Data modyfikacji:

Smakowity design: owoce we wnętrzach

Chrupiące jabłka, soczyste ananasy i słodkie truskawki wyglądają pięknie nie tylko na talerzu, ale również w roli ozdoby ściany, podłogi czy łóżka. Owoce we wnętrzach to świetny pomysł na udekorowanie kuchni lub dziecięcego pokoju.

Pierwszy przykład pochodzi z restauracji, w której królują owoce. Niektóre z jej ścian wyłożono panelami przedstawiającymi przekroje jabłek, arbuzów, kiwi czy pomarańczy. Zamiast barw naturalnych zastosowano bardziej stonowaną paletę złożoną z czerni, bieli, błękitu i pomarańczu. Minimalistyczny bar i hokery świetnie współgrają z oszczędną aranżacją.

www.freshome.com

Zupełnie inny klimat panuje w wesołej jadalni ozdobionej motywem jabłek i gruszek. Na tapecie na bocznych ścianach znalazły się owoce z zielonym obrysem, a nad komodą widzimy mieszaninę zielonych, żółtych i pomarańczowych jabłuszek. Kolorystykę mebli i dodatków podporządkowano motywom ze ścian, a stolik z krzesłami przywodzi na myśl stylistykę retro.

www.desktoppaper.com

Nieco glamouru i tropikalny klimat wprowadzi tapeta z liśćmi bananowca. Bardzo efektowny motyw współgra świetnie zarówno z minimalistycznymi meblami, jak i wyposażeniem w stylu kolonialnym, z dużym udziałem drewna, wikliny, a także złota. W pierwszej odsłonie liście ozdobiły łazienkę w formie klasycznej, w drugiej panuje klimat z chatki na dalekiej wyspie, a w trzeciej widzimy symbiozę natury i barokowego przepychu.

www.styledezert.com

Owoce w pokoju malucha nie tylko ożywią jego kolorystykę, ale mogą zachęcić do podjadania zdrowych przekąsek. W tym wypadku smakowite motywy znalazły się na łóżeczku wyłożonym tkaniną w cytryny, na którym położono materac w pokrowcu z borówkami oraz cienką kołderkę w soczyste truskawki.

www.interiordesign2014.com

W dziecięcym pokoju w stylu naturalnym również wykorzystano owoce w charakterze dekoracji. Nad łóżeczkiem wiszą drewniane obrazy, na których namalowano gruszkę i jabłko, a w rogu komody stanęły smakowite dekoracje. Delikatna kolorystyka i prostota materiałów gwarantuje maluchowi dobry sen.

www.interiordesign2014.com

W pastelowej aranżacji sypialni królują ananasy ozdabiające ścianę. Z ich złoto-pomarańczowym odcieniem pięknie współgrają elementy w kolorze bladego różu, a także minimalistyczna grafika, której motyw powtarza się na poduszkach. Owoce na ścianie dodają odrobiny wesołości romantycznej, słodkiej sypialni.

www.apartmenttherapy.co

W kolażu poniżej znajdziecie kilka elementów, które pomogą stworzyć owocowe wnętrze. Pod nazwami produktów kryją się linki do sklepów.

Autor: Kasia Szulik