Data modyfikacji:

Retro śniadanie - kompletujemy zastawę

Komu w dzisiejszych zabieganych czasach nie marzy się ucieczka do epoki, w której wszystko było prostsze? Jeśli chciałbyś zatrzymać czas choćby na chwilę, to mamy dla Ciebie propozycję: wyciszający poranek przy śniadaniu w stylu retro. Podpowiadamy, jak skompletować odpowiednią zastawę vintage.

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

www.houzz.com

Wybierając dodatki do zastawy, nie uciekaliśmy do odległych i obcych nam epok. Proponowany komplet został zainspirowany stylem rustykalnym i kojarzonym z nim ciepłem domowego ogniska. Nie ma tu wymyślnego designu, a jedynie proste i sprawdzone formy i materiały. Wszystko po to, by móc w pełni się zrelaksować przy ładnie i pomysłowo podanym posiłku.

Choć emaliowane naczynia bywają uciążliwe w utrzymaniu, to posiadają pewien niezaprzeczalny urok. Retro śniadanie utrzymane w sielankowej atmosferze nie może się bez nich obejść. Owsianka lub porządna porcja ciepłego kakao zaserwowana w kubku emaliowanym nabiera bardzo wyrazistego charakteru. Gorącą kawę nalewaj z pasującego do kubków dzbanka.

Emaliowane naczynia mają tę przewagę, że możesz wykorzystywać je także do gotowania. Mleko możesz podgrzać i zaserwować w dzbanuszku.

Innym gadżetem wartym przypomnienia są szklanki w metalowych koszyczkach. Serwując w nich kawę czy herbatę, możesz zafundować sobie prawdziwą podróż sentymentalną. Ozdobny koszyczek czyni je bardziej atrakcyjnymi. Polecamy również butelki z zamknięciem pałąkowym. Możesz w nich podać świeżą wodę lub mleko - będzie wyglądać, jakby została dostarczona przez mleczarza.

Rytuał śniadaniowy najbardziej cieszy, gdy przyrządzacie jedzenie w trakcie posiłku. Zamiast zasiadać do gotowych kanapek, przygotowuj je na bieżąco. Odpowiednie podanie półproduktów umili Wam poranek.  Pieczywo serwuj w wiklinowym koszyczku. Ważnym elementem jest również maselniczka.

Jeśli rano raczysz się gotowanymi jajkami, to nie zapomnij o ładnym kieliszku do jajek. Dzięki temu będą wyglądać jeszcze smaczniej. Talerzyk dobierz tak, by pasował do kubeczków. Proponujemy turkusowy talerzyk deserowy z ozdobnym brzegiem; tworzy z miętowym kubkiem miłą dla oka kompozycję.

Na stole nie może zabraknąć miejsca dla przypraw. Sól i pieprz podawaj w klasycznych naczyniach. Solniczka i młynek do pieprzu w drewnianych oprawach będą dobrze oddawać klimat vintage.

Autor: Cieplik