http://dettydesign.cafeblog.hu

Fronty szafek będą lepiej wyglądać, gdy okleisz je np. naklejkami lub taśmą washi. Ten sam chwyt warto zastosować, gdy nie podoba Ci się szyba w witrynce lub zależy Ci na ukryciu zawartości półek. Wstawka z tkaniny to dobry trik na przemycenie ulubionych motywów i kolorów. Miłośnikom stylu vintage i industrialu polecamy wykorzystanie papieru gazetowego (prasa codzienna).

http://eliseblaha.typepad.com

Dość problematyczne bywają blaty kuchenne, co związane jest z ich funkcją. Stare blaty przykładowo możesz zakryć bambusowymi matami lub ozdobić okleiną lub tańszym linoleum w ładnym wzorze. Materiały te lepiej sprawdzają się w kontakcie z żywnością.

Detale i akcenty, ich rozmieszczenie, decydują ostatecznie o charakterze i stylu wnętrza. Akcesoria i dodatki możesz kupować sykcesywnie, w ten sposób nie nadwyrężysz swojego budżetu. Będziesz mógł je wykorzystać później w nowym domu.Postaraj się też użyć przedmiotów znalezionych w mieszkaniu. Być może natrafisz na inspirujące skarby.

www.goodshomedesign.com

Zwróć też uwagę na rośliny znajdujące się w domu.Przyjrzyj się ich kondycji oraz donicom/osłonkom, w które zostały wstawione. Być może im także przyda się odświeżenie.

 

Autor: Cieplik