Data modyfikacji:

Rustykalny czy pełen barw? Pomysły na dekoracje świątecznego stołu

Eleganckie, minimalistyczne, sielskie, a może z przymrużeniem oka? Dekoracje świątecznego stołu budują klimat wspólnego śniadania, a jak wiadomo, w przyjemnych okolicznościach wszystko smakuje lepiej. Podpowiadamy, jak przygotować stół na wielki dzień.

Leśne inspiracje

Dekoracje świątecznego stołu w naturalnym stylu wykorzystują zwierzęce motywy, świeżą trawę i niebarwione jaja. Na blacie zasiadły ptaki i zające, na skrajach stołu znalazły się donice z soczystym owsem, a przez jego środek biegnie wstęga z rafii, ułożona na drapowanym bieżniku wyłożonym jajami. W naturalny klimat wpisuje się minimalistyczna zastawa i sam stół wykonany z nieheblowanego drewna.

Wiosenny minimalizm

Prosta, biała zastawa połączona z kolorowymi przysmakami nabrała wielkanocnego charakteru. Dekoracje świątecznego stołu zredukowano do minimum – mocnym akcentem jest królik na kołderce z mchu, umieszczony w porcelanowym koszyku, a także zwisające z sufitu kwiaty obwieszone pisankami. Kolor na stole wprowadzają same potrawy, czyli barwne słodycze, a także desenie wymalowane na talerzach, zapewne z pomocą farbek cukierniczych. Całość prezentuje się skromnie, ale efektownie.

www.hgtv.com

W centrum uwagi

Stół w wydaniu tradycyjnym urozmaica etażerka, na której zamiast słodkości pojawiły się kolorowe jaja w gniazdkach. Rolę dekoracji pełnią również obsypane listkami gałązki włożone do szklanek z wodą. Całość utrzymano w przyjemnej, pastelowej kolorystyce z dodatkiem turkusu ozdabiającego talerze.

Tu królują jaja

To stwierdzenie można by odnieść do każdego wielkanocnego stołu, jednak w tej aranżacji jaja przykuwają uwagę w sposób szczególny. Ten efekt to zasługa strusich jaj, które posłużyły za donice dla pięknych, białych żonkili. Dekoracje świątecznego stołu uzupełniają nietypowe nakrycia, które również eksponują kieliszki z jajkami – każdy z nich stoi na dnie kubeczka postawionego do góry dnem. W aranżacji dominują zieleń i biel, urozmaicone żółcią soku w ozdobnych szklankach i pastelowym różem gładkiego obrusu.

www.housebeautiful.com

Przy stole z dzieciakami

Dekoracje świątecznego stołu w wersji dla dzieci zachwycają feeria barw i żartobliwymi akcentami. Na środku stołu pojawiła się gromadka kolorowych kurek, kogutów i kurczaków, między którymi ustawiono kilka wysokich, cienkich wazoników na pojedyncze gerbery. Stadko rozsiadło się na barwnym, wzorzystym bieżniku, na którym stanęły proste, białe nakrycia. Każdy biesiadnik dostał również kolorowe jajo ułożone na gniazdku.

Autor: Kasia Szulik